Historia firmy Garmin

W 1989 roku dwaj inżynierowie - Gary Burrell i dr Min Kao - zakładają w Lenexa (Kansas, USA) firmę ProNav. Początkowa nazwa zostaje w późniejszym czasie zmieniona na Garmin (połączenie liter imion jej założycieli). Tak oto rodzi się globalny lider nawigacji satelitarnej.

Pierwsze urządzenie marki Garmin, nawigacja morska GPS 100, zostało wprowadzone na rynek w 1990 roku i od razu okazało się wielkim hitem sprzedażowym. Kilka lat później, w 1997 roku, firma Garmin mogła się już pochwalić pierwszym milionem sprzedanych produktów. Kolejne lata to dynamiczny wzrost i ekspansja na nowe rynki, co pozwala wywindować globalną sprzedaż w 2011 roku do poziomu 100 milionów sprzedanych urządzeń.

Od początku istnienia firma Garmin projektuje, produkuje i wprowadza na rynek urządzenia i aplikacje nawigacyjne, komunikacyjne oraz informacyjne, z których większość bazuje na technologii GPS. Produkty Garmin używane są m.in. w transporcie drogowym i wodnym, lotnictwie, turystyce pieszej, a także w sportach outdoorowych. W związku z profilem działalności naszej firmy, w niniejszym artykule chcielibyśmy umieścić tylko niewielki wycinek z historii firmy Garmin, a mianowicie ewolucję zegarków z serii Forerunner.

Forerunner to seria zegarków sportowych wyposażonych w system GPS (wyjątek to jedynie modele FR 50, FR 60 i FR 70) i przeznaczonych dla osób uprawiających sport, a przede wszystkim dla biegaczy i triatlonistów. Zegarki z serii Forerunner umożliwiają m.in. dokładny pomiar prędkości, pokonanego dystansu, tempa czy liczby spalonych kalorii - wartości tych parametrów są kluczowe dla efektywnego treningu.

Firma Garmin zarejestrowała nazwę Forerunner w Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (ang. The United States Patent and Trademark Office) w sierpniu 2001 roku. Pierwsze urządzenie z tej serii, Garmin Forerunner 101, pojawiło się na rynku w 2003 roku. Zobacz, jak zegarki Forerunner ewoluowały na przestrzeni lat.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 101
2003
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 101

Pojawia się pierwsze urządzenie z serii Forerunner - model Garmin Forerunner 101 - osobisty trener z funkcją GPS, który umożliwia pomiar prędkości, dystansu, tempa i liczby spalonych kalorii. Zasilany jest dwoma bateriami typu AAA, nie posiada jednak możliwości przesyłania danych treningowych do komputera.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 201
2003
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 201

Garmin Forerunner 201 to udoskonalony model Forerunner 101. Dzięki zastosowaniu ładowalnej baterii z czasem działania do 15 godzin, wyposażony został w cieńszą obudowę w porównaniu do swojego poprzednika. Forerunner 201, wykorzystując czujnik GPS, dostarcza precyzyjnych danych o prędkości i pokonanym dystansie. Umożliwia także przesyłanie zarejestrowanych danych treningowych do komputera w celu późniejszej analizy.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 301
2005
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 301

Garmin Forerunner 301, oprócz rozwiązań przejętych z modelu Forerunner 201, udostępnił zupełnie nową funkcjonalności - monitorowanie pracy serca. Forerunner 301 umożliwia także pomiar prędkości, dystansu, tempa, liczby spalonych kalorii, zmianę trybu sportowego, tworzenie zaawansowanych treningów oraz analizowanie i przechowywanie danych treningowych na komputerze. Niewielka obudowa i waga urządzenia sprawiają, że jest bardzo wygodny w użytkowaniu.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 205
2006
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 205

Garmin Forerunner 205 to urządzenie przypominające wyglądem zwykły zegarek. Wyposażony został w odbiornik GPS z bardziej wrażliwym układem SiRFstarIII, który zapewnia skuteczniejszy odbiór sygnału pod drzewami czy wśród wysokich budynków. Forerunner 205 umożliwia m.in. pomiar prędkości, dystansu i tempa oraz posiada konfigurowalny wyświetlacz.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 305
2006
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 305

Garmin Forerunner 305, oprócz funkcji przejętych z modelu Forerunner 205, umożliwia także pomiar tętna oraz jest kompatybilny z czujnikiem na nogę i z rowerowym czujnikiem prędkości / kadencji. Wszystkie zapisane dane treningowe można przesyłać na stronę internetową Garmin Connect, dzięki której istnieje możliwość prowadzenia własnego dziennika treningowego oraz analizowania postępów i udostępniania swoich danych.

