Czujnik mocy Garmin Vector

Czujnik mocy Garmin Vector

Firma Garmin wprowadza na rynek długo oczekiwany czujnik mocy dla rowerzystów, który umożliwia obiektywną ocenę wydajności i zaplanowanie bardziej efektywnego treningu. System Vector został zaprojektowany przy udziale profesjonalnych kolarzy, wyróżnia się lekką i kompaktową konstrukcją. Umiejscowienie go bezpośrednio w obudowie pedałów rowerowych umożliwia szybką instalację i równie prosty demontaż. Garmin Vector dostarcza dokładne i wiarygodne dane dotyczące balansu mocy dla prawej i lewej nogi i przekazuje je za pośrednictwem bezprzewodowego protokołu ANT+ do kompatybilnych urządzeń.

Czujnik mocy Garmin Vector - prezentacja

Jesteśmy wdzięczni za zrozumienie i cierpliwość, jaką wykazali rowerzyści, którzy śledzili naszą długą pracę nad stworzeniem systemu Vector. Chcieliśmy mieć pewność, że oddajemy im do użytku narzędzie, które spełnia najwyższe standardy- mówi Jakub Szałamacha, marketing manager w firmie Garmin Polska

„Jesteśmy wdzięczni za zrozumienie i cierpliwość, jaką wykazali rowerzyści, którzy śledzili naszą długą pracę nad stworzeniem systemu Vector. Chcieliśmy mieć pewność, że oddajemy im do użytku narzędzie, które spełnia najwyższe standardy”, mówi Jakub Szałamacha, marketing manager w firmie Garmin Polska. „Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, że możemy wreszcie zaprezentować nasze najnowsze osiągnięcie - narzędzie, które dostarczy rowerzystom wiarygodnych danych o mocy pedałowania, dzięki umiejscowieniu czujników systemu Vector bezpośrednio na pedałach. Ogólna dostępność, prosty montaż i możliwość dokładnego pomiaru - to wszystko sprawia, że Vector ma szansę stać się jednym z najbardziej popularnych wśród cyklistów rozwiązań.”

Prosto i mobilnie

Dla wielu miłośników sportów rowerowych zakup miernika mocy ze względu na skomplikowany montaż, wysokie koszty oraz konieczność ingerencji w konstrukcję roweru, nie był praktycznie brany pod uwagę. W odróżnieniu od innych rozwiązań, system Garmin Vector można własnoręcznie zainstalować na rowerze, bez konieczności odwiedzania specjalistycznego serwisu i skomplikowanego procesu kalibracji. Dzięki prostemu systemowi montażu można bez problemu korzystać z pojedynczego systemu Vector na kilku różnych rowerach. Takie rozwiązanie jest wygodne, jeśli planujemy podróż lub wypożyczenie roweru. Wbudowany czujnik kadencji znacznie upraszcza czynności kalibracyjne - nie ma potrzeby instalacji dodatkowych mierników. Garmin Vector jest zgodny z pedałami z rodziny LOOK Keo. Sam czujnik zamknięty jest trwale w szczelnej obudowie wałka pedałów. Dzięki bezprzewodowej technologii ANT+ system Vector umożliwia także bezproblemową aktualizację oprogramowania.

Czujnik mocy Garmin Vector

Niech moc będzie z Tobą

Garmin Vector to narzędzie przydatne w ocenie wydajności i monitorowania zakładanych celów treningowych dla tych wszystkich, dla których rower nie jest tylko środkiem komunikacji. Moc jest obiektywnym wskaźnikiem wyników jazdy na rowerze każdego dnia, niezależnie od warunków pogodowych lub samopoczucia. Dostarczane przez system dokładne i wiarygodne dane pozwalają w wymierny sposób ocenić wydajność, nasze mocne i słabe strony, aby zaplanować optymalny i dostosowany do indywidualnych możliwości trening. Profesjonalni kolarze jako pierwsi dostrzegli zalety takiego rozwiązania. Obecnie podczas treningów i wyścigów prawie każdy z nich korzysta z możliwości, jakie oferuje miernik mocy. Działanie urządzenia Vector opiera się na pomiarze wychylenia wałka pedału podczas pedałowania. Dzięki porównaniu zmierzonego wychylenia z ustawieniem fabrycznym uzyskanym podczas kalibracji, czujnik mocy Vector może określić, z jaką siłą naciskany jest pedał. Miernik Vector mierzy siłę przykładaną do pedału kilkaset razy w ciągu każdej sekundy, a wbudowane akcelerometry mierzą rytm pedałowania. Czujnik mocy i jego elektronika są trwale zamknięte w obudowie wałka pedałów, jednym z najbardziej wytrzymałych podzespołów w konstrukcji roweru.

Współpraca z innymi

Użytkownikom korzystającym już z możliwości liczników rowerowych Garmin Edge 800 / 810, Edge 500 / 510 czy zegarków sportowych Garmin Forerunner 310XT lub Forerunner 910XT, czujnik mocy Garmin Vector pozwoli znacznie zwiększyć stopień zaawansowania treningów. Urządzenie mierzy całkowitą moc dla lewej i prawej nogi, a także rytm pedałowania, następnie przesyła dane do zgodnego licznika rowerowego Edge lub innego urządzenia obsługującego technologię ANT+. Oprócz szczegółowych informacji na temat mocy wywieranej na poszczególne pedały, użytkownik dwóch kółek będzie mógł również monitorować wiele innych parametrów, takich jak: Bilans lewa / prawa: średnia dla różnych przedziałów czasowych, Moc: średnia dla różnych przedziałów czasowych, Training Stress Score (TSS), Normalized Power (NP), Intensity Factor (IF), Całkowita moc w watach, Suma w kJ czy Strefy mocy.

Czujnik mocy Garmin Vector

Dopełnieniem tego rozwiązania jest możliwość analizowania danych po zakończeniu jazdy za pośrednictwem serwisu Garmin Connect - wygodnego narzędzia do analizowania i planowania treningu, wytyczania i udostępniania tras rowerowych, wymiany doświadczeń z innymi użytkownikami serwisu bez względu na stopień zaawansowania. Użytkownicy Garmin Connect mogą w wygodny sposób zaplanować trening i przesłać go bezpośrednio do urządzenia z serii Edge lub Forerunner. Sprzęt elektroniczny i narzędzie do analizy danych dostarczane przez tego samego producenta to gwarancja niezawodności oraz dostępu do pomocy technicznej.

Czujnik mocy Garmin Vector będzie dostępny w sprzedaży w Polsce w listopadzie 2013 roku.

Czujnik mocy Garmin Vector
Czujnik mocy Garmin Vector
  • Dwa pedały Vector (prawy i lewy)
  • Dwa czujniki na pedał
  • Dwa bloki do pedałów
  • Elementy montażowe
  • Urządzenie do przesyłania danych USB ANT+ Stick
  • Zobacz naszą ofertę