Komputer treningowy Polar V800 i Polar M400 - porównanie

Firma Polar wprowadziła na rynek w 2014 roku dwa nowe pulsometry - Polar V800 i Polar M400. W tym artykule porównamy ich najważniejsze cechy, aby pomóc Ci wybrać model, który będzie najlepiej pasował do Twoich potrzeb.

Komputer treningowy Polar V800 Blue i Black

Komputer treningowy Polar V800 dostępny jest w kolorze niebieskim lub czarnym w dwóch wersjach - podstawowej i HR.

Podstawowa wersja zawiera komputer treningowy Polar V800 i kabel USB do ładowania akumulatora / przesyłania danych. W wersji HR znajdziemy dodatkowo nadajnik Polar H7 do przesyłania danych o tętnie.

 

Komputer treningowy Polar M400 White i Black

Podobnie komputer treningowy Polar M400 dostępny jest w kolorze białym lub czarnym , również w dwóch wersjach - podstawowej i HR.

Podstawowa wersja zawiera komputer treningowy Polar M400 i kabel USB do ładowania akumulatora / przesyłania danych. Wersja HR to dodatkowy nadajnik Polar H7 do przesyłania danych o tętnie w zestawie z pulsometrem.

 

Poniżej przedstawiamy tabelę porównawczą najważniejszych funkcji komputerów treningowych Polar V800 i Polar M400.

  Komputer treningowy Polar V800 Komputer treningowy Polar M400
  Polar V800 Polar M400
Funkcje Smart Coaching
Wskaźnik aktywności
Wskaźnik aktywności pokazuje poziom Twojej aktywności w ciągu całego dnia. Określa również, co musisz zrobić, aby wypełnić ogólnoświatowe zalecenia dotyczące aktywności fizycznej. Dzięki przydatnym wskazówkom, takim jak „idź na 50-minutowy spacer lub pobiegaj przez 20 minut”, możesz wybrać sposób, w jaki chcesz osiągnąć założony na dany dzień cel. Realizuj cele szybciej, wykonując bardziej intensywne ćwiczenia lub wybierz bardziej umiarkowane tempo, w którym ćwiczenia rozłożone są na dłuższy czas.
Tak Tak
Stan regeneracji
Znajdź idealną proporcję między treningiem a wypoczynkiem. Poznaj faktyczny stan Twojego organizmu zanim rozpoczniesz kolejny trening. Ocena stanu regeneracji bazuje na skumulowanym obciążeniu treningowym oraz pomiarze codziennej aktywności. Ciągłe monitorowanie stanu regeneracji pomoże Ci jeszcze mądrzej planować treningi - unikając przy tym niedotrenowania lub przetrenowania.
Tak -
Podsumowanie aktywności
Funkcja monitoruje poziom Twojej aktywności w ciągu całego dnia i podpowiada, co należy zrobić, aby pozostać zdrowym i sprawnym. Informuje o osiągnięciu założonego na dany dzień celu i motywuje, jeśli jego osiągnięcie wymaga jeszcze trochę wysiłku. Funkcja wyświetla informacje zwrotne z każdego dnia, tygodnia i miesiąca. Postępy możesz śledzić za pomocą telefonu albo na stronie internetowej.
Tak Tak
Rezultat treningu
Informacje zwrotne wyświetlane niezwłocznie po zakończeniu treningu motywują do dalszej pracy. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie korzyści przynoszą różne sesje treningowe, funkcja ta poda Ci wszystkie istotne informacje. Po każdej sesji wyświetlane jest krótkie podsumowanie, a szczegółowe dane zapisywane są w pliku treningowym lub przesyłane celem dalszej analizy na stronę internetową.
Tak Tak
Test ortostatyczny
Test ortostatyczny to łatwy i niezawodny test określający bieżący stan organizmu. Pokazuje, w jaki sposób Twoje serce reaguje na trening i inne czynniki takie jak stres czy choroba. Regularne przeprowadzanie tego testu pomoże Ci poznać lepiej Twoje tętno i czynniki, które mają na nie wpływ. Dzięki temu możesz dostosować swój trening tak, aby organizm otrzymał odpowiednią dawkę odpoczynku wtedy, kiedy tego potrzebuje.
Tak -
Fitness Test
Jeśli chcesz poprawić swoją wydolność i na bieżąco sprawdzać postępy, inteligentny test wydolności obliczy wymagane parametry w zaledwie pięć minut. Porównując regularnie wyniki testu dowiesz się, jakie postępy udało Ci się osiągnąć i o ile zwiększyła się Twoja wydolność.
