Zegarek outdoorowy Garmin Fenix

Zegarek outdoorowy Garmin Fenix

Firma Garmin, światowy lider w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, wprowadza na rynek swój pierwszy zegarek outdoorowy z nawigacją GPS i funkcjami ABC - Garmin Fenix. Przeznaczony dla entuzjastów gór i poszukiwaczy przygód, Garmin Fenix oferuje zaawansowane funkcje nawigacji satelitarnej oraz wyznacza nowe standardy wśród outdoorowych zegarków z wbudowanymi czujnikami ABC (wysokościomierz, barometr, kompas), zapewniającymi m.in. dostęp do informacji na temat kierunku, wysokości czy trendu pogody.

Zegarek outdoorowy Garmin Fenix z nawigacją GPS i funkcjami ABC

Dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS i sensorom ABC, zegarek outdoorowy Garmin Fenix wyposażony jest we wszystkie funkcje potrzebne do skutecznej i bezpiecznej nawigacji. Wszystko to zostało zamknięte w wytrzymałej obudowie i jest dostępne bezpośrednio na Twoim nadgarstku, zapewniając swobodę rąk. Czuły odbiornik GPS gwarantuje dokładne odczyty pozycji bez względu na ustawienie nadgarstka czy gęstość otaczającej roślinności. Zamknięty w klasycznej obudowie wykonanej z wytrzymałego materiału i wyposażony w odporny na zadrapania wyświetlacz, Garmin Fenix sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach, jak również może służyć jako stylowy zegarek na co dzień.

 

Zegarek outdoorowy Garmin Fenix

 

Dzięki współpracy z profesjonalnymi przewodnikami górskimi i doświadczeniu firmy Garmin, Fenix stanie się nowym wyznacznikiem najwyższych standardów wśród turystycznych zegarków górskich. Najnowocześniejsze technologie zamknięte w solidnym zegarku GPS zapewnią entuzjastom gór spokój i bezpieczeństwo podczas wypraw- mówi Jakub Szałamacha, marketing manager w firmie Garmin Polska

„Dzięki współpracy z profesjonalnymi przewodnikami górskimi i doświadczeniu firmy Garmin, Fenix stanie się nowym wyznacznikiem najwyższych standardów wśród turystycznych zegarków górskich. Najnowocześniejsze technologie zamknięte w solidnym zegarku GPS zapewnią entuzjastom gór spokój i bezpieczeństwo podczas wypraw”, mówi Jakub Szałamacha, marketing manager w firmie Garmin Polska. „Możliwość chodzenia po górach i wspinaczki z ciągłym podglądem precyzyjnych informacji na temat wysokości, pozycji czy zmian pogody, bez potrzeby zatrzymywania się i wyciągania nawigacji z plecaka czy kieszeni, to ogromna zaleta. Po raz pierwszy wszystkie ważne informacje, których potrzebujesz, aby skutecznie wyznaczać trasę do celu są dostępne bezpośrednio na Twoim nadgarstku z zegarkiem Garmin Fenix.”

 

Planowanie, nawigacja i śledzenie trasy

Garmin Fenix - funkcje wykres śladu i pozycja

Zegarek Garmin Fenix oferuje narzędzia nawigacyjne pozwalające na planowanie wycieczek, wyznaczanie tras i zapisywanie punktów orientacyjnych (waypointów). Umożliwia nawigację do wyznaczonych współrzędnych geograficznych wzdłuż określonej ścieżki czy trasy, do waypointów lub innego wybranego punktu. Strzałka nawigacyjna kieruje do celu, a najnowsza funkcja TracBack zapewnia szybkie wyznaczenie bezpiecznej drogi powrotnej. Korzystając z aplikacji BaseCamp, użytkownicy zegarka Garmin Fenix mogą zaplanować z wyprzedzeniem swoje wycieczki i wyznaczyć trasy do pokonania, dzieląc się jednocześnie swoimi przygodami z przyjaciółmi i rodziną. W zegarku znajdziemy również wgraną bazową mapę świata.

 

ABC - wysokościomierz, barometr, kompas

Garmin Fenix - funkcje ABC

Zegarek outdoorowy Garmin Fenix dostarcza wszystkich niezbędnych przyrządów, bez których nie obędzie się żaden amator aktywnej turystyki. Wbudowane czujniki ABC (wysokościomierz, barometr i kompas) zapewniają ciągły dostęp do aktualnych informacji. Wysokościomierz pokazuje aktualne dane dotyczące wysokości, umożliwiając dokładne monitorowanie podejść i zejść. Barometr, dzięki opcji analizy krótkoterminowych trendów zmian ciśnienia, może być wykorzystywany do prognozowania zmian pogody. 3-osiowy kompas określa dokładny kierunek niezależnie od tego, czy stoimy w miejscu czy jesteśmy w ruchu. Wykorzystując wysokiej czułości odbiornik GPS zegarek Garmin Fenix automatycznie kalibruje czujniki i ustawia aktualny czas na podstawie lokalizacji. We współpracy z opcjonalnym zewnętrznym czujnikiem temperatury Garmin Tempe, Fenix to pierwszy na rynku zegarek, który zapewni dokładny pomiar temperatury otoczenia.

