Zegarki Garmin Forerunner 220 i Forerunner 620

Zegarek Garmin Forerunner 220Zegarek Garmin Forerunner 220 Violet/White i Forerunner 220 Black/Red

 

Zegarek Garmin Forerunner 620Zegarek Garmin Forerunner 620 White/Orange i Forerunner 620 Black/Blue

Firma Garmin wprowadza na rynek najnowsze urządzenia GPS przeznaczone dla biegaczy - zegarki Forerunner 220 i Forerunner 620. Nowe modele to najcieńsze i najlżejsze zegarki dostępne aktualnie w ofercie firmy, które podczas biegania sprawdzają się równie dobrze, jak osobisty trener.

Zegarek Garmin Forerunner 220 i Forerunner 620 - prezentacja

Zegarek Garmin Forerunner 620 oferuje zaawansowane funkcje, takie jak asystent odpoczynku, symulator wyścigu czy szacunkowy pułap tlenowy (VO2 max), które usprawniają treningi i pomagają osiągać lepsze wyniki. W połączeniu z czujnikiem tętna Garmin HRM-Run model Forerunner 620 zapewnia ponadto informacje o formie biegacza: rytmie, czasie kontaktu z podłożem i odchyleniu pionowym. Z myślą o treningach w pomieszczeniach najnowsze modele Forerunner 220 i Forerunner 620 posiadają także wbudowany akcelerometr umożliwiający rejestrowanie danych dystansu i tempa bez potrzeby inwestycji w oddzielny czujnik na nogę. Obydwa modele wyposażono również w 1-calowy kolorowy wyświetlacz Chroma, który ułatwia odczyt danych, a także w wytrzymałe paski na nadgarstek zapewniające wygodne dopasowanie do ręki.

Niezależnie od tego, czy biegasz w parku, czy na bieżni w klubie fitness, nowe zegarki Forerunner pozwolą Ci spojrzeć na swój trening z innej perspektywy- mówi Jakub Szałamacha, marketing manager w firmie Garmin Polska

„Niezależnie od tego, czy biegasz w parku, czy na bieżni w klubie fitness, nowe zegarki Forerunner pozwolą Ci spojrzeć na swój trening z innej perspektywy”, mówi Jakub Szałamacha, marketing manager w firmie Garmin Polska. „Zaawansowane funkcje zegarka Forerunner 620, takie jak asystent odpoczynku, szacunkowy pułap tlenowy, symulator wyścigu w połączeniu z możliwościami planowania treningów dla obu modeli, sprawiają, że Forerunner 620 i 220 spełnią oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. Aby utrzymać motywację na odpowiednio wysokim poziomie, zegarki informują o ustanowieniu osobistych rekordów podczas każdego biegu.”

Bez względu na to, od jak dawna biegasz, z pewnością chcesz znać swoje postępy i wiedzieć, na ile poprawia się Twoja kondycja. Zegarek Garmin Forerunner 620 mierzy szacunkowy pułap tlenowy, który dobrze odzwierciedla formę sportowca. Do tej pory jedynym sposobem, by sprawdzić szacunkowy pułap tlenowy, były płatne badania w laboratorium. W połączeniu z czujnikiem tętna Forerunner 620 analizuje łącznie różne dane, takie jak prędkość biegania, ilość uderzeń serca na minutę i zmienność tętna, na podstawie których oblicza szacunkowy pułap tlenowy. Wartość wynikowa wskazuje maksymalną ilość tlenu, jaką organizm może wykorzystać w ciągu minuty na kilogram masy ciała.

Zegarek Garmin Forerunner 620 - VO2 max

Kolorowy wskaźnik zegarka prezentuje Twój maksymalny pułap tlenowy w porównaniu z pułapami innych biegaczy tej samej płci i z tej samej grupy wiekowej. W oparciu o szacunkowy pułap tlenowy zegarek Garmin Forerunner 620 może obliczyć prawdopodobne czasy dla wyścigów na różnych dystansach. Na tej podstawie możesz wyznaczyć sobie czas, jaki chcesz osiągnąć podczas wyścigu (pod warunkiem odpowiedniego przygotowania).

Zegarek Garmin Forerunner 620 planuje czas odpoczynku między ciężkimi treningami. Niczym trener poznaje Twoją fizjologię na podstawie danych o tętnie dla każdego treningu, a następnie oblicza czas, jakiego potrzebujesz, aby w pełni odpocząć przed następnym biegiem.

W połączeniu z czujnikiem tętna zegarek Forerunner 620 zapewnia kontrolę odpoczynku, czyli rzeczywisty poziom wypoczęcia w ciągu kilku pierwszych minut biegu. Po zakończeniu biegu wskazywany jest czas, jaki powinien upłynąć przed następnym treningiem. Kolorowe oznaczenia na wskaźniku zwiększają czytelność: kolor zielony oznacza gotowość do kolejnego treningu. Jeśli kolor czerwony utrzymuje się dłużej niż 3 dni, warto jednego dnia zdecydować się na odpoczynek lub lżejszy trening.