Zegarek sportowy Garmin FR 50
2007
Zegarek sportowy Garmin FR 50

Garmin FR 50 to zegarek bez modułu GPS, który umożliwia m.in. pomiar tętna, liczby spalonych kalorii oraz, w połączeniu z bezprzewodowym czujnikiem na nogę, pomiar prędkości i dystansu podczas biegu w sali gimnastycznej lub na dworze. FR 50 posiada także wodoszczelną obudowę (30 m) i po raz pierwszy pozwala na bezprzewodowe przesyłanie danych do komputera.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 405
2008
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 405

Garmin Forerunner 405 wyposażony został w dotykowy pierścień wokół tarczy, który służy jako przycisk wielofunkcyjny - pozwala szybko przewijać i wybierać funkcje podczas ćwiczeń. Zegarek dokładnie śledzi prędkość, dystans, tempo, tętno i spalone kalorie, wyświetlając wszystkie te informacje na czytelnym ekranie. Dzięki technologii ANT+ zegarek umożliwia także bezprzewodowe przesyłanie danych treningowych do komputera.

Zegarek sportowy Garmin FR 60
2009
Zegarek sportowy Garmin FR 60

Garmin FR 60 to ewolucja modelu FR 50. Zegarek bez modułu GPS przeznaczony jest dla miłośników fitness i biegania. Urządzenie pozwala także mierzyć m.in. tętno i liczbę spalonych kalorii oraz, dzięki funkcji Virtual Partner, konkurować z wirtualnym partnerem. W połączeniu z czujnikiem na nogę, umożliwia także pomiar prędkości i przebytego dystansu. Wszystkie dane treningowe można przesyłać bezprzewodowo do komputera w celu ich dalszej analizy. FR 60 posiada ponadto wodoszczelną obudowę (50 m).

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 405CX
2009
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 405CX

Garmin Forerunner 405CX to bliźniaczy model zegarka Forerunner 405 - dodana została w nim tylko funkcja obliczania zużycia kalorii na podstawie tętna. W odróżnieniu od modelu 405, sprzedawany jest z dwoma wygodnymi paskami na nadgarstek znajdującymi się w zestawie z zegarkiem.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 310XT
2009
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 310XT

Garmin Forerunner 310XT dostarcza podczas treningu wszystkich niezbędnych informacji, takich jak czas, dystans czy tempo, śledzi również liczbę uderzeń serca i wykorzystuje te dane do zaawansowanych obliczeń spalonych kalorii. Dzięki bezprzewodowej technologii ANT+, Forerunner 310XT może łączyć się z czujnikami na nogę, rowerowym czujnikiem prędkości / kadencji lub mocy oraz przesyłać dane do komputera. Płaska, wodoszczelna konstrukcja (50 m), elastyczny pasek i czas pracy wynoszący ok. 20 godzin sprawiają, że zegarek sprawdza się doskonale w każdych warunkach.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 110
2010
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 110

Garmin Forerunner 110 to proste urządzenie łączące funkcję zegarka, pulsometru i systemu GPS - wystarczy nacisnąć przycisk Start i rozpocząć trening. Dostarcza biegaczom informacji o tętnie, prędkości i pokonanym dystansie. Forerunner 110 umożliwia także dokonanie zapisu przebytej trasy biegu bądź jazdy na rowerze i udostępnianie jej znajomym za pośrednictwem serwisu Garmin Connect lub wyświetlanie na zdjęciach satelitarnych Google Earth.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 210
2010
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 210

