Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10

Liczy się każdy kilometr, o czym możesz się przekonać korzystając z najnowszego urządzenia dla biegaczy z wbudowanym odbiornikiem GPS firmy Garmin - zegarka sportowego Garmin Forerunner 10. Nowy model Forerunner 10 pozwala bowiem na precyzyjne monitorowanie przebytej trasy, prędkości czy spalonych kalorii, wyróżniając się przy tym prostą i intuicyjną obsługą.

 

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10 - naciśnij start i biegnij

 

Forerunner 10 to jeden z najlżejszych i najbardziej komfortowych zegarków sportowych naszej firmy, dokładny i niezawodny, jak wszystkie produkty marki Garmin. Dzięki trzem modnym wariantom kolorystycznym Forerunner 10 zwraca na siebie uwagę, a przy okazji motywuje do treningu biegaczy na wszystkich poziomach zaawansowania- mówi Dan Bartel, wiceprezes działu globalnej sprzedaży firmy Garmin

Forerunner 10 to jeden z najlżejszych i najbardziej komfortowych zegarków sportowych naszej firmy, dokładny i niezawodny, jak wszystkie produkty marki Garmin, mówi Dan Bartel, wiceprezes działu globalnej sprzedaży firmy Garmin. „Dzięki trzem modnym wariantom kolorystycznym Forerunner 10 zwraca na siebie uwagę, a przy okazji motywuje do treningu biegaczy na wszystkich poziomach zaawansowania.”

W trakcie treningu zegarek sportowy Garmin Forerunner 10 dostarcza informacji na temat czasu ćwiczeń, pokonanym dystansie, spalonych kaloriach i tempie. Powyższe dane wyświetlane są na dwóch konfigurowalnych ekranach, które można przełączać między sobą prawym dolnym przyciskiem. Na każdym z dwóch ekranów użytkownik może jednocześnie monitorować jeden spośród następujących zestawów danych: czas / dystans, czas / spalone kalorie, czas / tempo, tempo / dystans, tempo / spalone kalorie lub dystans / spalone kalorie. Przyjazny system menu pomaga również użytkownikom przejrzeć informacje o poprzednich treningach, zmienić ustawienia funkcji Auto Lap (automatycznego rozpoczynania nowego okrążenia) lub Auto Pause (automatycznego wstrzymywania stopera w momencie zatrzymania się), ustawić alarm dzienny czy edytować profil użytkownika. Dla bardziej ambitnych biegaczy Garmin Forerunner 10 oferuje kilka prostych funkcji treningowych, m.in. Virtual Pacer - funkcję pozwalającą na porównywanie bieżącego tempa biegu z ustawionym tempem docelowym czy interwały biegania / chodzenia - funkcję, która umożliwia przerwy na chód w regularnych odstępach czasu podczas sesji treningowej obejmującej bieg / chód.

Podczas biegu zegarek Garmin Forerunner 10 automatycznie informuje o przebiegnięciu każdego kilometra, emitując przyjazny dźwięk, a na ekranie wyświetla się czas tego kilometra. Po zakończeniu i zapisaniu biegu wyświetlane jest jego podsumowanie zawierające całkowity czas, dystans, średnie tempo oraz liczbę kalorii. Zegarek informuje też o ustanowieniu nowego rekordu prędkości lub przebytej odległości.

 

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10 - ekran: jak daleko, jak szybko
Jak daleko, jak szybko

Zegarek wyświetla informacje dotyczące czasu oraz przebytej drogi. Możemy także sprawdzić liczbę spalonych kalorii oraz tempo.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10 - ekran: Virtual Pacer
Virtual Pacer

Funkcja Virtual Pacer porównuje aktualne tempo biegu do wcześniej zdefiniowanego.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10 - ekran: nowy rekord
Nowy rekord

Zegarek Garmin Forerunner 10 informuje o ustanowieniu nowego rekordu prędkości lub przebytej odległości, co jest doskonałą motywacją do dalszych treningów i pracy.

