Zegarek sportowy Garmin Swim

Zegarek sportowy Garmin Swim

Firma Garmin wprowadza na rynek Garmin Swim - pierwszy zegarek sportowy w ofercie producenta przeznaczony dla amatorów pływania, umożliwiający m.in. pomiar dystansu, tempa, liczby wykonanych ruchów, a także identyfikujący styl pływania.

Zegarek sportowy Garmin Swim - zabierz go ze sobą na basen

Garmin Swim umożliwia szybki dostęp do istotnych danych treningowych, dzięki czemu można wykorzystać go do śledzenia swoich postępów. Pływacy będą mogli za jego pomocą sprawdzić swój czas, dystans czy tempo, a przy okazji nosić go jako codzienny zegarek, nie martwiąc się o konieczność naładowania baterii- mówi Dan Bartel, wiceprezes działu globalnej sprzedaży firmy Garmin

Garmin Swim umożliwia szybki dostęp do istotnych danych treningowych, dzięki czemu można wykorzystać go do śledzenia swoich postępów”, mówi Dan Bartel, wiceprezes działu globalnej sprzedaży firmy Garmin. „Pływacy będą mogli za jego pomocą sprawdzić swój czas, dystans czy tempo, a przy okazji nosić go jako codzienny zegarek, nie martwiąc się o konieczność naładowania baterii.”

Zegarek sportowy Garmin Swim jest gotowy do użycia zaraz po wyjęciu go z pudełka - wystarczy tylko wprowadzić długość basenu, w którym będziemy pływać i można rozpocząć trening. Obudowa zegarka ma opływowy kształt, dzięki czemu nie będzie spowalniać nas w trakcie pływania. Bateria w zegarku Garmin Swim wytrzymuje około roku i bez problemu można ją wymienić samodzielnie, bez potrzeby korzystania ze specjalistycznego serwisu. Dzięki temu z zegarka można korzystać w każdej chwili.

Z zegarkiem sportowym Garmin Swim na nadgarstku pływacy mogą skoncentrować się na technice, a nie na liczeniu okrążeń. Zegarek automatycznie rozpoznaje styl pływacki, śledzi ruchy, dystans, tempo i inne istotne parametry. Wystarczy kilka razy nacisnąć przycisk, aby wprowadzić program ćwiczeń lub rozpocząć określoną czasowo sesję treningową bez potrzeby ciągłego sprawdzania zegara na basenie. Zegarek Garmin Swim oblicza również wynik swolf - sumę czasu przepłynięcia jednej długości basenu i liczby ruchów wykonanych na tej długości, na podstawie którego można zmierzyć efektywność pływania, co jest idealnym rozwiązaniem dla pływaków na każdym poziomie zaawansowania. Intuicyjny interfejs posiada 6 przycisków zewnętrznych, które umożliwiają szybki i łatwy dostęp do każdej funkcji.

Garmin Swim jest tak elegancki i atrakcyjny, że można go nosić na ręku jak normalny zegarek. Noszony codziennie stale przypomina o postawionych sobie celach. Aby ułatwić utrzymanie motywacji, pod aktualną godziną wyświetlany jest łączny dystans pokonany w danym tygodniu. Funkcje zegarka obejmują także dwie strefy czasowe i alarm.

Zegarek sportowy Garmin Swim - serwis Garmin Connect

Po zakończonym treningu wszystkie dane treningowe można przesłać do serwisu Garmin Connect, aby przeprowadzić ich szczegółową analizę. Można tu wyświetlić dokładne pomiary i śledzić swoje postępy, a także udostępniać dane treningowe trenerom, znajomym z basenu, przyjaciołom lub rodzinie. Dzięki bezprzewodowej technologii ANT+ oraz dołączonemu urządzeniu do przesyłania danych Garmin USB ANT+ Stick, dane dotyczące treningu będą automatycznie przesyłane do komputera, gdy tylko Garmin Swim znajdzie się w jego zasięgu (zegarek jest zgodny z komputerami PC i Mac).

 

Zegarek sportowy Garmin Swim - intuicyjny interfejs
Intuicyjny interfejs

Intuicyjny interfejs z sześcioma przyciskami zewnętrznymi, które umożliwiają szybki i łatwy dostęp do każdej funkcji.

Zegarek sportowy Garmin Swim - opływowy kształt
Opływowy kształt

Zegarek ma opływowy kształt, dzięki czemu nie będzie spowalniać Cię w trakcie pływania.

Zegarek sportowy Garmin Swim - wytrzymała obudowa
Wytrzymała obudowa

Dzięki wytrzymałej obudowie (klasa wodoszczelności 50 m) dla Garmin Swim basen nie stanowi wyzwania.

Zegarek sportowy Garmin Swim - wymienna bateria
Bateria wymieniana przez użytkownika

W razie potrzeby możesz z łatwością samemu wymienić baterię (zwykle raz do roku) - nie trzeba wysyłać zegarka do producenta. Dzięki temu możesz z niego korzystać w każdej chwili.

 

Zegarek sportowy Garmin Swim - przykładowy ekran: drill logging
Dziennik ćwiczeń

Uruchom dziennik ćwiczeń, aby rejestrować dane treningowe.

Zegarek sportowy Garmin Swim - przykładowy ekran: stroke type / swolf / stroke count
Styl ruchu / swolf / liczba ruchów

Garmin Swim wykrywa styl ruchu i oblicza efektywność pływania.

Zegarek sportowy Garmin Swim - przykładowy ekran: interval distance / time
Dystans interwału / czas

Zobacz numer interwału, dystans interwału i czas pływania dla interwału.

Zegarek sportowy Garmin Swim - przykładowy ekran: total training
Łączny trening

Całkowity dystans i czas wyświetlany po przyciśnięciu przycisku.

Zegarek sportowy Garmin Swim - przykładowy ekran: pause
Wstrzymanie stopera

Podczas odpoczynku wybierz przycisk pauzy, aby wstrzymać stoper.

Zegarek sportowy Garmin Swim - przykładowy ekran: rest timers
Trening z odpoczynkiem

Możesz włączyć funkcję odpoczynku, jeśli trening podzielony jest na kilka części.

Zegarek sportowy Garmin Swim - przykładowy ekran: weekly distance
Dystans tygodnia

Tygodniowe podsumowanie pomaga w motywacji do treningu.

 

Zegarek sportowy Garmin Swim dostępny będzie w sprzedaży od lipca 2012 roku w cenie 769,00 zł.

Zegarek sportowy Garmin Swim
Zegarek sportowy Garmin Swim
  • Urządzenie Garmin USB ANT+ Stick
  • Zobacz naszą ofertę