Tak Tak
Obciążenie treningowe
Pokazuje, w jaki sposób trening wpłynął na Twój organizm oraz ułatwia porównywanie obciążeń wywoływanych przez różne typy treningu. Regularne monitorowanie obciążeń pomaga wyznaczyć własne granice, uniknąć niedotrenowania i przetrenowania, a także dopasować intensywność i czas trwania treningów do dziennych i tygodniowych celów.
Tak -
Running Index
Jeśli chcesz uzyskać najwyższą efektywność biegu, funkcja ta bardzo Ci w tym pomoże. Regularne korzystanie z tej funkcji pozwoli Ci określić efektywność biegu. Wskaźnik Running Index jest określany automatycznie w oparciu o tętno i prędkość mierzone przez sensor GPS lub sensor biegowy. Wysoka wartość wskaźnika oznacza, że możesz biegać szybciej przy mniejszym wysiłku. W pulsometrze V800 funkcja ta uwzględnia także nachylenie terenu.
Tak Tak
Licznik kalorii
OwnCal to najdokładniejszy licznik spalonych kalorii na rynku. Pozwala określić liczbę kalorii spalonych podczas treningu w oparciu o Twoją masę ciała, wiek, wzrost, płeć, maksymalne tętno (HRmax) oraz intensywność treningu.
Tak Tak
  Polar V800 Polar M400
Funkcje podstawowe
Dostępne kolory niebieski / czarny biały / czarny
Podświetlenie Tak Tak
Blokada klawiszy Tak Tak
Data i dzień tygodnia Tak Tak
Godzina (12 / 24h) z alarmem Tak Tak
Menu w języku polskim Tak Tak
Typ baterii akumulator litowo-jonowy 350 mAh akumulator litowo-polimerowy 190 mAh
Czas pracy akumulatora
  • do 13 godzin treningu z włączonym GPS
  • do 50 godzin treningu w trybie oszczędzania energii
  • do 30 dni w trybie wyświetlania czasu z monitorowaniem codziennej aktywności
  • do 8 godzin treningu (przy użyciu GPS i nadajnika na klatkę piersiową)
  • do 24 dni w trybie wyświetlania czasu z monitorowaniem codziennej aktywności
Wskaźnik zużycia baterii Tak Tak
Akumulator ładowny specjalnym
kablem USB
ładowny standardowym
kablem micro-USB
Powiadomienia z telefonu
Otrzymuj powiadomienia o przychodzących połączeniach, otrzymanych wiadomościach i powiadomieniach z aplikacji społecznościowych. Możesz być w kontakcie ze znajomymi gdziekolwiek się znajdujesz. Określ w ustawieniach telefonu, jakie rodzaje powiadomień chcesz otrzymywać lub całkowicie wyłącz powiadomienia na swoim komputerze treningowym.
Tak Tak
Aktualizacja oprogramowania sprzętowego
Możesz zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji za pomocą kabla USB.
Tak Tak
Temperatura użytkowania od -10°C do +50°C od -10°C do +50°C
Rozdzielczość wyświetlacza (szerokość × wysokość) 128 × 128 pikseli 128 × 128 pikseli
Wymiary (szerokość × wysokość × grubość) 40 mm × 42 mm × 12,7 mm 38 mm × 43 mm × 11,5 mm
Waga 79 g 56,6 g
Wodoszczelność 30 m 30 m
  Polar V800 Polar M400
Funkcje pomiaru wysiłku
Test ortostatyczny
Test ortostatyczny to łatwy i niezawodny test określający bieżący stan organizmu. Pokazuje, w jaki sposób Twoje serce reaguje na trening i inne czynniki takie jak stres czy choroba. Regularne przeprowadzanie tego testu pomoże Ci poznać lepiej Twoje tętno i czynniki, które mają na nie wpływ. Dzięki temu możesz dostosować swój trening tak, aby organizm otrzymał odpowiednią dawkę odpoczynku wtedy, kiedy tego potrzebuje.
Tak -
Konfigurowalne limity stref tętna
Limity stref tętna można ustawić na trzy sposoby: wybrać domyślne strefy, które są obliczane na podstawie tętna maksymalnego, wprowadzić je samodzielnie lub wybrać strefy określone na podstawie wartości progowych.
