Liczniki rowerowe Garmin Edge 510 i 810

Liczniki rowerowe Garmin Edge 510 i 810

Dobra wiadomość dla zapalonych rowerzystów. Firma Garmin wprowadza bowiem na rynek nowe liczniki rowerowe Garmin Edge 510 i Garmin Edge 810 oraz aplikację Garmin Connect Mobile, dzięki którym podczas jazdy na rowerze będzie można nie tylko monitorować swoją pozycję i najważniejsze parametry treningowe, ale również na bieżąco pobierać lub wysyłać dane online.

Liczniki rowerowe Garmin Edge 510 i Edge 810 - prezentacja

Garmin Edge 510 i Garmin Edge 810 to pierwsze urządzenia marki Garmin dedykowane rowerzystom, które umożliwiają pobieranie / wysyłanie bieżących informacji w czasie rzeczywistym. Doskonale łączą najbardziej popularne i doceniane funkcje swoich poprzedników (odpowiednio Edge 500 i Edge 800) oraz zaawansowane opcje wymiany informacji udostępniane przez smartfony (Apple lub Android). Smartfony z aplikacją Garmin Connect Mobile łączą się z nowymi licznikami rowerowymi z serii Edge za pośrednictwem połączenia Bluetooth i umożliwiają przesyłanie / odbieranie danych online, będąc jednocześnie bezpiecznie schowane w sakwach. Nowy, przyjazny użytkownikowi interfejs w połączeniu z możliwością udostępniania na bieżąco aktualnej pozycji, dzielenia się informacjami w mediach społecznościowych i aktualnymi prognozami pogody sprawiają, że najnowsze urządzenia marki Garmin dla rowerzystów doskonale sprawdzą się podczas treningu, kolarstwa szosowego czy jazdy na szlaku.

Nowe urządzenia Edge, poza szerokimi możliwościami pobierania i wymiany informacji, monitorują szereg ważnych parametrów oraz zapewniają precyzję i wytrzymałość, do których rowerzyści przyzwyczaili się w Garminie- mówi Jakub Szałamacha, marketing manager w firmie Garmin Polska

„Nowe urządzenia Edge, poza szerokimi możliwościami pobierania i wymiany informacji, monitorują szereg ważnych parametrów oraz zapewniają precyzję i wytrzymałość, do których rowerzyści przyzwyczaili się w Garminie”, mówi Jakub Szałamacha, marketing manager w firmie Garmin Polska. „Wykorzystując moduły łączności w smartfonie, umożliwiamy rowerzystom czerpanie korzyści z takich funkcji jak bieżące udostępnianie pozycji GPS online czy przesyłanie informacji na platformę internetową w czasie rzeczywistym, trzymając jednocześnie telefon bezpiecznie schowany w sakwach. Możemy polegać na Edge’u wiedząc, że dostarczy nam precyzyjnych danych w każdych warunkach.”

Liczniki rowerowe Garmin Edge 510 i 810

Garmin Edge 810 to idealny wybór dla rowerzysty, który szuka wydajnego urządzenia do monitorowania treningu z funkcją nawigacji. Nowy licznik rowerowy wyróżnia się kolorowym ekranem o przekątnej 2,6 cala, czasem pracy do 17 godzin oraz udoskonalonym i uproszczonym interfejsem na ekranie dotykowym. Model Edge 810 jest kompatybilny z opcjonalnymi mapami drogowymi lub mapami topograficznymi TOPO, a także z BirdsEye Satellite Imagery, dzięki czemu bezproblemowo poprowadzi rowerzystę na szosie, w mieście czy podczas dłuższych wycieczek, gdy potrzebna jest dokładna mapa i nawigacja. Urządzenie jest wyposażone w moduł GPS i nawigację, która nie wymaga transferu danych.

Garmin Edge 510 został zaprojektowany z myślą o rowerzystach stawiających na maksymalną efektywność treningu, jest również mniejszy i lżejszy (80 g) niż model Edge 810. Licznik rowerowy Garmin Edge 510 oferuje podobny interfejs użytkownika, jak ten zastosowany w modelu Edge 810, ponadto został wyposażony w czytelny w słońcu kolorowy ekran o przekątnej 2,2 cala oraz obsługę systemów GPS i GLONASS w celu szybszego i pewniejszego ustalania pozycji. Garmin Edge 510 sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach, np. podczas jazdy w gęstym lesie, jest wytrzymały, wodoodporny i może pracować do 20 godzin na jednym ładowaniu baterii. Ekran dotykowy ułatwia obsługę urządzenia, nawet w przypadku założonych rękawiczek i przy dużej wilgotności powietrza.

Liczniki rowerowe Garmin Edge 510 i Edge 810 - funkcje online

Monitoruj każdy szczegół

Obydwa modele nowych liczników rowerowych Garmin Edge 510 i Garmin Edge 810 precyzyjnie rejestrują pokonany dystans, prędkość, czas, pozycję GPS, wysokość n.p.m., spalone kalorie, wzniesienia i opadanie terenu oraz wiele innych parametrów. Aby móc monitorować jeszcze więcej bieżących danych, liczniki rowerowe, dzięki technologii ANT+, bezprzewodowo synchronizują się z kompatybilnymi czujnikami, które umożliwiają pomiar tętna, prędkości / kadencji czy mocy. Wbudowany wysokościomierz barometryczny dokładnie wskazuje zmiany w wysokości, określając poziom wzniesień i opadanie terenu.

