Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT biało-czerwony i czarno-niebieski

Firma Garmin, która wprowadziła na rynek pierwsze na świecie urządzenia GPS dla osób uprawiających wiele dyscyplin sportowych, prezentuje długo wyczekiwanego następcę 910XT, model Forerunner 920XT - zegarek, który doskonale pokieruje treningiem zarówno profesjonalnego sportowca, jak i amatora. Garmin Forerunner 920XT został wyposażony w zaawansowane funkcje, takie jak dynamika biegu, szacowany pułap tlenowy, śledzenie na żywo, automatyczne przesyłanie danych czy powiadomienia z telefonu. Całość dopełnia kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, smukły profil, elastyczny pasek z przegubami, czas działania baterii w trybie UltraTrac do 40 godzin oraz klasa wodoszczelności 50 m.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - poznaj jego możliwości

 

W wodzie

Zegarek Garmin Forerunner 920XT, zaprojektowany z myślą o użytku na otwartych wodach lub basenie, mierzy podczas ćwiczeń każdy przebyty metr i każdy ruch, zapewniając dostęp do udoskonalonych funkcji treningowych. Nowa, smukła konstrukcja sprawia, że zegarek nadaje się do użytku w połączeniu z pianką do nurkowania i jest o 15% lżejszy od swojego poprzednika, modelu Forerunner 910XT.

 

Na rowerze

Garmin Forerunner 920XT jest zgodny z czujnikami prędkości, rytmu i tętna oraz miernikiem mocy, dzięki czemu umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji treningowych. Oprócz danych GPS zegarek Forerunner 920XT może także odbierać sygnały GLONASS zapewniając tym samym jeszcze większą dokładność pomiarów.

 

W biegu

Zegarek Garmin Forerunner 920XT pomaga utrzymać optymalne tempo biegu, wyświetlając w przypadku połączenia z czujnikiem Garmin HRM-Run dane dotyczące dynamiki biegu. Zegarek jest także wyposażony w metronom z wibracyjnymi i dźwiękowymi alertami, dzięki którym urządzenie pomaga regulować rytm treningu. Biegacze docenią także dostępność trybu UltraTrac, który wyłącza nawigację GPS na czas określonych interwałów, wydłużając tym samym czas pracy baterii do 40 godzin.

 

 

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - dziennik ćwiczeń
Dziennik ćwiczeń

 

Umożliwia łatwe zapisywanie ćwiczeń i serii odbić na basenie. Zegarek Garmin Forerunner 920XT zapisuje także przepłynięty dystans, tempo i styl pływania, liczbę ruchów oraz wynik SWOLF.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - wysokościomierz
Wysokościomierz

 

Wbudowany wysokościomierz barometryczny dostarcza dokładnych danych na temat wzniesień, spadów i pochylenia terenu podczas treningów rowerowych.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - dynamika biegu
Dynamika biegu

 

W przypadku użycia w połączeniu z czujnikiem tętna Garmin HRM-Run zegarek Garmin Forerunner 920XT rejestruje rytm (liczbę kroków na minutę), odchylenie pionowe (wysokość odbicia podczas kroku) i czas kontaktu z podłożem (czas, przez jaki stopa dotyka podłoże podczas biegu). Kolorowy wskaźnik pokazuje pozycję na tle innych biegaczy w danym wieku.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - liczniki
Liczniki

 

Zegarek Garmin Forerunner 920XT wyposażony jest w dwa rodzaje liczników czasu odpoczynku, ułatwiające wybicie się od ściany na czas.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - pułap tlenowy
Pułap tlenowy

 

W przypadku użycia czujnika tętna i miernika mocy zegarek Garmin Forerunner 920XT umożliwia określenie podczas jazdy na rowerze szacowanego pułapu tlenowego, ułatwiając tym samym monitorowanie poziomu sprawności fizycznej. Kolorowy wskaźnik wskazuje pozycję użytkownika na tle innych sportowców z danej grupy wiekowej.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - asystent odpoczynku
Asystent odpoczynku

 

Zegarek Garmin Forerunner 920XT precyzyjnie planuje czas odpoczynku między sesjami intensywnych ćwiczeń. W przypadku użycia w połączeniu z czujnikiem tętna zegarek zapewnia kontrolę odpoczynku, która na bieżąco sygnalizuje stan regeneracji sił przez kilka pierwszych minut aktywności aerobowej. Po ukończeniu wysiłku Forerunner 920XT wskazuje czas, jaki powinien upłynąć przed następnym intensywnym treningiem.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - zaawansowane alerty
Zaawansowane alerty

 

Alerty czasu pomagają w utrzymaniu tempa, podczas gdy alerty dystansu informują użytkownika o ukończeniu serii. Zegarek Garmin Forerunner 920XT oferuje także alerty dotyczące spalonych kalorii i częstotliwości ruchów.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - moc
Moc

 

Po sparowaniu Garmin Forerunner 920XT z miernikami mocy ANT+, w tym z urządzeniami z linii Vector z jednym lub dwoma czujnikami na pedały, zegarek wyświetla dane dotyczące mocy.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - symulator wyścigu
Symulator wyścigu

 

W przypadku użycia w połączeniu z czujnikiem tętna zegarek Garmin Forerunner 920XT określa szacowany pułap tlenowy dla biegania. W oparciu o powyższe dane urządzenie może przewidzieć czas biegu dla kilku dystansów.