Tak Tak
HRmax (wprowadzone przez użytkownika) Tak Tak
HRmax (na podstawie wieku)
Najwyższa liczba uderzeń serca na minutę (bpm) podczas największego wysiłku fizycznego. Aby wstępnie oszacować maksymalne tętno, odejmij swój wiek od liczby 220. Wskaźnik HRmax jest przydatny do określania intensywności treningu w taki sam sposób jak w przypadku stref intensywności.
Tak Tak
Polar Fitness Test Tak Tak
Polar OwnCal - inteligentny licznik kalorii
Najdokładniejszy licznik spalanych kalorii dostępny na rynku. Pozwala określić liczbę kalorii spalonych podczas treningu w oparciu o Twoją masę ciała, wzrost, wiek, płeć i intensywność aktywności fizycznej.
Tak Tak
Strefy bazujące na tętnie z alarmem dźwiękowym i wizualnym
Możesz zdefiniować strefy dla sesji treningowych w oparciu o tętno, co pomoże określić właściwą intensywność treningu. Jeśli osiągniesz wartości spoza aktualnej strefy, komputer treningowy poinformuje Cię o tym alarmem dźwiękowym i wizualnym.
Tak Tak
Automatycznie ustawiane limity HR na podstawie wieku
Komputer treningowy automatycznie określa limity tętna zależnie od maksymalnego tętna, wyznaczonego na podstawie wieku (220 minus wiek), dzięki czemu trening jest bezpieczny i efektywny (bpm - liczba uderzeń serca w ciągu minuty, % - procentowa wartość tętna maksymalnego, %HRR - procentowa wartość rezerwy tętna).
bpm / % / %HRR bpm / %
Średnie, minimalne i maksymalne tętno z treningu Tak Tak
Tętno
Pomiar tętna pozwala na określenie intensywności pracy serca (bpm - liczba uderzeń serca w ciągu minuty, % - procentowa wartość tętna maksymalnego, %HRR - procentowa wartość rezerwy tętna).
bpm / % / %HRR bpm / %
Strefy tętna
Strefy tętna pozwalają w prosty sposób wybrać i monitorować intensywność treningu i ćwiczyć według programów opartych na tętnie. Domyślne strefy tętna są określone na podstawie procentowej wartości Twojego maksymalnego tętna (HRmax) i opisywane są jako: bardzo lekka (50-60% HRmax), lekka (60-70% HRmax), umiarkowana (70-80% HRmax), ciężka (80-90% HRmax) i maksymalna (90-100% HRmax). Możesz także określić swoje własne strefy tętna.
Tak Tak
Rezultat treningu
Informacje zwrotne wyświetlane niezwłocznie po zakończeniu treningu zmotywują Cię do dalszej pracy. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki jest wpływ poszczególnych treningów na Twój organizm, funkcja ta poda Ci wszystkie wymagane informacje. Po każdej sesji wyświetlane jest krótkie podsumowanie, a szczegółowe dane zapisywane są w pliku treningowym lub są przesyłane do serwisu internetowego celem jeszcze pełniejszej analizy.
Tak Tak
Obciążenie treningowe
Pokazuje, w jaki sposób trening wpłynął na Twój organizm oraz ułatwia porównywanie obciążeń wywoływanych przez różne typy treningu. Regularne monitorowanie obciążeń pomaga wyznaczyć własne granice, uniknąć niedotrenowania i przetrenowania, a także dopasować intensywność i czas trwania treningów do dziennych i tygodniowych celów.
Tak -
Stan regeneracji
Znajdź idealną proporcję między treningiem a wypoczynkiem. Poznaj faktyczny stan Twojego organizmu zanim rozpoczniesz kolejny trening. Ocena stanu regeneracji bazuje na skumulowanym obciążeniu treningowym oraz pomiarze codziennej aktywności. Ciągłe monitorowanie stanu regeneracji pomoże Ci jeszcze mądrzej planować treningi - unikając przy tym niedotrenowania lub przetrenowania.
Tak -
  Polar V800 Polar M400
Funkcje treningowe
Parametry dotyczące pływania - pływanie w basenie
Monitoruj swoją efektywność pływania dzięki funkcji automatycznego wykrywania stylu, dystansu, tempa, długości basenu, a nawet czasu odpoczynku. Analizuj każdą długość basenu lub fazę treningu dla danego stylu pływackiego w serwisie internetowym Polar Flow. Wynik SWOLF umożliwia poprawę techniki pływania i monitorowanie postępów.