Profile aktywności

Nowa funkcja ustawiania profili aktywności umożliwia rowerzystom dostosowanie pól danych i ustawień urządzenia w zależności od rodzaju aktywności związanej z jazdą na rowerze, np. trening, wyścig, kolarstwo szosowe czy górskie. Zmiana profilu jest prosta i szybka - wystarczy przesunąć palcem po ekranie dotykowym, a Edge przestawi się na nowy profil i pokaże te informacje, których właśnie potrzebujesz. Po zakończeniu jazdy urządzenie wyświetli wszystkie nowe osobiste rekordy, takie jak najdłuższy dystans, najwyższy szczyt i inne.

Połącz się ze światem

Po sparowaniu ze smartfonem (Apple lub Android) z aplikacją Garmin Connect Mobile, liczniki rowerowe Garmin Edge 510 i Garmin Edge 810 oferują pakiet usług online, który umożliwia uzyskanie kompleksowych i dokładnych danych dotyczących jazdy z dedykowanego urządzenia, oszczędzając jednocześnie baterię telefonu. Urządzenie Garmin Edge 510 i Garmin Edge 810 rejestruje dane i wysyła je do telefonu za pośrednictwem połączenia Bluetooth. Bądź w kontakcie i udostępniaj wszystkie szczegółowe dane znajomym, rodzinie i kontaktom z serwisów społecznościowych. Zaraz po zakończeniu jazdy lub wyścigu możesz opublikować aktualizację danych zawierającą szczegółowe dane dotyczące zakończonej aktywności. Posty można dodawać przy użyciu smartfonu, gdyż dane o Twojej jeździe będę w nim już dostępne dzięki powiązaniu z aplikacją Garmin Connect Mobile.

Dziel się swoją pozycją

Funkcja LiveTrack umożliwia rodzinie i znajomym śledzenie Twoich wyścigów i treningów w czasie rzeczywistym. Pozwala też zapraszać inne osoby za pośrednictwem poczty e-mail i serwisów społecznościowych do śledzenia Twoich postępów w serwisie Garmin Connect na smartfonach, tabletach czy komputerach. Osoby, które otrzymają od Ciebie zaproszenie pocztą e-mail, mogą kliknąć łącze, które przeniesie je na stronę wyświetlającą Twoje statystyki w tym prędkość, dystans, tętno (opcjonalnie), kadencję i moc (opcjonalnie) oraz pozycję na mapie.

Pogoda

Po sparowaniu ze smartfonem z aplikacją Garmin Connect Mobile, licznik rowerowy Garmin Edge 510 lub Garmin Edge 810 może wyświetlać na bieżąco informacje o warunkach pogodowych, prognozy i ostrzeżenia. Ta przydatna podczas dłuższych wycieczek funkcja zapewnia natychmiastowy dostęp do informacji o pogodzie, dzięki czemu smartfon może pozostawać bezpiecznie schowany.

Bezprzewodowe przesyłanie danych

Teraz rowerzyści mogą natychmiast zapisywać, udostępniać i analizować szczegółowe dane swojej jazdy będąc jeszcze na trasie. Aplikacja Garmin Connect Mobile umożliwia bezprzewodowe przesyłanie aktywności z licznika rowerowego zaraz po ich zakończeniu. Można określić, czy aktywności mają być przesłane automatycznie czy ręcznie. Po opublikowaniu jazdy w serwisie Garmin Connect, osoby śledzące mogą ją wyświetlać. Zapisane w serwisie Garmin Connect kursy i treningi można przeszukiwać, pobierać do smartfonu, a następnie wysyłać bezprzewodowo bezpośrednio do licznika rowerowego Garmin Edge 510 lub Garmin Edge 810. Można wtedy cofnąć się to początku wybranego kursu i skorzystać z dostępnej w urządzeniu funkcji Virtual Partner, która pozwala ścigać się w czasie rzeczywistym z własnymi wynikami, które zostały poprzednio zarejestrowane.

Liczniki rowerowe Garmin Edge 510 i 810 - rowerowy uchwyt zewnętrzny

W niektórych zestawach z licznikiem rowerowym Garmin Edge 510 lub Garmin Edge 810 znajdziemy, oprócz standardowego mocowania, nowy rodzaj uchwytu rowerowego z przedłużoną rączką, pozwalający na wysunięcie urządzenia przed kierownicę.

Liczniki rowerowe Garmin Edge 510 i Garmin Edge 810 pojawią się w sprzedaży w Polsce w lutym 2013 roku. Aplikacja Garmin Connect Mobile jest dostępna do bezpłatnego pobrania w App Store (platforma iOS) oraz Google Play (platforma Android) od 10 stycznia 2013 roku.

Licznik rowerowy Garmin Edge 510
Licznik rowerowy Garmin Edge 510
 • Wymiary (W × H × D): 52 mm × 86 mm × 24 mm
 • Przekątna ekranu: 2,2 cala
 • Waga: 80 g
 • Czas działania baterii: 20 godzin
 • Obsługa map: nie
 • Zobacz naszą ofertę
Licznik rowerowy Garmin Edge 810
Licznik rowerowy Garmin Edge 810
 • Wymiary (W × H × D): 51 mm × 93 mm × 25 mm
 • Przekątna ekranu: 2,6 cala
 • Waga: 98 g
 • Czas działania baterii: 17 godzin
 • Obsługa map: tak
 • Zobacz naszą ofertę