Zegarek Suunto Ambit3 Peak Nepal Edition

Zegarek Suunto Ambit3 Peak Nepal Edition

Suunto przedstawia limitowaną serię zegarka Suunto Ambit3 Peak Nepal Edition, którego sprzedaż będzie wspierać działania humanitarne i odbudowę Nepalu po niszczycielskim trzęsieniu ziemi, jakie w 2015 roku nawiedziło ten obszar. Z każdego sprzedanego zegarka firma Suunto przeznaczy 25 euro na Czerwony Krzyż. Celem jest przekazanie łącznie 250 000 euro do końca lipca 2016 roku.

 

Pomoc jest potrzebna, zwłaszcza przed porą deszczową

Masyw górski AnnapurnaMasyw górski Annapurna - fot. Jennifer Sheppard / Getty Images

Dwa trzęsienia ziemi, które nawiedziły Nepal w kwietniu i maju 2015 roku spowodowały obrażenia u ponad 17 000 ludzi i zniszczyły częściowo lub całkowicie wiele placówek opieki zdrowotnej.

Firma Suunto uważa wspieranie odbudowy Nepalu za wyraz wdzięczności dla regionu, który tak wiele oferuje społeczności wspinaczy i turystów wysokogórskich- wyjaśnia Mikko Moilanen, prezes firmy Suunto

„Firma Suunto uważa wspieranie odbudowy Nepalu za wyraz wdzięczności dla regionu, który tak wiele oferuje społeczności wspinaczy i turystów wysokogórskich”, wyjaśnia Mikko Moilanen, prezes firmy Suunto. „Firma Suunto, należąca do Amer Sports, bezpośrednio po kataklizmie przeprowadziła zbiórkę funduszy wśród swoich pracowników. Skala trzęsienia ziemi była jednak tak wielka, że opracowaliśmy plan pomocy, który wykracza poza nasze początkowe działania humanitarne. Dlatego zapraszamy naszych klientów do wspierania tych starań” - zachęca Moilanen.

Pięć miesięcy po trzęsieniach ziemi Międzynarodowy Czerwony Krzyż skupia się na dostarczeniu pomocy do odległych regionów górskich, zanim zostaną one odcięte od świata w porze deszczowej. Według Czerwonego Krzyża jest to wielkie wyzwanie, ze względu na ogromną skalę potrzeb, trudny teren i konieczność wzniesienia domostw przed nadejściem zimy.

 

Konieczna jest pomoc długofalowa

Kilian Jornet - ambasador firmy SuuntoKilian Jornet - ambasador firmy Suunto

Kilian Jornet, ambasador firmy Suunto, w kwietniu dołączył do operacji humanitarnej w Nepalu. Od tego czasu nieustannie widzi, jak wielka jest skala potrzeb dotyczących pomocy medycznej, humanitarnej oraz finansowej, niezbędnych do odbudowy regionu. Długofalowy program pomocowy Międzynarodowego Czerwonego Krzyża wspiera ludzi w odbudowie domów. Nadal działają służby pierwszej pomocy, a priorytetem jest długoterminowe wsparcie psychologiczne dla ocalałych. Firma Suunto prowadzi kampanię związaną z zegarkiem Suunto Ambit3 Peak Nepal Edition, aby wesprzeć te niezwykle istotne działania.

 

Limitowana seria dostępna od października 2015 roku

Zegarek Suunto Ambit3 Peak Nepal EditionZegarek Suunto Ambit3 Peak Nepal Edition

Zegarek Suunto Ambit3 Peak Nepal Edition posiada identyczną funkcjonalność jak model Suunto Ambit3 Peak Black - różni się jedynie czarnym aluminiowym pierścieniem zapożyczonym z modelu Suunto Ambit2 S, przyciskami, które są identyczne jak w Suunto Ambit3 Sport oraz logo „Nepal Edition” umieszczonym na tarczy zegarka.

Limitowana edycja zegarka Suunto Ambit3 Peak Nepal Edition (wyprodukowano 10 000 sztuk) będzie dostępna od października 2015 roku w wybranych sklepach w Europie, USA i Azji. Zegarek będzie występować tylko w wersji bez pasa do pomiaru tętna w zestawie.

 

Zegarek Suunto Ambit3 Peak Nepal Edition
Zegarek Suunto Ambit3 Peak Nepal Edition
  • SS022197000
  • Kabel USB
  • Zobacz naszą ofertę