Tak -
Najlepsze wyniki
Komputer treningowy zapisuje najlepsze wyniki i powiadamia Cię, kiedy pobijesz swój rekord.
- Tak
Timer interwałów
W oparciu o dystans lub czas możesz ustawić dwa timery dla dowolnych ćwiczeń interwałowych.
Tak Tak
Treningi interwałowe z podpowiedziami - oparte na tętnie / dystansie
Stwórz trening interwałowy oparty na czasie, tętnie lub dystansie, a otrzymasz podpowiedzi i wskazówki w trakcie jego wykonywania.
Tak Tak
HeartTouch - bezdotykowy przycisk
Po włączeniu funkcji HeartTouch podczas treningu masz dostęp do różnych danych treningowych bez konieczności naciskania przycisków, np. jeśli trenujesz w rękawiczkach utrudniających naciskanie wystarczy jedynie przystawić komputer treningowy do nadajnika.
Tak -
Sygnalizacja
Podczas treningu komputer treningowy emituje sygnały powiadamiając Cię, że musisz zwolnić lub przyspieszyć, aby osiągnąć zaplanowane cele treningowe.
za pomocą dźwięków
i wibracji
za pomocą dźwięków
Funkcje dotykowe
Po mocnym stuknięciu w wyświetlacz komputera treningowego w trybie wyświetlania czasu pojawi się stan regeneracji. Można także mocno stuknąć w wyświetlacz podczas treningu, aby odnotować okrążenie, zmienić widok danych treningowych lub włączyć podświetlenie.
Tak -
Ręczne i automatyczne okrążenia Tak Tak
Profile sportowe (edytowalne)
Funkcja umożliwia dodanie wszystkich ulubionych sportów, które uprawiasz i skonfigurowanie ustawień dla każdego z nich. Przykładowo możesz ustawić poszczególne ekrany - wybrać jakie dane mają być wyświetlane podczas treningu: tętno, prędkość, dystans lub inne w zależności od Twoich upodobań oraz wymagań treningowych. Funkcja automatycznie wykrywa dodane przez Ciebie sensory. Możesz skonfigurować do 20 profili sportowych.
Tak Tak
Czasy zmian pomiędzy dyscyplinami sportu
Funkcja pokazuje czas, który był potrzebny na zmianę pomiędzy dyscyplinami sportu.
Tak -
Trening multisportowy
Aby zmienić dyscyplinę sportu podczas treningu lub np. triathlonu, wystarczy tylko kilka razy nacisnąć przycisk.
Tak -
ZonePointer
ZonePointer to ruchomy symbol na wyświetlaczu komputera treningowego określający, czy znajdujesz się już w zdefiniowanej lub pożądanej strefie. Funkcja ta pomaga osiągnąć pożądaną intensywność / tempo / prędkość / kadencję.
Tak Tak
Konfiguracja wyświetlacza
Możesz tak skonfigurować komputer treningowy, aby na wyświetlaczu przedstawiane były te informacje, których potrzebujesz w czasie sesji treningowej. Wyświetlacz można skonfigurować z poziomu komputera.
Tak Tak
Przypomnienie treningowe
Przypomina o piciu, jedzeniu lub innych ważnych czynnościach wykonywanych podczas treningu.
Tak -
ZoneLock
Funkcja ZoneLock pozwala zachować określoną intensywność ćwiczenia. Możesz wybrać blokadę strefy przed rozpoczęciem treningu lub w jego trakcie - wystarczy wtedy nacisnąć przycisk, gdy zaczniesz już ćwiczyć z określoną intensywnością.
Tak Tak
  Polar V800 Polar M400
Funkcje aktywności
Całodobowy pomiar aktywności
Całodobowy pomiar aktywności rejestruje Twoją codzienną aktywność na różnych poziomach intensywności - bez przerwy, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Liczy również pokonane kroki i spalone kalorie.
Tak Tak
Cel związany z aktywnością
Wyświetl swój dzienny cel związany z aktywnością i wskazówki, które pomogą Ci go osiągnąć. Dzienny cel jest określany na podstawie Twoich danych osobowych i wybranego poziomu aktywności. Pasek aktywności wypełnia się w ciągu dnia w miarę wykonywania ćwiczeń. Dzięki przydatnym wskazówkom, takim jak „idź na 50-minutowy spacer lub pobiegaj przez 20 minut”, możesz wybrać sposób, w jaki chcesz osiągnąć założony na dany dzień cel. Szybciej realizuj cele, wykonując bardziej intensywne ćwiczenia lub wybierz umiarkowane tempo, w którym ćwiczenia rozłożone są na dłuższy czas. Więcej wskazówek dotyczących osiągania celów związanych z aktywnością można znaleźć w aplikacji mobilnej i serwisie internetowym Polar Flow.
