Podstawy dla chcących zrzucić kilka zbędnych kilogramów

Jeśli szukasz kilku przydatnych wskazówek, które pomogą Ci schudnąć, ten artykuł jest dla Ciebie. Ćwiczenia, zdrowe odżywianie i obserwowanie czynionych przez Ciebie postępów, są dobrymi podstawami do zmiany dotychczasowego stylu życia.

Ćwiczenia na świeżym powietrzuTreningi mądrze jest zacząć powoli.
W grupie zawsze raźniej.

Wskazówka 1 - zacznij ćwiczyć

Jeśli brakuje Ci doświadczenia w wykonywaniu regularnych ćwiczeń fizycznych, wówczas mądrze jest zacząć treningi powoli. Dobrym początkiem będzie więc spacer przez pół godziny dziennie (lub dłuższy, jeśli jesteś w stanie chodzić więcej bez uczucia zbyt dużego wysiłku). Jeśli jednak czujesz, że stać Cię na większy wysiłek, wtedy lepiej jest zacząć od wyższej intensywności - na przykład wykorzystując rower treningowy lub maszyny eliptyczne pozwalające na trudniejszy trening aerobowy. Taki sposób ćwiczeń jest także mniejszym obciążeniem dla stawów niż jogging czy bieganie.

Dobrym wyborem będzie też zapisanie się na siłownię, gdzie można otrzymać szczegółowe porady i wsparcie od wykwalifikowanego trenera.

Wskazówka 2 - zrób porządek w swojej diecie

Otyłość jest często spowodowana przez nieodpowiednią dietę oraz jedzenie pod wpływem emocji. Trzeba będzie ograniczyć niezdrowe przekąski przez zastąpienie ich zdrowszą alternatywą. Staraj się również wyeliminować przetworzoną żywność, charakteryzującą się przeważnie wysoką kalorycznością oraz zawierającą dużo konserwantów, które nie pozwolą Ci schudnąć.

Aby nie czuć się głodnym, staraj się jeść mniejsze posiłki co 3 godziny. Dzięki temu Twój metabolizm przyspieszy, a nawyk podjadania już Cię nie dopadnie. Zrezygnuj ze wszystkich niezdrowych przekąsek i zastąp je owocami.

Wskazówka 3 - obserwuj swoje postępy

Jest to ważny krok do utrzymywania motywacji oraz odnajdywania w sobie siły do pokonywania złych nawyków. W trakcie śledzenia postępów nie polegaj jedynie na obserwowaniu spadku wagi. Wykonaj pomiary brzucha, ramion, talii, nóg oraz innych miejsc ciała, w których chciałbyś / chciałabyś schudnąć. Taki sposób śledzenia postępów da Ci motywację potrzebną do kontynuowania zmian w dotychczasowym trybie życia.