Komputer treningowy Polar RC3 GPS

Komputer treningowy Polar RC3 GPS

Firma Polar wprowadza na rynek swoje pierwsze urządzenie ze zintegrowanym odbiornikiem GPS - komputer treningowy RC3 GPS.

Komputer treningowy Polar RC3 GPS - odkryj jego możliwości

Polar RC3 GPS został opracowany z myślą o entuzjastach sportu, którzy chcą korzystać z funkcji GPS i jednocześnie oczekują inteligentnych porad na temat swojego treningu.

Komputer treningowy Polar RC3 GPS - obudowa

Ergonomiczna obudowa z intuicyjnie rozmieszczonymi przyciskami i oddychający pasek na rękę zapewniają maksymalny komfort użytkowania. Przy wadze zaledwie 58 g i grubości obudowy 13,7 mm, komputer treningowy Polar RC3 GPS jest jednym z najlżejszych i najcieńszych urządzeń ze zintegrowanym sensorem GPS dostępnych aktualnie na rynku. Jego duży i konfigurowalny cyfrowy wyświetlacz ułatwia odczyt informacji i pozwala użytkownikowi na wyświetlenie do trzech wierszy danych treningowych.

 

Komputer treningowy Polar RC3 GPS - przykładowe ekranyKomputer treningowy Polar RC3 GPS - przykładowe ekrany z danymi

 

Komputer treningowy Polar RC3 GPS posiada szeroki wybór łatwych w użyciu funkcji opartych na pomiarze tętna, w tym m.in. Sport Profiles (profile sportowe) - funkcji, za pomocą której użytkownik może wybrać wstępnie zdefiniowany rodzaj uprawianej dyscypliny sportu, czy też Training Benefit (rezultat treningu) - funkcji, która pomaga lepiej zrozumieć korzyści płynące z treningu poprzez wyświetlanie informacji na jego temat zaraz po zakończeniu ćwiczeń.

Komputer treningowy Polar RC3 GPS - funkcja Back to Start

Polar RC3 GPS został wyposażony również w bardzo ważną funkcję opartą na systemie GPS - Back to Start (powrót do początku trasy) - po naciśnięciu jednego przycisku zostaniemy pokierowani (za pomocą strzałki kierunkowej) z powrotem do punktu wyjścia po możliwe najkrótszej trasie. Dzięki tej opcji każdy nowy użytkownik komputera treningowego Polar RC3 GPS będzie mógł odkrywać nowe nieznane tereny i nie obawiać się o zgubienie drogi powrotnej.

Wbudowany sensor GPS oparty jest na najnowszym chipsecie SiRFstarIV, co umożliwia bardzo szybkie i dokładne wyszukiwanie sygnału GPS. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 250 mAh pozwala na zapisywanie wszystkich danych treningowych do 12 godzin bez konieczności ładowania. Naładowana bateria zapewnia bowiem zasilanie:

 • do 12 godzin ciągłej pracy (nagrywanie sesji treningowej z włączonym sensorem GPS)
 • do 1 700 godzin ciągłej pracy (nagrywanie sesji treningowej z wyłączonym sensorem GPS)

Jeśli trening trwa średnio 1 godzinę dziennie przez 7 dni w tygodniu, wówczas czas pracy baterii będzie kształtował się następująco:

 • do 11 dni (włączony sensor GPS podczas ćwiczeń)
 • do 120 dni (wyłączony sensor GPS podczas ćwiczeń)
 • do 4 miesięcy (przy używaniu komputera treningowego wyłącznie w trybie czasu)

Najważniejsze funkcje komputera treningowego Polar RC3 GPS:

Sensor GPS
Wbudowany sensor GPS

Wbudowany sensor GPS, oparty o najnowszy układ SiRFstarIV, umożliwia śledzenie danych o prędkości, dystansie i trasie, a akumulator komputera treningowego Polar RC3 GPS zapewnia nieprzerwaną pracę sensora aż do 12 godzin.