Tak Tak
Kroki i dystans
Komputer treningowy liczy kroki zrobione w ciągu dnia. Liczba kroków jest szacowana na podstawie częstotliwości, intensywności i regularności ruchów nadgarstka. Aplikacja mobilna Polar Flow pokazuje także dystans obliczony na podstawie liczby kroków.
Tak Tak
Czas aktywności
Czas aktywności pokazuje łączny czas ćwiczeń o niskiej, średniej i wysokiej intensywności. W aplikacji mobilnej i serwisie internetowym Polar Flow możesz również zobaczyć czas spędzony na treningu w poszczególnych strefach intensywności.
Tak Tak
Czas i jakość snu
Wymagana ilość snu i odpoczynku to bardzo indywidualne wskaźniki, które są zależne od kilku czynników, takich jak obciążenie treningowe, stres, kondycja fizyczna i indywidualne różnice. Aplikacja mobilna i serwis internetowy Polar Flow podadzą Ci informacje na temat czasu i jakości Twojego snu. Analizując swój sen możesz zobaczyć, jaki wpływ mają na niego wszelkie zmiany w Twoim codziennym życiu i odnaleźć równowagę pomiędzy odpoczynkiem, aktywnością i treningiem.
Tak Tak
Korzyści z aktywności
Funkcja dostarcza informacji na temat profitów płynących z aktywności danego dnia, tygodnia i miesiąca, a także efektów długotrwałego siedzenia. Większa aktywność fizyczna przekłada się na większe korzyści dla zdrowia. Sprawdź swoje postępy w aplikacji mobilnej Polar Flow lub wyświetl szczegółowe informacje dotyczące pozytywnego wpływu na zdrowie w serwisie internetowym Polar Flow.
Tak Tak
Poziomy intensywności
Komputer treningowy monitoruje Twoją codzienną aktywność na pięciu różnych poziomach intensywności: odpoczynek, siedzenie, niski, średni i wysoki. Sprawdź swoją aktywność w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej Polar Flow. Możesz również porównywać różne poziomy intensywności - im wyższy poziom, tym szybciej osiągniesz swój cel. Znajdź przykłady czynności o małej, średniej i dużej intensywności w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej Polar Flow.
Tak Tak
Powiadomienie o braku aktywności
Siedzenie przez długi czas niekorzystnie wpływa na zdrowie, nawet w dni, w które trenujesz i dostarczasz organizmowi wystarczającą dawkę aktywności. Siedzenie ma negatywny wpływ na krążenie krwi, przemianę materii, wydatek energetyczny i gotowość organizmu do treningu. Komputer treningowy przypomina o tym, aby wstać po 55 minutach siedzenia i pomaga połączyć aktywność z codziennymi obowiązkami. Po godzinie siedzenia wyświetlone zostanie powiadomienie o braku aktywności, które będzie widoczne w aplikacji i serwisie internetowym Polar Flow. Rozpoznaj wzorce swojej codziennej aktywności i znajdź sposób, aby prowadzić zdrowszy tryb życia.
Tak Tak
  Polar V800 Polar M400
Funkcje zapisu
Dziennik treningowy
Zapisuje dane treningowe (czas zapisu może się różnić w zależności od ustawień języka). Możesz wyświetlać dane treningowe z ostatnich czterech tygodni i informacje o planowanych treningach w ciągu kolejnych czterech tygodni.
do 60 godzin treningu do 30 godzin treningu
Pojemność pamięci z włączonym GPS i pomiarem HR do 60 godzin do 30 godzin
Pliki treningowe (z podsumowaniami) - 14 Tak Tak
Zapis R-R
Funkcja zapisu R-R pozwala zapisywać odstępy czasu pomiędzy poszczególnymi uderzeniami serca. Informacja ta jest także zapisywana jako bieżąca wartość tętna w uderzeniach na minutę. Dane zapisane przy użyciu komputera treningowego są wyświetlane w serwisie internetowym Polar Flow.