 

 

Garmin Connect

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - Garmin Connect

Garmin Connect to darmowa społeczność internetowa, w ramach której można zapisywać dane, planować treningi i udostępniać swoje wyniki innym osobom. Regularne łączenie się z serwisem Garmin Connect z poziomu zegarka Garmin Forerunner 920XT zapewnia również szybsze ustalanie pozycji GPS dzięki danym satelitarnym, które są przesyłane do urządzenia automatycznie. Aby zmotywować Cię do współzawodnictwa, serwis Garmin Connect oferuje rankingi dla poszczególnych segmentów. Po zakończeniu biegu lub jazdy na rowerze i przesłaniu danych do serwisu użytkownik ma możliwość sprawdzenia swojej pozycji na tablicy wyników dla danego segmentu.

Dzięki możliwościom, jakie daje serwis Garmin Connect, treningi zakładkowe i wyścigi zyskują zupełnie nowe oblicze. Po ukończeniu treningu z zegarkiem działającym w trybie automatycznym dostosowanym do wielu dyscyplin sportu każdy etap i przejście są zapisywane w jednym pliku, co umożliwia łatwy podgląd i udostępnianie danych. Poszczególne zakładki zapewniają dostęp do szczegółowych danych odnoszących się do każdego z etapów.

 

Synchronizacja

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - synchronizacja

Istnieje wiele sposobów synchronizacji danych z serwisem Garmin Connect. Zegarek Garmin Forerunner 920XT może za pośrednictwem technologii Bluetooth przesyłać dane z poziomu zainstalowanej w smartfonie aplikacji Garmin Connect Mobile. Istnieje możliwość ustawienia jednego lub kilku punktów dostępu do sieci Wi-Fi, przy użyciu których Garmin Forerunner 920XT będzie automatycznie synchronizować dane z serwisem Garmin Connect, gdy tylko znajdzie się w ich zasięgu. Można także zsynchronizować zegarek z komputerem osobistym korzystając z połączenia USB.

Połącz zegarek Garmin Forerunner 920XT ze smartfonem i mobilną aplikacją Garmin Connect Mobile dla dodatkowych możliwości, dzięki którym będziesz w kontakcie podczas jazdy na rowerze i biegania lub podczas wyścigów.

 

Dodatki techniczne

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - powiadomienia z telefonu
Powiadomienia z telefonu

 

W zegarku sparowanym ze zgodnym urządzeniem z systemem Android lub urządzeniem Apple można odbierać powiadomienia SMS, e-mail oraz inne alerty. Możesz otrzymywać ważne wiadomości podczas treningu - nawet wtedy, gdy Twój telefon pozostaje schowany.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - śledzenie na żywo
Śledzenie na żywo

 

Korzystając z aplikacji Garmin Connect Mobile możesz włączyć śledzenie na żywo i wysyłać znajomym zaproszenia za pośrednictwem poczty e-mail i portali społecznościowych, dzięki czemu będą oni widzieć Twoje statystyki oraz lokalizację na mapie.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT - autoprzesyłanie
Autoprzesyłanie

 

Po sparowaniu z telefonem i aplikacją Garmin Connect Mobile zegarek Garmin Forerunner 920XT może natychmiast przesyłać ukończone treningi do serwisu. Aplikacja umożliwia także dodawanie notatek i udostępnianie ich w portalach społecznościowych.

 

 

Poniżej prezentujemy krótkie porównanie najważniejszych funkcji zegarka Garmin Forerunner 910XT i Garmin Forerunner 920XT.

  Zegarek sportowy Garmin Forerunner 910XT Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT
  Garmin Forerunner 910XT Garmin Forerunner 920XT
Wyświetlacz 33 × 20 mm 29 × 21 mm
wysoka rozdzielczość, kolorowy
Waga 72 g 61 g
Czas działania baterii do 20 godzin
przy użyciu nawigacji GPS
do 40 godzin
w trybie UltraTrac
Funkcje online (śledzenie na żywo, automatyczne przesyłanie) Nie Tak
Powiadomienia z telefonu Nie Tak
Szacowany pułap tlenowy (przy zastosowaniu czujnika tętna) Nie Tak
Asystent odpoczynku (przy zastosowaniu czujnika tętna) Nie Tak
Dynamika biegu (przy zastosowaniu czujnika HRM-Run) Nie Tak
Dane dotyczące pływania (dystans, ruchy, rodzaj / liczba) Tak Tak
Zaawansowane opcje dotyczące pływania (dziennik ćwiczeń / licznik czasu odpoczynku) Nie Tak
Metronom Nie Tak
GLONASS Nie Tak
Śledzenie aktywności Nie Tak

 

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT będzie dostępny w Polsce od listopada 2014 roku w kolorze biało-czerwonym lub czarno-niebieskim w dwóch wersjach - podstawowej i HRM-Run. Podstawowa wersja zawierać będzie zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT i podstawkę do ładowania akumulatora / przesyłania danych. W wersji HRM-Run znajdziemy dodatkowo czujnik tętna Garmin HRM-Run.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT White/Red
Zegarek sportowy
Garmin Forerunner 920XT White/Red
 • Podstawka do ładowania
  akumulatora / przesyłania danych
 • Zobacz naszą ofertę
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT Black/Blue
Zegarek sportowy
Garmin Forerunner 920XT Black/Blue
 • Podstawka do ładowania
  akumulatora / przesyłania danych
 • Zobacz naszą ofertę

 

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT White/Red HRM-Run
Zegarek sportowy
Garmin Forerunner 920XT White/Red
HRM-Run
 • Czujnik tętna Garmin HRM-Run
 • Podstawka do ładowania
  akumulatora / przesyłania danych
 • Zobacz naszą ofertę
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 920XT Black/Blue HRM-Run
Zegarek sportowy
Garmin Forerunner 920XT Black/Blue
HRM-Run
 • Czujnik tętna Garmin HRM-Run
 • Podstawka do ładowania
  akumulatora / przesyłania danych
 • Zobacz naszą ofertę