Zegarek outdoorowy Garmin Tactix

Zegarek outdoorowy Garmin Tactix

Firma Garmin prezentuje nowy zegarek outdoorowy - Tactix. Premierowy model to jednocześnie bardzo czułe urządzenie nawigacyjne GPS do zastosowań w terenie oraz zegarek z wysokościomierzem, barometrem, kompasem i innymi użytecznymi funkcjami pozwalający bezpiecznie eksplorować przestworza.

Zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach

Obudowa zegarka Garmin Tactix została wykonana z wytrzymałej, odpornej na wstrząsy i uderzenia, stali szlachetnej i odpornego na zarysowania zaokrąglonego szkła mineralnego, które zapobiega odbijaniu światła. Duży wyświetlacz LCD z trybem odwróconych kolorów został zaprojektowany z myślą o pracy w warunkach ograniczonej widoczności. Czarne tło w połączeniu z zielonym podświetleniem LED nie zdradzi naszej pozycji, gdy nie chcemy zostać zauważeni i pozwoli uniknąć efektu migotania w urządzeniach noktowizyjnych. Zegarek Garmin Tactix wzorowany jest na sprzęcie terenowym oddziałów specjalnych, dlatego jest on w stanie sprostać nawet najbardziej ekstremalnym sytuacjom, a jednocześnie posiada na tyle dyskretną stylistykę, żeby korzystać z niego na co dzień jak ze zwykłego czasomierza. Wszystkie elementy zegarka, poczynając od obudowy, poprzez ekran, aż po przyciski, są w kolorze matowej czerni.

Zegarek outdoorowy Garmin Tactix

Garmin Tactix jest wodoodporny (klasa wodoszczelności 50 m), a jego bateria wytrzymuje do pięćdziesięciu godzin w trybie GPS i do pięciu tygodni w trybie zegarka. Zegarek został wyposażony w funkcje alarmów, dźwięków, alertów wibracyjnych, stopera, timera i wyświetlania czasu na świecie z możliwością jednoczesnego wyświetlania kilku stref czasowych oraz używanego w nawigacji lotniczej i morskiej Zulu Time. Garmin Tactix posiada również preinstalowane oprogramowanie Jumpmaster przeznaczone dla doświadczonych spadochroniarzy. Zegarek jest zgodny z wytycznymi dotyczącymi obliczania punktu zrzutu z dużej wysokości (HARP) oraz automatycznie wykrywa wykonanie skoku w celu rozpoczęcia nawigacji do żądanego punktu lądowania (DIP) z wykorzystaniem barometru i elektronicznego kompasu.

Ręce pozostają swobodne, a jednocześnie mamy stały dostęp do dokładnych informacji na temat ciśnienia, wysokości i pozycji GPS - to połączenie może okazać się nieocenione w terenie- mówi Jakub Szałamacha, marketing manager w firmie Garmin Polska

„Ręce pozostają swobodne, a jednocześnie mamy stały dostęp do dokładnych informacji na temat ciśnienia, wysokości i pozycji GPS - to połączenie może okazać się nieocenione w terenie”, mówi Jakub Szałamacha, marketing manager w firmie Garmin Polska. Tactix to sprawdzone rozwiązania nawigacyjne Garmin dostępne z poziomu nadgarstka, dostosowane do najbardziej wymagających warunków. Oprogramowanie Jumpmaster oraz dyskretny design wyróżnia zegarek Tactix spośród innych dostępnych na rynku urządzeń GPS.”

GPS - planuj, nawiguj, lokalizuj

Garmin Tactix to kompleksowe narzędzie nawigacyjne umożliwiające planowanie wypraw, tworzenie tras, zapisywanie do 1000 punktów, takich jak punkty rajdowe, strefy lądowania czy miejsca campingowe, rejestrowanie elektronicznych ścieżek GPS (wykresów śladów) tworzonych na podstawie podróży. Zegarek został wyposażony w bazową mapę świata i umożliwia nawigowanie do współrzędnych, wzdłuż śladu lub trasy, w kierunku punktu, geocachy lub wzdłuż dowolnego innego namiaru.