Tak -
Podsumowanie tygodniowe
Podsumowanie tygodniowe obejmuje dane treningowe z całego tygodnia. Po wybraniu tygodnia możesz przeglądać odpowiadające mu dane.
Tak -
  Polar V800 Polar M400
Funkcje wbudowanego GPS
A-GPS
Dane A-GPS pozwalają Twojemu komputerowi treningowemu określić przewidywane pozycje satelitów GPS, co przyspiesza wyszukiwanie GPS w trybie przedtreningowym. Plik danych A-GPS na Twoim komputerze treningowym będzie aktualny przez 14 dni. Aby zapewnić szybsze wyszukiwanie GPS, regularnie synchronizuj swój komputer treningowy z oprogramowaniem FlowSync.
- Tak
Nawigowanie
Nawiguj w oparciu o Twoje trasy zarejestrowane podczas poprzednich treningów lub zarejestrowane i udostępnione przez użytkowników w serwisie internetowym Polar Flow.
Tak -
Powrót do punktu początkowego
Funkcja ta poprowadzi Cię najkrótszą drogą do punktu rozpoczęcia treningu, a także wskaże odległość od niego. Teraz możesz bezpiecznie odkrywać nowe, nieznane trasy wiedząc, że jesteś o jedno naciśnięcie przycisku od miejsca rozpoczęcia treningu.
Tak Tak
Szacunkowy czas ukończenia
Kiedy wybierzesz się pobiegać lub na przejażdżkę, otrzymasz informację o szacunkowym czasie ukończenia w oparciu o tempo lub prędkość.
- Tak
Autostart / stop
Po włączeniu tej funkcji komputer treningowy automatycznie rozpoczyna / kończy rejestrowanie treningu po ruszeniu / zatrzymaniu się.
Tak Tak
Dystans - treningu, okrążenia, wycieczki i całkowity Tak Tak
Tempo startowe Tak -
Prędkość / tempo - bieżące, średnie oraz maksymalne Tak Tak
Running Index
Running Index to wskaźnik oparty na pomiarze pracy serca oraz prędkości podczas biegu. Wskazuje on na jakim poziomie znajduje się Twoja efektywność biegowa w danym dniu, zależna od kondycji oraz ekonomiki biegu. W komputerze treningowym V800 funkcja ta uwzględnia także nachylenie terenu.
Tak Tak
Tryb oszczędzania energii
Umożliwia wydłużenie czasu pracy akumulatora komputera treningowego podczas długich sesji treningowych. Możesz zapisywać dane z sensora GPS co jedną lub co 60 sekund. Dłuższy interwał umożliwia rejestrowanie danych przez dłuższy czas, podczas gdy krótszy interwał - rejestrowanie bardziej szczegółowych danych.
Tak -
Wysokość n.p.m. na podstawie GPS - Tak
  Polar V800 Polar M400
Funkcje wysokościomierza i barometru
Temperatura Tak -
Wysokość n.p.m., suma wzniesień i spadków terenu, nachylenie terenu w stopniach lub procentach
Wysokość n.p.m. mierzona jest przez czujnik ciśnienia atmosferycznego. Wartość ta wskazywana jest jako suma wzniesień i spadków terenu (w metrach) oraz stopień nachylenia w górę lub w dół (w procentach oraz stopniach).
Tak -
  Polar V800 Polar M400
Funkcje sensora biegowego Bluetooth Smart
Rytm (kadencja) biegu - aktualny, średni i maksymalny Tak Tak
Dystans - treningu, okrążenia, wycieczki i całkowity Tak Tak
Test skoczności
Funkcja pomaga ocenić siłę oraz moc mięśni nóg, a także zmęczenie mięśni.
Tak -
Tempo startowe
Funkcja umożliwia wyznaczenie pożądanej prędkości / tempa na określonym dystansie. Pomaga również regulować tempo biegu lub jazdy, pokazując aktualną prędkość / tempo i podając (w jednostkach czasu) różnicę w stosunku do założonej wartości.
Tak -
Running Index
Wskaźnik Running Index jest określany w oparciu o tętno i prędkość zmierzone w trakcie biegu. Pozwala uzyskiwać codziennie informacje na temat poziomu wydajności, zarówno wydolności aerobowej, jak i biegowej. Zwiększenie efektywności wskazuje na ogólne zwiększenie ekonomiki biegu. W komputerze treningowym V800 funkcja ta uwzględnia także nachylenie terenu.