Rezultat treningu
Rezultat treningu - motywujące informacje zwrotne po zakończeniu treningu

Dzięki motywującym informacjom zwrotnym wyświetlanym niezwłocznie po zakończeniu treningu wiesz, jakie cele udało Ci się osiągnąć podczas sesji treningowej. Od poprawy wydolności aerobowej do zwiększenia prędkości biegu - bez względu na cel komputer treningowy Polar RC3 GPS pozwala lepiej analizować poczynione postępy.

Internetowy dziennik treningowy
Internetowy dziennik treningowy - analizowanie i udostępnianie danych

Aby przeanalizować poczynione postępy, sprawdzić na jakiej wysokości znajduje się przebyta trasa lub udostępnić ją online, zaloguj się do serwisu polarpersonaltrainer.com. Tu możesz pobierać dane, planować treningi i śledzić wyniki treningowe. Dodatkowo komputer treningowy Polar RC3 GPS sam ładuje się w trakcie połączenia z komputerem.

Running Index
Running Index - pozwala określić poziom efektywności biegu

Funkcja ta w prosty sposób pozwala monitorować efektywność biegu. Wskaźnik Running Index jest określany automatycznie w oparciu o tętno i prędkość mierzone przez komputer treningowy Polar RC3 GPS. Wysoka wartość wskaźnika oznacza większą efektywność biegu.

Licznik kalorii
Licznik kalorii - pozwala określić liczbę spalonych kalorii

OwnCal to najdokładniejszy licznik spalonych kalorii na rynku. Pozwala określić liczbę kalorii spalonych podczas treningu w oparciu o Twoją masę ciała, wiek, wzrost, płeć, maksymalne tętno (HRmax) oraz intensywność treningu.

ZoneOptimizer
ZoneOptimizer - gwarantuje odpowiednią intensywność treningu

Funkcja ta pozwala dobrać odpowiednią intensywność każdego treningu. Określenie tego samodzielnie nie jest proste. Dzięki funkcji ZoneOptimizer możesz osiągnąć założone rezultaty i cele, ponieważ idealnie dopasowuje ona pięć stref tętna do Twojej aktualnej kondycji fizycznej.

Fitness Test
Fitness Test - precyzyjnie określa poziom wzrostu wydolności

Jeśli chcesz poprawić swoją wydolność i na bieżąco sprawdzać postępy, inteligentny test wydolności obliczy wymagane parametry w zaledwie pięć minut. Porównując regularnie wyniki testu dowiesz się, jakie postępy udało Ci się osiągnąć i o ile zwiększyła się Twoja wydolność.

Obciążenie treningowe
Obciążenie treningowe - pomaga w odnalezieniu idealnej równowagi pomiędzy odpoczynkiem a treningiem

Śledź swoje obciążenie treningowe na stronie polarpersonaltrainer.com. Możesz tu kontrolować całkowite obciążenie treningowe w danym momencie - czy i kiedy zrobić dzień odpoczynku, a także sprawdzić, kiedy zwiększyć intensywność treningów.

 

RC3 GPS to pierwsze urządzenie treningowe marki Polar łączące najnowszą technologię GPS i unikatowe funkcje systemu Smart Coaching będące wynikiem ponad 35 lat doświadczeń naszej firmy w tworzeniu najbardziej dokładnych urządzeń sportowych do pomiaru tętna i prowadzenia treningu- mówi Marco Suvilaakso, dyrektor grupy produktów marki Polar

RC3 GPS to pierwsze urządzenie treningowe marki Polar łączące najnowszą technologię GPS i unikatowe funkcje systemu Smart Coaching będące wynikiem ponad 35 lat doświadczeń naszej firmy w tworzeniu najbardziej dokładnych urządzeń sportowych do pomiaru tętna i prowadzenia treningu”, mówi Marco Suvilaakso, dyrektor grupy produktów marki Polar. „To proste w obsłudze i wielofunkcyjne urządzenie wyposażone jest w funkcje stworzone dzięki naszemu unikalnemu podejściu do sportu i ćwiczeń fitness. Oznacza to, że użytkownicy RC3 GPS mogą korzystać z inteligentnego treningu dostosowanego dokładnie do swoich potrzeb.”