Garmin Forerunner 210, równie prosty w obsłudze jak Forerunner 110, jest idealny dla biegaczy, którzy chcą na bieżąco monitorować parametry swojego treningu. Urządzenie prezentuje w czasie rzeczywistym takie dane, jak tempo, odległość i czas, wykorzystując w tym celu czuły odbiornik GPS z technologią Garmin HotFix. Przy pomocy zegarka Forerunner 210 można także tworzyć własne sesje interwałowe oraz ustawiać alarmy, które będą informować, gdy wyniki przekraczają założone cele lub są od nich niższe.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 410
2010
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 410

Garmin Forerunner 410 to model, dla którego punktem wyjścia był Forerunner 405. W zegarku Forerunner 410 zastosowano nowe funkcje oprogramowania oraz udoskonaloną dotykową ramkę, pozwalającą szybko przewijać zawartość menu podczas biegu i to niezależnie od warunków pogodowych. Po zakończonym treningu Garmin Forerunner 410 bezprzewodowo przesyła zarejestrowane podczas ćwiczeń dane do znajdującego się w jego zasięgu komputera.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 610
2011
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 610

Garmin Forerunner 610 to pierwsze urządzenie z rodziny Forerunner wyposażone w dotykowy ekran, który umożliwia sprawną obsługę nawet w rękawiczkach. Korzystając z monitora pracy serca oraz nowej funkcji Training Effect można w precyzyjny sposób śledzić poziom wysiłku podczas ćwiczeń. W trakcie treningów Forerunner 610 może także powiadamiać użytkownika za pomocą alarmów dźwiękowych lub wibracyjnych o tętnie, tempie czy przebytym dystansie. Zegarek oferuje również nową funkcję Virtual Racer, która pozwala na zestawianie i analizowanie własnych wyników na przestrzeni czasu.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 910XT
2011
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 910XT

Garmin Forerunner 910XT (rozwinięcie modelu 310XT) to wielofunkcyjne urządzenie GPS dla osób aktywnie uprawiających wiele dyscyplin sportowych. Forerunner 910XT, mimo niewielkich gabarytów, wyposażono w najnowszy układ GPS SiRFstarIV, wysokościomierz barometryczny, czytelny wyświetlacz, a wbudowana bateria zapewnia do 20 godzin pracy. Urządzenie dostarcza dokładnych danych na temat prędkości, tempa, wysokości czy wartości tętna podczas biegania lub jazdy na rowerze, a ponadto pozwala na dostęp do szczegółowych informacji na temat przepłyniętego dystansu (klasa wodoszczelności 50 m).

Zegarek sportowy Garmin FR 70
2012
Zegarek sportowy Garmin FR 70

Garmin FR 70 (bez modułu GPS) umożliwia monitorowanie kluczowych danych, takich jak czas, tętno czy spalone kalorie, a w połączeniu z odpowiednimi akcesoriami możliwe jest również śledzenie m.in. tempa i prędkości. FR 70 pozwala zoptymalizować trening i dostosować go do indywidualnych potrzeb, niezależnie od tego, czy trenujesz na siłowni, biegasz lub jeździsz na rowerze. FR 70 posiada ponadto wodoszczelną obudowę (50 m) i umożliwia automatyczne przesyłanie danych treningowych do serwisu Garmin Connect.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10
2012
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10

Garmin Forerunner 10 to proste i intuicyjne w obsłudze urządzenie GPS, które dostarcza w trakcie biegu informacji na temat czasu ćwiczeń, pokonanym dystansie, spalonych kaloriach i tempie. Powyższe dane wyświetlane są na dwóch konfigurowalnych ekranach. Dla bardziej ambitnych biegaczy Forerunner 10 oferuje kilka prostych funkcji treningowych, m.in. Virtual Pacer - funkcję pozwalającą na porównywanie bieżącego tempa biegu z ustawionym tempem docelowym oraz interwały biegania / chodzenia - funkcję, która umożliwia przerwy na chód w regularnych odstępach czasu podczas sesji treningowej obejmującej bieg / chód.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 220
2013
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 220

