Polar LOOK Keo Power

Firma Polar - światowy lider w produkcji sportowych urządzeń do pomiaru tętna oraz firma LOOK - wynalazca i pionier w segmencie zatrzaskowych pedałów rowerowych, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie i wiedzę, wprowadzają wspólnie na rynek pierwszy na świecie system pomiaru mocy i kadencji wbudowany w pedały - Polar LOOK Keo Power. Sensor mocy Polar LOOK Keo Power wraz z kompatybilnym komputerem rowerowym Polar to niezbędny zestaw dla każdego ambitnego kolarza, który chce osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Sensor mocy Polar LOOK Keo Power

Nadajnik Polar P5 Power i pedał LOOK Keo Power

Bardzo łatwy w montażu i przenoszeniu pomiędzy rowerami system Polar LOOK Keo Power składa się z dwóch mocowanych do korby nadajników Polar P5 Power i dwóch pedałów szosowych LOOK Keo Power.

Pedał LOOK Keo Power - czujniki tensometryczne

Każdy pedał LOOK Keo Power wyposażony jest w osiem czujników tensometrycznych umieszczonych na jego osi, które charakteryzują się wyjątkową precyzją pomiaru mocy (dokładność rzędu ±2%). Mocowane do ramienia mechanizmu korbowego nadajniki Polar P5 Power przekazują bezprzewodowo dane do kompatybilnego komputera rowerowego Polar umieszczonego na kierownicy roweru. Nadajniki Polar P5 Power wyposażone zostały również w możliwe do wymiany przez użytkownika baterie, których żywotność szacowana jest na ok. 5 miesięcy (trening 2 godz. dziennie przez 7 dni w tygodniu).

System Polar LOOK Keo Power

System Polar LOOK Keo Power dostarcza natychmiastowej informacji zwrotnej na temat generowanej mocy w watach oddzielnie dla lewego i prawego pedału. Wyrażana w procentach informacja o balansie pedałowania pomiędzy lewą i prawą nogą (tylko w komputerach rowerowych Polar CS600 i CS600X) z pewnością pomoże udoskonalić technikę jazdy i może mieć istotne znaczenie w korygowaniu nierównej pracy nóg, czy też ułatwi regenerację po przebytych kontuzjach.

System Polar LOOK Keo Power

Sensor mocy Polar LOOK Keo Power kalibruje się automatycznie do zerowej wartości mocy przed każdym treningiem, dzięki czemu minimalizowany jest wpływ środowiska treningowego (np. temperatury) i uzyskiwana jest możliwie najlepsza dokładność pomiaru. Oprócz wartości mocy pedałowania, system Polar LOOK Keo Power dostarcza również informacji o aktualnej i średniej kadencji pedałowania w obrotach na minutę, co pomaga w znalezieniu optymalnego tempa pedałowania podczas jazdy rowerem.

System Polar LOOK Keo Power

Sensor mocy Polar LOOK Keo Power dostarcza również informacji pozwalających na oszacowanie efektywności jazdy na rowerze (tylko CS600 i CS600X). Efektywność pedałowania to wydatek energetyczny określony na podstawie tętna i danych osobowych przeliczony na moc niezbędną do przemieszczenia roweru. Pomiar efektywności pedałowania rozpoczyna się, kiedy tętno przekroczy 100 bpm (bpm - liczba uderzeń serca na minutę), a sesja treningowa trwa ponad minutę. Jeśli podczas treningu tętno spadnie poniżej 100 bpm, pomiar efektywności pedałowania zostaje wstrzymany do czasu, aż tętno ponownie przekroczy wartość 100 bpm. Zwiększenie efektywności pedałowania wskazuje na ogólne zwiększenie wydolności.

Ważący zaledwie 170 gramów pedał Keo Power jest wart dużo więcej niż jego niewielka waga. Jest to bowiem pierwszy w historii system pomiaru mocy zintegrowany z pedałami i zapewniający maksymalną precyzję przy minimalnym wysiłku- mówi Eric Vanhaverbeke, wiceprezes do spraw sprzedaży i marketingu firmy LOOK