Komputer treningowy Polar RC3 GPS może zarejestrować do 99 plików danych ze stałym interwałem sygnału GPS wynoszącym 1 sekundę, a maksymalny czas zapisywania do pliku wynosi 99 godzin 59 minut i 59 sekund. Po zakończonym treningu użytkownik może przeglądać, analizować i udostępniać swoje dane treningowe w najdrobniejszych szczegółach logując się do serwisu polarpersonaltrainer.com. Tutaj również można prześledzić trasę swojego treningu.

 

Komputer treningowy Polar RC3 GPS - system treningowyKomputer treningowy Polar RC3 GPS - system treningowy

 

Dzięki możliwości obsługi wielu sensorów, komputer treningowy Polar RC3 GPS zapewnia elastyczność przy dostosowywaniu każdej sesji treningowej do wyznaczonych celów bez względu na rodzaj uprawianego sportu.

Nadajnik Polar H3
Nadajnik Polar H3

Wygodny nadajnik Polar H3 zapewnia kodowaną transmisję danych o tętnie bez zakłóceń (częstotliwość 2,4 GHz W.I.N.D.).

Sensor biegowy Polar s3+
Sensor biegowy Polar s3+

Niewielki, mocowany do buta, sensor biegowy Polar s3+ oprócz dokładnych danych o tempie biegu, dostarcza informacji o rytmie biegu oraz średniej długości kroków.

Sensor prędkości Polar CS W.I.N.D.
Sensor prędkości Polar CS W.I.N.D.

Sensor prędkości Polar CS W.I.N.D. bezprzewodowo mierzy prędkość i przejechany dystans podczas jazdy na rowerze.

Sensor kadencji Polar CS W.I.N.D.
Sensor kadencji Polar CS W.I.N.D.

Sensor kadencji Polar CS W.I.N.D. bezprzewodowo mierzy kadencję pedałowania, tzn. rzeczywiste i średnie obroty korby w trakcie jazdy na rowerze.

 

Komputer treningowy Polar RC3 GPS dostępny będzie w trzech różnych wersjach: podstawowej, HR i Bike. Podstawowa wersja zawierać będzie komputer treningowy Polar RC3 GPS i kabel USB do ładowania akumulatora / przesyłania danych. W wersji HR znajdziemy dodatkowo nadajnik Polar H3, a w zestawie Bike - wspomniany nadajnik Polar H3, rowerowy sensor kadencji Polar CS W.I.N.D. i uchwyt Polar Universal Bike Mount służący do zamocowania komputera treningowego na kierownicy roweru.

Komputer treningowy Polar RC3 GPS
Komputer treningowy Polar RC3 GPS
 • Kabel USB
 •  
 • Zobacz naszą ofertę
Komputer treningowy Polar RC3 GPS HR
Komputer treningowy Polar RC3 GPS HR
 • Nadajnik Polar H3
 • Kabel USB
 • Zobacz naszą ofertę

 

Komputer treningowy Polar RC3 GPS Bike
Komputer treningowy Polar RC3 GPS Bike
 • Nadajnik Polar H3
 • Sensor kadencji Polar CS W.I.N.D.
 • Uchwyt rowerowy Polar Universal Bike Mount
 • Kabel USB
 • Zobacz naszą ofertę

 

Premiera nowego komputera treningowego Polar RC3 GPS w Polsce planowana jest na początku października 2012 roku. Wersja podstawowa Polar RC3 GPS kosztować będzie 890,00 zł, zaś wersja z nadajnikiem tętna Polar RC3 GPS HR - 1090,00 zł. Polar RC3 GPS Bike pojawi się w sprzedaży w grudniu w cenie 1190,00 zł.