Tak Tak
Średnia długość kroku Tak Tak
Prędkość / tempo - aktualne, średnie i maksymalne Tak Tak
Strefy oparte na prędkości / tempie z sygnalizacją dźwiękową i wizualną Tak Tak
  Polar V800 Polar M400
Funkcje sensora prędkości Bluetooth Smart
Prędkość - aktualna, średnia i maksymalna Tak -
Dystans - treningu, okrążenia, wycieczki i całkowity Tak -
Ustawienia roweru - dla trzech rowerów
W komputerze treningowym możesz zdefiniować ustawienia dla trzech rowerów. Po rozpoczęciu treningu wybierz rower z ustawieniami odpowiednimi dla bieżącej sesji treningowej.
Tak -
Autostart / stop
Po włączeniu tej funkcji komputer treningowy automatycznie rozpoczyna / kończy rejestrowanie treningu po ruszeniu / zatrzymaniu się.
Tak -
Tempo startowe
Funkcja umożliwia wyznaczenie pożądanej prędkości / tempa na określonym dystansie. Pomaga również regulować tempo biegu lub jazdy, pokazując aktualną prędkość / tempo i podając (w jednostkach czasu) różnicę w stosunku do założonej wartości.
Tak -
Pomiar nachylenia terenu Tak -
  Polar V800 Polar M400
Funkcje sensora kadencji Bluetooth Smart
Kadencja - aktualna, średnia i maksymalna Tak -
  Polar V800 Polar M400
Funkcje sensora mocy Bluetooth Smart
Sensor mocy Keo Power Bluetooth Smart
Dzięki pomiarowi mocy możesz poprawić swoją technikę i wyniki osiągane na rowerze. Otrzymuj natychmiastowe informacje o efektywności jazdy dzięki dokładnemu pomiarowi mocy w watach, balansu nacisku prawa / lewa noga oraz średniej kadencji. Po każdym treningu zsynchronizuj dane z serwisem Polar Flow w celu jego szczegółowej analizy.
Tak -
Sensor mocy Keo Power Essential Bluetooth Smart
Dzięki pomiarowi mocy podczas jazdy na rowerze możesz monitorować i poprawić swoją technikę jazdy i wyniki. Uzyskuj natychmiastowe informacje takie jak moc w watach oraz średnia i bieżąca kadencja. Po każdym treningu zsynchronizuj dane z serwisem Polar Flow w celu jego szczegółowej analizy.
Tak -
  Polar V800 Polar M400
Funkcje dostępne w serwisie internetowym Polar Flow
Krokomierz
Funkcja liczy kroki zrobione w ciągu dnia, co pozwala łatwo określić dzienne cele związane z aktywnością. Zalecana liczba kroków wynosi minimum 10 000 dziennie.
Tak Tak
Zaawansowana analiza treningu
Możesz łatwo przeanalizować każdy szczegół Twojego treningu, poznać dokładniej swoje ćwiczenia i dowiedzieć się więcej na temat swojego organizmu.
Tak Tak
Podgląd mapy
Korzystanie z sensora GPS podczas treningu pozwala na odtworzenie przebytej trasy na mapie. Mapa pozwala na bardziej szczegółową analizę danych treningowych.
Tak Tak
Odtwarzanie treningu
Funkcja wideo, dzięki której możesz analizować kluczowe momenty tras treningowych.
Tak Tak
Czas i jakość snu
Funkcja automatycznie rozpoczyna pomiar czasu snu, gdy leżysz, a Twój organizm uspokaja się. Aplikacja na urządzenia mobilne i serwis internetowy Polar Flow podadzą Ci informacje na temat czasu i jakości Twojego snu. Porównując czas spokojnego i niespokojnego snu, aplikacja umożliwia szczegółowy wgląd w to, jak Twój organizm wypoczywa w nocy oraz czy na Twój sen mają wpływ zmiany w codziennym życiu.
Tak Tak
Cele treningowe Tak Tak
Rodzaje aktywności
Strefy aktywności umożliwiają monitorowanie Twojej aktywności na pięciu różnych poziomach intensywności: odpoczynek, siedzenie, niska, średnia i wysoka. Możesz sprawdzić swoją aktywność w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow na urządzenia mobilne. Możesz także porównać intensywność różnych stref aktywności (niska, średnia i wysoka). Im wyższy poziom, tym szybciej osiągniesz swój cel. Przykłady czynności o małej, średniej i dużej intensywności możesz znaleźć w serwisie internetowym Polar Flow.