„Ważący zaledwie 170 gramów pedał Keo Power jest wart dużo więcej niż jego niewielka waga”, mówi Eric Vanhaverbeke, wiceprezes do spraw sprzedaży i marketingu firmy LOOK. „Jest to bowiem pierwszy w historii system pomiaru mocy zintegrowany z pedałami i zapewniający maksymalną precyzję przy minimalnym wysiłku, łatwy w montażu i przenoszeniu pomiędzy rowerami. Dostarczając informacji na temat generowanej mocy oddzielnie dla lewej i prawej nogi, Keo Power współpracuje z dowolnymi kołami i mechanizmami korbowymi dostępnymi na rynku, co czyni go doskonałym narzędziem do poprawy i zrównoważenia techniki jazdy na rowerze. Przygotowywaliśmy ten produkt przez ponad trzy lata, wykorzystując przy tym zdobytą wiedzę i doświadczenie naszej firmy. Podobnie jak Keo Blade, pedały Keo Power posiadają także szeroką platformę pedałowania potrzebną do transmisji energii. Wyposażone zostały również w ponadwymiarowe osie, w których umieszczono osiem czujników tensometrycznych zapewniających bardzo precyzyjny odczyt danych o mocy pedałowania.”

„Kompatybilny z systemem Polar LOOK Keo Power, komputer rowerowy Polar CS600X współpracuje również z najnowszym sensorem GPS Polar G5, mówi Joona Laukka, menadżer segmentu bieganie, jazda na rowerze i multisport firmy Polar. „Niezwykle mały sensor GPS Polar G5 dostarcza na jednym ładowaniu akumulatora do 20 godzin danych opartych na systemie GPS. Dzięki oprogramowaniu do analizy danych treningowych Polar ProTrainer 5, po treningu można przeanalizować przebytą trasę wykorzystując do tego celu Google Earth. W porównaniu z komputerami treningowymi z wbudowanym czujnikiem GPS, z komputera rowerowego Polar CS600X wyposażonego w baterię pastylkową można korzystać nawet wtedy, jeśli akumulator w sensorze GPS Polar G5 wyczerpie się. Dzięki temu Polar CS600X jest zawsze gotowy do pracy bez konieczności stałego doładowywania baterii.”

System Polar LOOK Keo Power jest kompatybilny z dostępnymi na rynku komputerami rowerowymi Polar CS500+, Polar CS500 Tour de France oraz Polar CS600X, a do transmisji danych wykorzystuje wolną od zakłóceń technologię W.I.N.D. Komputery rowerowe Polar CS500+ i Polar CS500 Tour de France informują o aktualnej, średniej i maksymalnej wartości mocy i kadencji, zaś komputer Polar CS600X dodatkowo dostarcza danych o balansie lewej / prawej nogi oraz efektywności jazdy na rowerze.

Grupa kolarska Cofidis - test sensora mocy Polar LOOK Keo Power

System Polar LOOK Keo Power został przetestowany przez najlepszych na świecie kolarzy z francuskiej grupy kolarskiej Cofidis, trenowanych przez Vincenta Villeriusa (patrz powyższy film).

 

Najważniejsze cechy sensora mocy Polar LOOK Keo Power:

Dokładność pomiaru ±2%
Dokładność pomiaru ±2%

Osiem tensometrycznych czujników wbudowanych w każdą z dwóch osi pedału zapewnia niezrównany poziom dokładności pomiaru.

Super lekka technologia
Super lekka technologia

Zaawansowana technologia pomiaru zintegrowana z pedałami sprawia, że jeden pedał LOOK Keo Power waży tylko 170 g.

Niezależny pomiar mocy lewej / prawej nogi
Niezależny pomiar mocy lewej / prawej nogi

Pomaga poprawić technikę jazdy poprzez pomiar balansu pedałowania lewej / prawej nogi.

Automatyczna kalibracja
Automatyczna kalibracja

Nie trać czasu na kalibrację - wystarczy włączyć nadajniki i ruszać w drogę.

 

Zawartość zestawu Polar LOOK Keo Power:

 • dwa pedały LOOK Keo Power (prawy i lewy)
 • dwa nadajniki Polar P5 Power
 • dwa bloki szosowe LOOK Keo
 • narzędzie do montażu pedałów
 • zestaw opasek zaciskowych do instalacji nadajników Polar P5 Power
 • dwie baterie CR2354
 • klucz imbusowy 8 mm
 • klucz płaski 18 mm
 • dwa etui ochronne

Sensor mocy Polar LOOK Keo Power dostępny jest jako osobne akcesorium lub występuje w zestawie z komputerem rowerowym Polar CS600X (wraz ze wszystkimi akcesoriami wchodzącymi w jego skład) i sensorem GPS Polar G5.

Sensor mocy Polar LOOK Keo Power
Sensor mocy Polar LOOK Keo Power
 •  
 •  
 • Zobacz naszą ofertę
Komputer rowerowy Polar CS600X GPS Keo Power
Komputer Polar CS600X GPS Keo Power
 • Sensor GPS Polar G5
 • Sensor mocy Polar LOOK Keo Power
 • Zobacz naszą ofertę