 

Garmin Forerunner 10 został wyposażony w odbiornik GPS o wysokiej czułości, który bardzo szybko namierza sygnał satelitarny, przez co pozwala na błyskawiczne ustalanie pozycji i śledzenie ruchów użytkownika nawet w pobliżu wysokich budynków i wśród drzew. Dodatkowo zegarek jest wodoodporny (klasa wodoszczelności 50 m), a jego waga sprawia, że jest jednym z najlżejszych spośród wszystkich zegarków sportowych oferowanych przez firmę Garmin.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10

Garmin Forerunner 10 dostępny jest w trzech eleganckich wersjach kolorystycznych - różowej i zielonej oraz czarnej z czerwonymi elementami co sprawia, że prezentuje się znakomicie zarówno w miejscu pracy, na mieście czy podczas treningu. Forerunner 10 Black & Red ma nieco większą kopertę i szerszy pasek na nadgarstek niż pozostałe dwa modele - Forerunner 10 Pink & White i Forerunner 10 Green & White. Litowo-jonowa bateria zapewniająca zasilanie do 5 godzin w trybie treningu lub do 5 tygodni w trybie oszczędzania energii sprawia, że Garmin Forerunner 10 może być noszony jako zwykły zegarek na co dzień tak, aby partner do biegania był zawsze pod ręką.

Garmin Forerunner 10 przechowuje w pamięci dane z siedmiu ostatnich sesji treningowych. Dzięki prostemu w użyciu połączeniu USB z komputerem PC lub Mac wszystkie dane dotyczące aktywności można przesłać do Garmin Connect w celu przeprowadzenia ich kompleksowej analizy. Korzystając z serwisu Garmin Connect można obejrzeć swoje biegi na mapie, uzyskać szczegółowe informacje na temat każdego kilometra oraz udostępniać je znajomym. Motywacja staje się jeszcze większa, gdy w serwisie Garmin Connect liczba kilometrów rośnie i można zobaczyć, jakie poczyniło się postępy od zeszłego tygodnia, zeszłego miesiąca czy zeszłego roku.

 

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10 - połączenie: mapy
Mapy

Zegarek Garmin Forerunner 10 wykorzystuje GPS do pomiaru przebytej drogi. Po przesłaniu danych do Garmin Connect, użytkownik może sprawdzić trasę w dowolnym miejscu na świecie.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10 - połączenie: szczegółowa analiza
Szczegółowa analiza

Serwis Garmin Connect umożliwia szczegółową analizę treningu, oferując użytkownikowi m.in. dostęp do informacji dotyczących średniego tempa czy ukształtowania terenu.

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10 - połączenie: udostępnianie danych
Udostępnianie danych

Podziel się ze znajomymi informacjami o Twoich treningach czy nowych rekordach.

 

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10 - pierwsze uruchomienie

 

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10 - funkcje treningowe

 

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10 - zapisywanie i udostępnianie

 

Garmin Forerunner 10 pojawi się w sprzedaży w Polsce na przełomie września i października 2012 roku. W skład zestawu będzie wchodzić zegarek i zaczep do ładowania akumulatora / przesyłania danych.

 

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10 Black & Red
Zegarek Garmin Forerunner 10 Black & Red
  • Zaczep do ładowania akumulatora / przesyłania danych
  • SKU: 010-01039-03
  • Zobacz naszą ofertę

 

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10 Green & White
Zegarek Garmin Forerunner 10 Green & White
  • Zaczep do ładowania akumulatora / przesyłania danych
  • SKU: 010-01039-04
  • Zobacz naszą ofertę
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 10 Pink & White
Zegarek Garmin Forerunner 10 Pink & White
  • Zaczep do ładowania akumulatora / przesyłania danych
  • SKU: 010-01039-05
  • Zobacz naszą ofertę