Tak Tak
Zaawansowana analiza aktywności
Dzięki raportom możesz w łatwy sposób przeanalizować swoją codzienną i długoterminową aktywność fizyczną. Całkowity czas aktywności pokazuje łączny czas wysiłku, który korzystnie wpływa na Twój organizm. Poza szczegółami dotyczącymi Twojej aktywności fizycznej i korzyści dla zdrowia, które się z nią wiążą, możesz również otrzymywać informacje na temat zbyt długiego okresu braku aktywności.
Tak Tak
Dziennik treningowy
Dziennik dostępny jest na stronie internetowej. Po przesłaniu danych treningowych z komputera treningowego do dziennika możesz z łatwością analizować swoją aktywność i planować przyszłe sesje treningowe. Dostępne są również miesięczne i tygodniowe podsumowania.
Tak Tak
Obciążenie treningowe
Pokazuje, w jaki sposób trening wpłynął na Twój organizm oraz ułatwia porównywanie obciążeń wywoływanych przez różne typy treningu. Regularne monitorowanie obciążeń pomaga wyznaczyć własne granice, uniknąć niedotrenowania i przetrenowania, a także dopasować intensywność i czas trwania treningów do dziennych i tygodniowych celów.
Tak -
Stan regeneracji
Znajdź idealną proporcję między treningiem a wypoczynkiem. Poznaj faktyczny stan Twojego organizmu zanim rozpoczniesz kolejny trening. Ocena stanu regeneracji bazuje na skumulowanym obciążeniu treningowym oraz pomiarze codziennej aktywności. Ciągłe monitorowanie stanu regeneracji pomoże Ci jeszcze mądrzej planować treningi - unikając przy tym niedotrenowania lub przetrenowania.
Tak -
  Polar V800 Polar M400
Funkcje aplikacji Polar Flow na urządzenia mobilne
Krokomierz
Funkcja liczy kroki zrobione w ciągu dnia, co pozwala łatwo określić dzienne cele związane z aktywnością. Zalecana liczba kroków wynosi minimum 10 000 dziennie.
Tak Tak
Czas i jakość snu
Funkcja automatycznie rozpoczyna pomiar czasu snu, gdy leżysz, a Twój organizm uspokaja się. Aplikacja na urządzenia mobilne i serwis internetowy Polar Flow podadzą Ci informacje na temat czasu i jakości Twojego snu. Porównując czas spokojnego i niespokojnego snu, aplikacja umożliwia szczegółowy wgląd w to, jak Twój organizm wypoczywa w nocy oraz czy na Twój sen mają wpływ zmiany w codziennym życiu.
Tak Tak
Natychmiastowa analiza treningu Tak Tak
Informacja o braku aktywności
Funkcja powiadomi Cię, jeśli zbyt długo siedzisz w jednym miejscu. Komputer treningowy w aplikacji Polar Flow pokazuje, kiedy byłeś zbyt długo w bezruchu.
Tak Tak
Kompatybilność aplikacji na urządzenia mobilne
iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad (3. i 4. generacji), iPad mini, iPod touch (5. generacji) z systemem iOS 7 lub nowszym
HTC One M8, HTC One Max, HTC One Mini, HTC One Mini 2, HTC One, Huawei Ascend P7, LG G Flex, LG G2, LG G3, LG Nexus 4, LG Nexus 5, Motorola Moto G, Motorola Moto X, Samsung Galaxy Note II, Samsung Galaxy Note III, Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S5 mini, Sony Xperia Z1, Sony Xperia Z1 Compact, Sony Xperia Z2 z systemem Android 4.3 lub nowszym
Tak Tak
Łatwa synchronizacja z serwisem Polar Flow za pomocą Bluetooth Smart Tak Tak
  Polar V800 Polar M400
Przesyłanie danych
Kompatybilność z systemami Windows
Windows XP, Windows 7, Windows 8 i nowszymi.
Tak Tak
Kompatybilność z systemem Mac OS X
Wersje OS X 10.6, OS X 10.7, OS X 10.8 i nowsze.
Tak Tak
Kompatybilność z serwisem internetowym Polar Flow możliwość połączenia
przez specjalny kabel USB
możliwość połączenia
przez kabel micro-USB
Kompatybilność z aplikacją mobilną Polar Flow przez Bluetooth Smart przez Bluetooth Smart
Eksport danych treningowych
Możliwość eksportu danych treningowych do innych serwisów i aplikacji.
Tak Tak