Zegarek outdoorowy Garmin Tactix

Funkcja TracBack umożliwia powrót do punktu startowego po zarejestrowanym wcześniej śladzie, dzięki czemu można łatwo odnaleźć drogę do obozu, punktu startowego lub pojazdu w przypadku nagłego załamania pogody czy nagłego wypadku. Użytkownicy mogą śledzić swoją pozycję GPS z poziomu zegarka w kliku formatach równocześnie, co pozwala na korzystanie z GPS zarówno w przypadku koordynacji akcji ratowniczych, jak i do celów turystycznych.

Korzystając z oprogramowania i aplikacji mobilnej BaseCamp użytkownicy zegarka Garmin Tactix mogą w prosty sposób planować wyprawy i dzielić się przygodami ze znajomymi i rodziną. Łączność ANT+ i technologia Bluetooth umożliwia bezprzewodowe udostępnianie śladów, tras i punktów smartfonom i innym zgodnym urządzeniom firmy Garmin. Zegarek Garmin Tactix może być również wykorzystany do zdalnego sterowania kamerami sportowymi z serii Garmin VIRB.

Orientuj się w terenie

Zegarek Garmin Tactix jest wyposażony w czujniki wysokościomierza, barometru i kompasu (ABC), które dostarczają na bieżąco użytecznych informacji. Wbudowany wysokościomierz zapewnia dane o wzniosach i spadkach, pozwalające dokładnie śledzić zmiany wysokości, natomiast barometr pomaga przewidywać zmiany pogody na podstawie wyświetlanych krótkoterminowych zmian ciśnienia powietrza. 3-osiowy elektroniczny kompas stale określa kierunek niezależnie od tego, czy się przemieszczamy, czy stoimy w miejscu.

Zegarek outdoorowy Garmin Tactix

Garmin Tactix automatycznie kalibruje wysokościomierz, barometr i kompas z wykorzystaniem odbiornika GPS, a także ustala czas w oparciu o lokalizację. Aby uzyskać bardzo dokładny odczyt temperatury, można sparować zegarek z zewnętrznym czujnikiem temperatury Garmin Tempe.

Dane w zasięgu ręki - niezależnie od rodzaju aktywności

Użytkownik zegarka Garmin Tactix ma do dyspozycji różne profile aktywności, np. bieganie czy jazda na rowerze oraz funkcje znane z innych zegarków marki Garmin, takie jak Auto Pause, Auto Lap, alerty, konfigurowalne pola danych i wiele innych. Garmin Tactix dostarcza na bieżąco danych o wydajności, takich jak dystans, tempo, rytm i spalone kalorie, pozwalając śledzić postępy w czasie trwania aktywności i po jej zakończeniu. Jest on zgodny z czujnikiem tętna, czujnikiem biegowym i rowerowym czujnikiem prędkości / kadencji z możliwością korzystania z nich na wolnym powietrzu, jak i w pomieszczeniach.

Zegarek Garmin Tactix wejdzie do sprzedaży w Polsce w grudniu 2013 roku. Dostępna będzie także wersja Garmin Tactix TOPO z topograficzną mapą Polski PL Topo Mini - zmodyfikowaną wersją mapy PL Topo dostosowaną do możliwości technicznych zegarka.

 

Zegarek outdoorowy Garmin Tactix
Zegarek outdoorowy Garmin Tactix
  • Ładowarka sieciowa
  • Kabel USB
  •  

  • Zobacz naszą ofertę
Zegarek outdoorowy Garmin Tactix TOPO
Zegarek outdoorowy Garmin Tactix TOPO
  • Ładowarka sieciowa
  • Kabel USB
  • Topograficzna mapa Polski PL Topo Mini
  • Zobacz naszą ofertę