Garmin Forerunner 220 mierzy podstawowe parametry biegu, takie jak dystans, tempo czy tętno. Wygodny odczyt danych zapewnia 1-calowy kolorowy wyświetlacz. Zegarek ma wbudowany akcelerometr, który wykorzystywany jest do obliczania dystansu i tempa. Umożliwia to rejestrowanie powyższych danych podczas biegów na bieżni lub na torach wewnątrz pomieszczeń bez potrzeby inwestycji w oddzielny czujnik na nogę. Dzięki modułowi Bluetooth, po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem, dane treningowe z zegarka mogą zostać bezprzewodowo przesłane do serwisu Garmin Connect, gdzie można je udostępniać i analizować.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 620
2013
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 620

Garmin Forerunner 620 posiada 1-calowy kolorowy ekran dotykowy i, podobnie jak Forerunner 220, ma wbudowany akcelerometr. Zegarek wyposażony został dodatkowo w zaawansowane funkcje, takie jak asystent odpoczynku, symulator wyścigu czy szacunkowy pułap tlenowy, które usprawniają treningi i pomagają osiągać lepsze wyniki. W połączeniu z czujnikiem tętna HRM-Run model Forerunner 620 dostarcza także informacji o formie biegacza, analizując rytm, czas kontaktu z podłożem i odchylenie pionowe. Zegarek obsługuje bezprzewodową technologię Bluetooth i Wi-Fi, umożliwiając bezprzewodowy transfer danych.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 15
2014
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 15

Garmin Forerunner 15 to rozwinięcie modelu Forerunner 10. Zegarek rejestruje najważniejsze statystyki dotyczące biegu, takie jak czas, dystans i tempo. Po sparowaniu z czujnikiem rejestruje też tętno i strefę tętna, aby wiedzieć, kiedy został osiągnięty cel. Za pomocą zegarka można również śledzić swoją aktywność w ciągu dnia. Garmin Forerunner 15 liczy kroki i kalorie spalone przez cały dzień. Zegarek przypomina również o ruchu - po odebraniu sygnału, aby się ruszyć, wystarczy pospacerować przez kilka minut, aby zresetować wskaźnik bezczynności.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT
2014
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT

Garmin Forerunner 920XT to następca modelu 910XT. Nowa wersja zegarka jest lżejsza i cieńsza od poprzednika oraz posiada kolorowy wyświetlacz. Urządzenie zostało wyposażone także w szereg nowych funkcji, m.in. asystenta odpoczynku, symulator wyścigu, pomiar dynamiki biegu, wskazywanie szacowanego maksymalnego pułapu tlenowego, monitorowanie aktywności, pomiar czasu odpoczynku, itd. Zegarek pozwala śledzić powiadomienia z telefonu oraz umożliwia automatyczne przesyłanie danych do serwisu Garmin Connect, śledzenie na żywo i udostępnianie danych w serwisach społecznościowych.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 225
2015
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 225

Garmin Forerunner 225 to pierwszy zegarek GPS do biegania firmy Garmin umożliwiający pomiar tętna bezpośrednio na nadgarstku. Kolorowy interfejs jest czytelny i wyświetla aktualną strefę tętna oraz liczbę uderzeń serca na minutę. Wbudowany monitor aktywności zapisuje liczbę kroków, kalorie i dystans przebyty w ciągu dnia.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 25
2015
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 25

Garmin Forerunner 25 to rozwinięcie modelu Forerunner 15. Ten łatwy w użyciu zegarek GPS do biegania rejestruje dystans, tempo, tętno i osobiste rekordy, a po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem pozwala odbierać powiadomienia z telefonu o przychodzących połączeniach i wiadomościach tekstowych. Zegarek monitoruje również aktywność poza treningami zliczając dzienną liczbę kroków.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 230
2015
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 230

Garmin Forerunner 230 to następca modelu Forerunner 220. Zegarek umożliwia pomiar dystansu, tempa, czasu, tętna i pułapu tlenowego. Funkcje smart zapewniają otrzymywanie powiadomień z telefonu i pobieranie pól danych, tarcz zegarka, widżetów oraz aplikacji z platformy Connect IQ. Wśród funkcji online dostępne są również m.in.: automatyczne przesyłanie danych do serwisu Garmin Connect, śledzenie na żywo, podpowiedzi audio i udostępnianie danych w serwisach społecznościowych. Funkcja śledzenia aktywności zlicza zaś kroki, dystans, kalorie i ilość snu w ciągu doby.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 235
2015
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 235

