Suunto Core Ueli Steck na Eiger

Firma Suunto wprowadza na rynek nowe wersje serii Core - wielokrotnie nagradzanych zegarków przeznaczonych do użytkowania na wolnym powietrzu.

Suunto Core Glacier Gray, Lava Red i Sahara Yellow gromadzą dokładne dane i informacje, których potrzebujesz podczas wypraw w najbardziej odludne rejony, a prosty w obsłudze interfejs zwiększa bezpieczeństwo użytkownika w nieprzyjaznych warunkach.

„Na podstawie opinii naszych Klientów, dodaliśmy nowe kolory do wielokrotnie nagradzanych zegarków z linii Core, mówi Simo Soini, kierownik produkcji w firmie Suunto. „W szczególności połączenie srebrnego z czarnym w przypadku modeli zegarków Suunto to klasyczny wybór dokonywany wśród miłośników ruchu na świeżym powietrzu. Nazwy nowych modeli są odzwierciedleniem różnych środowisk, w których użytkownicy Suunto Core odkrywają świat.”

Zegarki z serii Core wyposażone są w najważniejsze funkcje potrzebne w czasie wypraw - wysokościomierz, barometr, automatyczny przełącznik wysokościomierza i barometru, kompas, alarm burzowy, głębokościomierz oraz godziny wschodu i zachodu słońca w ponad 400 miejscach na świecie.

Suunto Core - prezentacja najważniejszych funkcji zegarka

Zakres pomiarów wysokościomierza sięga 9 000 m (29 500 ft). Jest idealnie dostosowany do wszystkich dyscyplin, w których duże znaczenie ma znajomość wysokości oraz prędkości wznoszenia i opadania. Wysokościomierz Core dysponuje funkcją pomiaru różnicy wysokości, która pozwala śledzić postęp podczas wspinaczki. Rejestrator z kolei zapamiętuje wszystkie zmiany wysokości między początkiem a końcem pomiarów. Dzięki temu można ponownie przeżyć swoją wycieczkę w domu, obejrzeć wykresy zmian wysokości podczas marszu, poznać łączną wysokość podejść, a także czas wznoszenia się lub opadania, średnią prędkość wznoszenia i opadania oraz wiele innych parametrów.

Na podstawie opinii naszych Klientów, dodaliśmy nowe kolory do wielokrotnie nagradzanych zegarków z linii Core. W szczególności połączenie srebrnego z czarnym w przypadku modeli zegarków Suunto to klasyczny wybór dokonywany wśród miłośników ruchu na świeżym powietrzu. Nazwy nowych modeli są odzwierciedleniem różnych środowisk, w których użytkownicy Suunto Core odkrywają świat - mówi Simo Soini, kierownik produkcji w firmie Suunto

Zegarki Suunto Core wyświetlają aktualną wartość ciśnienia na poziomie morza w postaci szczegółowego wykresu danych zapisanych w ostatnich 24 godzinach, rejestrowanych co 30 minut. Wskaźnik trendu pogody jest wygodną funkcją, dającą szybki pogląd na nadchodzące warunki pogodowe. Alarm burzowy, aktywowany gwałtownym spadkiem ciśnienia atmosferycznego informuje, że wkrótce pogorszy się pogoda.

Zegarki Suunto Core wyposażone są w automatyczny przełącznik wysokościomierz / barometr. Jest to wygodna funkcja, która wykrywa ruch lub postój i odpowiednio przełącza pomiar wysokościomierzem lub barometrem. W trakcie wspinaczki rejestruje zmiany wysokości, a w czasie odpoczynku rejestruje zmiany ciśnienia atmosferycznego. Spadek ciśnienia podczas drzemki pod gwiazdami będzie zapisany tak, jak powinien - jako zmiana ciśnienia atmosferycznego, a nie wysokości.

Kompas cyfrowy wyświetla kierunki główne lub kierunki pośrednie i kierunek północy. Regulacja wartości deklinacji pozwala skorygować różnicę między północą geograficzną a północą magnetyczną. Można też tak ustawić kompas, aby utrzymał wskazany namiar, co ułatwia utrzymanie wybranego kierunku w terenie.

Głębokościomierz jest przeznaczony do nurkowania z fajką. Informuje o aktualnej głębokości oraz o maksymalnej głębokości zanurzenia. Maksymalna głębokość rejestrowana przez zegarek wynosi 10 m (32,8 ft).

Zegarki serii Core, poza podawaniem czasu, mogą również wyświetlać czas w dwóch strefach czasowych, posiadają budzik, stoper, minutnik, a także informują o godzinach wschodu i zachodu słońca w ponad 400 lokalizacjach na całym świecie.

Zegarek Suunto Core Glacier Gray
Zegarek Suunto Core Glacier Gray
  • Kompozytowa obudowa, wyświetlacz pozytywowy, pasek z elastomeru, obracane aluminiowe obramowanie
  • Zobacz naszą ofertę
Zegarek Suunto Core Lava Red
Zegarek Suunto Core Lava Red
  • Kompozytowa obudowa, wyświetlacz pozytywowy, pasek z elastomeru, stałe aluminiowe obramowanie
  • Zobacz naszą ofertę

 

Zegarek Suunto Core Sahara Yellow
Zegarek Suunto Core Sahara Yellow
  • Kompozytowa obudowa, wyświetlacz negatywowy, pasek z elastomeru, stałe aluminiowe obramowanie
  • Zobacz naszą ofertę