Zegarek Garmin Forerunner 620 - przykładowe ekranyZegarek Garmin Forerunner 620 - przykładowe ekrany

Zegarek Garmin Forerunner 620 to pierwszy zegarek GPS do biegania zapewniający informacje o formie użytkownika w postaci wielu parametrów biegu. W połączeniu z czujnikiem tętna HRM-Run zegarek Forerunner 620 zgłasza wartości dotyczące rytmu, odchylenia pionowego i czasu kontaktu z podłożem. Parametry te nazywane są dynamiką biegu i wpływają na ekonomię biegu.

Czujnik tętna Garmin HRM-Run

Czujnik tętna Garmin HRM-Run wyposażony jest we wbudowany akcelerometr, który mierzy ruchy tułowia w celu obliczania trzech parametrów biegu:

  • rytmu - liczby kroków na minutę (całkowita liczba kroków wykonanych lewą i prawą nogą)
  • odchylenia pionowego - wysokości odbicia podczas biegu (pionowy ruch tułowia mierzony w centymetrach)
  • czasu kontaktu z podłożem - czasu, przez jaki stopa ma kontakt z podłożem podczas biegu (wartość mierzona w milisekundach)

Dzięki bezprzewodowej technologii Bluetooth Smart zegarki Forerunner 220 i Forerunner 620 pozwalają na przesyłanie danych do społeczności internetowej Garmin Connect bez potrzeby podłączania urządzenia do komputera. Dane można przesyłać za pomocą aplikacji Garmin Connect Mobile w smartfonie. W przypadku zegarka Forerunner 620 można także ustawić jeden lub kilka hotspotów Wi-Fi (np. sieć domową lub firmową), przy użyciu których urządzenie będzie automatycznie synchronizować dane z serwisem Garmin Connect, gdy tylko znajdzie się w ich zasięgu.

Zegarki Garmin Forerunner 220 i Forerunner 620 - smartfon

Dodatkowe funkcje online obejmują śledzenie na żywo, które pozwala znajomym i fanom śledzić Twoje postępy i statystyki w czasie rzeczywistym. Aby móc korzystać z funkcji LiveTrack, konieczne jest sparowanie telefonu z zegarkiem Forerunner 220 lub Forerunner 620 na czas biegu. Swoimi osiągnięciami możesz także dzielić się w innych serwisach społecznościowych, publikując aktualności z poziomu aplikacji Garmin Connect Mobile. Zgodność z bezpłatnymi planami treningów dostępnymi w serwisie Garmin Connect pozwala zegarkom Forerunner 220 i Forerunner 620 podawać wskazówki treningowe na bieżąco podczas biegania. Regularne łączenie się z serwisem Garmin Connect Mobile z poziomu zegarka zapewnia również szybsze ustalanie pozycji GPS dzięki danym satelitarnym, które są przesyłane do urządzenia automatycznie.

Zarówno Forerunner 220, jak i Forerunner 620 są wodoodporne (klasa wodoszczelności 50 m), dzięki czemu nie straszny im deszcz, pot ani ochlapanie wodą. Dodatkowo Forerunner 620 posiada dotykowy ekran, który jest tak czuły, że można z niego korzystać nawet w rękawiczkach do biegania, zaś Forerunner 220 zapewnia łatwą obsługę przy użyciu przycisków. Obydwa modele wyposażono w akumulatory zapewniające zasilanie do 6 tygodni w trybie zegarka i do 10 godzin w trybie treningu.

  Zegarek sportowy Garmin Forerunner 220 Zegarek sportowy Garmin Forerunner 620
  Garmin Forerunner 220 Garmin Forerunner 620
Kolorowy wyświetlacz Tak Tak
Funkcje online Tak Tak
Akcelerometr Tak Tak
Alert tempa Tak Tak
Auto Pause Tak Tak
Szacunkowy pułap tlenowy Nie Tak
Asystent odpoczynku Nie Tak
Symulator wyścigu Nie Tak
Dynamika biegu Nie Tak
Zgodność z planami treningowymi Tak Tak

Zegarki Garmin Forerunner 220 i Garmin Forerunner 620 wejdą do sprzedaży w Polsce jesienią 2013 roku. Forerunner 220 dostępny będzie w kolorze czarno-czerwonym i fioletowo-białym, zaś Forerunner 620 w kolorze czarno-niebieskim i biało-pomarańczowym. Obydwa modele będą występować w wersjach z pasem lub bez pasa do pomiaru tętna w zestawie (w przypadku zegarka Forerunner 620 będzie to czujnik tętna Garmin HRM-Run).

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 220 Black/Red
Zegarek sportowy Garmin
Forerunner 220 Black/Red
  • Zobacz naszą ofertę
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 220 Violet/White
Zegarek sportowy Garmin
Forerunner 220 Violet/White
  • Zobacz naszą ofertę

 

Zegarek sportowy Garmin Forerunner 620 Black/Blue
Zegarek sportowy Garmin
Forerunner 620 Black/Blue
  • Zobacz naszą ofertę
Zegarek sportowy Garmin Forerunner 620 White/Orange
Zegarek sportowy Garmin
Forerunner 620 White/Orange
  • Zobacz naszą ofertę