Garmin Forerunner 235, podbnie jak poprzednik, czyli Forerunner 225, został wyposażony w optyczny czujnik tętna, który mierzy tętno bezpośrednio na nadgarstku, co pozwala biegać bez paska na klatkę piersiową. Jego kolorowy interfejs graficzny wyświetla aktualną strefę tętna oraz liczbę uderzeń serca na minutę, dzięki czemu można trenować efektywniej. Wszystkie pozostałe funkcje są identyczne jak w modelu Forerunner 230.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 630
2015
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 630

Garmin Forerunner 630 to następca modelu Forerunner 620. Zegarek dostarcza rozszerzone pomiary fizjologiczne i zaawansowane wskaźniki dynamiki biegu. Pomiary fizjologiczne obejmują teraz informacje o natężeniu wysiłku, przygotowaniu wydolnościowym i progu mleczanowym. Pomiary bilansu czasu kontaktu z podłożem i długości kroku pozwalają sprawdzać symetrię biegu i krok w celu monitorowania ogólnej formy biegowej. Na podstawie szacunkowego pułapu tlenowego zegarek Forerunner 630 może przewidywać czas biegu na wybranych dystansach.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 735XT
2016
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 735XT

Garmin Forerunner 735XT to multisportowy zegarek GPS zaprojektowany z myślą o sportowcach, którzy podczas treningów potrzebują szczegółowo monitorować wiele danych, a na zawodach zależy im na wygodzie i lekkości urządzenia. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi i zastosowaniu wygodnego paska, Forerunner 735XT sprawdza się zarówno jako codzienny zegarek do pracy, jak i na treningach. Może także pełnić rolę monitora aktywności licząc kroki, spalone kalorie i monitorując sen, pomagając każdego dnia osiągać coraz lepsze wyniki.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 35
2016
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 35

Garmin Forerunner 35 to łatwy w użyciu zegarek GPS z pomiarem tętna na nadgarstku. Jest nieduży, lekki i posiada wszystko co potrzebne, by biegać lepiej, przyjemniej i efektywniej. Zegarek zapewnia użyteczne funkcje, takie jak Auto Pause czy tryb biegu / chodu oraz umożliwia łączność ze smartfonami, dzięki czemu można odbierać informacje o połączeniach, wiadomościach i inne powiadomienia z telefonu na swoim nadgarstku.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 935
2017
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 935

Garmin Forerunner 935 to najwyższej klasy lekki zegarek GPS do biegania i triathlonu. Zapewnia dostęp do licznych danych, takich jak dynamika biegu, nadgarstkowy pomiar tętna, stan wytrenowania czy pułap tlenowy. Zegarek umożliwia także korzystanie z usługi Strava Live Segments, co pozwala zmienić każdy bieg lub jazdę na rowerze w wirtualne zawody. Oferuje on również powiadomienia z telefonu, funkcję automatycznego przesyłania i zgodność z Connect IQ, co zapewnia dostęp do niestandardowych tarcz zegarka i aplikacji.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 30
2017
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 30

Garmin Forerunner 30 to prosty w obsłudze zegarek biegowy GPS posiadający wszystkie najważniejsze funkcje potrzebne podczas biegania, w tym nadgarstkowy pomiar tętna i podstawowe powiadomienia z telefonu. Pozwala on również korzystać z narzędzi do monitorowania kondycji, umożliwia monitorowanie aktywności i automatyczne przesyłanie danych do serwisu Garmin Connect, w którym można szczegółowo zapoznać się ze swoimi statystykami.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 645
2018
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 645

Garmin Forerunner 645 to zegarek biegowy GPS obsługujący płatności zbliżeniowe Garmin Pay oraz funkcje zaawansowanej dynamiki biegu, które pomagają udoskonalić treningi. Pomiar tętna na nadgarstku oraz dostęp do funkcji monitorowania wydajności, takich jak stan wytrenowania, umożliwiają sprawdzenie, w jaki sposób organizm reaguje na wysiłek. Funkcje online pozwalają na odbieranie powiadomień z telefonu i korzystanie z aplikacji LiveTrack. Connect IQ umożliwia zaś spersonalizowanie zegarka poprzez pobieranie bezpłatnych tarcz i aplikacji takich jak Uber, SmartThings czy Accuweather MinuteCast.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 645 Music
2018
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 645 Music