 

Monitorowanie wydajności

Podobnie jak używane na całym świecie zegarki sportowe GPS do biegania firmy Garmin, Fenix oferuje funkcje kompleksowego monitorowania wydajności w czasie rzeczywistym dla sportowców trenujących w górach, np. dla biegaczy terenowych i narciarzy. Ambitni amatorzy sportów górskich mogą śledzić swoje postępy także podczas codziennych treningów na świeżym powietrzu, nie tylko w górach. Zegarek umożliwia m.in. automatyczne rozpoczynanie nowego okrążenia, kontrolę dystansu, prędkości pionowej (wznoszenia / opadania) czy tempa. Garmin Fenix jest również kompatybilny z czujnikami tętna oraz rowerowym czujnikiem prędkości / kadencji. Wszystkie wyświetlane pola danych można dowolnie dostosowywać bezpośrednio w zegarku.

Wspinaczka górska
Wspinaczka górska

Zawsze bądź pewny swojej pozycji podczas wspinaczki na szczyt.

Myślistwo
Myślistwo

Zaznacz swoją chatę, ambonę, samochód, stanowiska w drzewach i ulubione miejsca polowania.

Wędrówki
Wędrówki

Daj się ponieść przygodzie i nie zgub drogi.

Biegi na szlaku
Biegi na szlaku

Daj z siebie wszystko, aż do granic możliwości. Monitoruj wysiłek podczas wspinaczki i zejść na swoich ulubionych trasach.

Geocaching
Geocaching

Miej swobodne ręce i znajduj nawet najlepiej ukryte skrzynki.

Narciarstwo backcountry
Narciarstwo backcountry

Zaznacz najważniejsze punkty orientacyjne, aby bezpiecznie dotrzeć na szczyt i z powrotem do domu.

Wycieczki rowerowe
Wycieczki rowerowe

Monitoruj swoją prędkość na rowerze bez odrywania rąk od kierownicy.

Jazda w terenie
Jazda w terenie

Możesz tworzyć i śledzić trasy, zaznaczyć do 1 000 punktów, zapisać maksymalnie do 10 000 punktów śledzenia i łatwo do nich nawigować.

Sporty wodne
Sporty wodne

Łatwo ustalaj pozycję na każdej łodzi.

 

Bezprzewodowa komunikacja

Zegarek Garmin Fenix wyposażony w funkcję ANT+ oraz technologię Bluetooth umożliwia bezprzewodowe łączenie się z innymi kompatybilnymi urządzeniami Garmin i udostępnianie m.in. zaplanowanych tras, skrzynek w wersji elektronicznej czy wyznaczonych waypointów. Mobilna aplikacja Basecamp pozwala na bezproblemowy transfer danych z zegarka do wybranych modeli smartfonów, co pozwala na analizę mapy i tras na większym ekranie i z lepszą dokładnością. Garmin Fenix pozwala również odbierać dane z opcjonalnych urządzeń - czujnika tętna, rowerowego czujnika prędkości / kadencji czy zewnętrznego czujnika temperatury.

Czujnik tętna Garmin HR.jpg
Czujnik tętna Garmin HR

Monitoruj wysiłek i znajdź swoje idealne tempo, korzystając z monitora pracy serca.

Czujnik prędkości / kadencji Garmin
Czujnik prędkości / kadencji Garmin

Monitoruj tempo pedałowania na minutę za pomocą rowerowego czujnika prędkości / kadencji.

Czujnik temperatury Garmin Tempe
Czujnik temperatury Garmin Tempe

Wykorzystaj zewnętrzny czujnik temperatury, aby otrzymywać najbardziej dokładne odczyty temperatury.

Podobne urządzenia
Podobne urządzenia

Udostępniaj bezprzewodowo ślady, punkty, trasy i geocache w wersji elektronicznej innym zgodnym urządzeniom GPS firmy Garmin.

Kompatybilne smartfony
Kompatybilne smartfony

Zapisuj swoje wyprawy. Prześlij dziennik podróży lub waypointy do kompatybilnego smartfona, aby obejrzeć trasę na większym ekranie i bardziej szczegółowej mapie.

 

Zbudowany tak, by przetrwać w najtrudniejszych warunkach

Wytrzymała obudowa chroni zegarek przed wstrząsami, a szkiełko mineralne sprawia, że zegarek jest odporny na przypadkowe zadrapania. Garmin Fenix wyposażony jest w duży wyświetlacz LCD z podświetleniem LED i wygodny poliuretanowy pasek. Zegarek jest oczywiście wodoodporny - jego klasa wodoszczelności to 50 metrów. W trybie GPS Garmin Fenix pracuje na jednym ładowaniu baterii do 16 godzin, a nowa funkcja UltraTrac wydłuża ten czas do 50 godzin (w zależności od ustawień). W trybie zegarka Garmin Fenix wytrzymuje do 6 tygodni, oferując przy tym m.in. funkcje dzwonków, alarmów wibracyjnych, timera, stopera i zegara światowego z możliwością wyświetlania kilku stref czasowych jednocześnie.

Garmin Fenix pojawi się w sprzedaży w Polsce we wrześniu 2012 roku. W skład zestawu będzie wchodzić zegarek, kabel USB oraz ładowarka sieciowa. W wersji Performer Bundle znajdziemy dodatkowo czujnik tętna Garmin HR Premium i pomarańczowy pasek na rękę.

Zegarek outdoorowy Garmin Fenix GPS
Zegarek Garmin Fenix GPS
  • Kabel USB
  • Ładowarka sieciowa
  •  
  •  
  • Zobacz naszą ofertę
Zegarek outdoorowy Garmin Fenix GPS HR Performer Bundle
Zegarek Garmin Fenix GPS Performer Bundle
  • Kabel USB
  • Ładowarka sieciowa
  • Czujnik tętna Garmin HR Premium
  • Pomarańczowy pasek na rękę
  • Zobacz naszą ofertę