Garmin Forerunner 645 Music to pierwszy zegarek GPS do biegania firmy Garmin umożliwiający odtwarzanie muzyki przez kompatybilne słuchawki Bluetooth. Urządzenie posiada identyczną funkcjonalność jak model Forerunner 645. Wersja Music została jedynie dodatkowo wyposażona we wbudowaną pamięć 3,5 GB, która pozwala na zapisanie nawet do 500 utworów. Przenoszenie piosenek z komputera i tworzenie listy odtwarzania do słuchania przez słuchawki jest bardzo łatwe. Dzięki temu można słuchać ulubionej muzyki bezpośrednio z zegarka - bezprzewodowo i bez telefonu.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 45
2019
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 45

Garmin Forerunner 45 to prosty w obsłudze zegarek umożliwiający pomiar tętna bezpośrednio na nadgarstku oraz używający sygnału GPS do pomiaru tempa biegu, pokonanego dystansu i wielu innych parametrów. Forerunner 45 współpracuje z adaptującymi się do aktualnych wyników planami treningowymi Garmin Coach. Zegarek wyposażony jest także w funkcje bezpieczeństwa i śledzenia, ułatwiające udostępnianie lokalizacji wybranym kontaktom ręcznie lub automatycznie za pomocą wbudowanego wykrywania zdarzeń.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 45S
2019
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 45S

Garmin Forerunner 45S posiada identyczną funkcjonalność jak model Forerunner 45S. Jedyne różnice to wymiary koperty (Forerunner 45S - średnica 39,5mm, Forerunner 45 - średnica 42mm) oraz waga zegarka (Forerunner 45S - 32g, Forerunner 45 - 36g).

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 245
2019
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 245

Garmin Forerunner 245 ocenia statystyki wydajności, takie jak pułap tlenowy, efekty treningu aerobowego i beztlenowego oraz stan wytrenowania. Dzięki temu można sprawdzić, czy trenujemy wystarczająco, albo czy się nie przetrenowujemy. Zegarek po sparowaniu ze zgodnym akcesorium śledzi także zaawansowane parametry dynamiki biegu, takie jak rytm, długość kroku, balans czy czas kontaktu z podłożem. Zegarek umożliwia również pobieranie adaptacyjnych planów treningowych z aplikacji Garmin Coach lub tworzenie własnych treningów w Garmin Connect.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 245 Music
2019
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 245 Music

Garmin Forerunner 245 Music posiada identyczną funkcjonalność jak model Forerunner 245. Wersja Music została dodatkowo wyposażona w funkcję odtwarzania muzyki. Do zegarka można pobrać do 500 ulubionych utworów lub zsynchronizować playlisty z serwisów streamingowych, takich jak Deezer i Spotify, a następnie słuchać ich za pomocą słuchawek z bezprzewodową technologią Bluetooth podczas treningu.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 945
2019
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 945

Garmin Forerunner 945 to bezpośredni następca zegarka Forerunner 935. W stosunku do poprzednika, nowy model obsługuje fabrycznie załadowane kolorowe mapy topograficzne, pozwala synchronizować playlisty z wybranych usług strumieniowego przesyłania muzyki lub przesyłać do zegarka do 1000 utworów z własnej biblioteki muzycznej, obsługuje płatności zbliżeniowe Garmin Pay, a także został wyposażony w pulsoksymetr nadgarstkowy do pomiaru poziomu tlenu we krwi oraz w funkcje podnoszące poziom bezpieczeństwa i związane z namierzaniem.

Garmin
2020
...

...

 

Firma Garmin zatrudnia obecnie ok. 8 tysięcy pracowników - ok. 3 tysięcy w Stanach Zjednoczonych i ok. 5 tysięcy w innych krajach na świecie, m.in. w Europie i Australii. Główne siedziby firmy mieszczą się w Stanach Zjednoczonych (Olathe, Kansas), Wielkiej Brytanii (Southampton) i na Tajwanie (Sijhih, Tajpej).