Komputer treningowy Polar M400

Komputer treningowy Polar M400 Black i White

Kilka miesięcy po debiucie komputera treningowego V800 firma Polar wprowadza na rynek kolejny model pulsometru oznaczony tym razem jako M400. Polar M400 „potrafi” odrobinę mniej niż wspomniany Polar V800 (zobacz porównanie), jednak jego cena sprawia, iż może on stać się hitem wśród osób, które prowadzą aktywny tryb życia i poszukują urządzenia do rejestrowania swoich aktywności.

Komputer treningowy Polar M400 - poznaj jego możliwości

Komputer treningowy Polar M400 to wyjątkowe połączenie sportowego stylu, wbudowanego sensora GPS i zaawansowanych funkcji treningowych oraz wielu innych opcji, które pozwalają na całodobowy pomiar aktywności.

 

Zorientowany na cel

Osiągaj jeszcze lepsze wyniki i dawaj z siebie wszystko. W serwisie internetowym Polar Flow możesz, niezależnie od uprawianej dyscypliny sportu, wyznaczać i realizować cele. Komputer treningowy Polar M400 zapisuje również Twoje najlepsze wyniki i powiadamia Cię, gdy pobijasz swój rekord.

Cele treningowe
Wyznaczaj cele w serwisie Polar Flow i synchronizuj je z komputerem treningowym Polar M400. Będzie on prowadzić Cię podczas treningu i powiadamiać o konieczności przyspieszenia lub zwolnienia.

Running Index
Zobacz, jak poprawia się efektywność Twojego biegu. Komputer treningowy Polar M400 automatycznie oblicza Twój wskaźnik Running Index po każdym biegu. Jest on określany w oparciu o tętno i prędkość mierzone przez wbudowany sensor GPS.

Profile sportowe
W serwisie Polar Flow możesz tworzyć spersonalizowane podglądy wyników dla każdego uprawianego sportu i wskazywać dane wyświetlane podczas treningu.

 

Obsługa funkcji GPS

Komputer treningowy Polar M400 pozwala odkrywać nowe, nieznane trasy. Możesz zmierzyć swoje tempo, dystans i wysokość n.p.m. oraz znaleźć drogę do domu.

Powrót do punktu startowego
Możesz teraz bezpiecznie odkrywać nowe trasy. Funkcja ta poprowadzi Cię najkrótszą drogą do punktu rozpoczęcia treningu.

Szacunkowy czas ukończenia
Kiedy wyruszysz w trasę, komputer treningowy Polar M400 oszacuje czas jej ukończenia w oparciu o Twoją prędkość.

Odtwórz swoje trasy
Dzięki tej funkcji wideo, możesz na nowo przeżyć swoją sesję treningową. Odtwarzaj i dziel się swoimi osiągnięciami w serwisie Polar Flow.

 

Z myślą o trwałości

Lekki, wygodny i wodoszczelny komputer treningowy Polar M400 może być noszony przez cały dzień - zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Poznawaj wskazówki podczas treningów, monitoruj swoją aktywność oraz otrzymuj powiadomienia o zbyt długiej bezczynności.

Całodobowy pomiar aktywności
Znajdź równowagę w swoim życiu i dowiedz się, jak ważna jest aktywność. Monitoruj swoje kroki, kalorie i czas snu oraz otrzymuj powiadomienia o zbyt długim braku aktywności.

Dzienny cel związany z aktywnością
Codzienna dawka aktywności jest dla zdrowia tak samo ważna, jak regularne treningi. Komputer treningowy Polar M400 poinformuje Cię, jak osiągnąć dzienny cel związany z aktywnością.

Wysokiej jakości wyświetlacz
Wysoki kontrast i rozdzielczość wyświetlacza sprawiają, że komputer treningowy Polar M400 jest doskonałym towarzyszem treningów na zewnątrz o dowolnej porze.

 

Polar Flow - serwis i aplikacja

Komputer treningowy Polar M400 - serwis i aplikacja Polar Flow

Korzystanie z komputera treningowego Polar M400 razem z serwisem i aplikacją Polar Flow pozwala na otrzymywanie narzędzi, statystyk i wsparcia, które pozwolą Ci dać z siebie jeszcze więcej. Wyznaczaj nowe cele, przeglądaj sesje treningowe i uzyskuj dodatkowe informacje o swoim aktywnym trybie życia.

Dziennik
Przyjrzyj się swoim osiągnięciom i nowym wyzwaniom. Przeglądaj dane na temat aktywności i dane treningowe z każdego dnia, tygodnia i miesiąca.

Dogłębna analiza
Dzięki serwisowi internetowemu Polar Flow możesz przeanalizować każdy szczegół swojego treningu. Dowiedz się więcej o swojej aktywności i wyciągaj wnioski z tego, co robisz.

Oprogramowanie z możliwością aktualizacji
Pobieraj najnowsze aktualizacje oprogramowania dla komputera treningowego Polar M400 dostępne w aplikacji Polar FlowSync. Mogą one zawierać zupełnie nowe funkcje lub ulepszać już istniejące.

 

Maksymalne uproszczenia dla Ciebie

Komputer treningowy Polar M400 - synchronizacja danych

Synchronizuj wszystkie szczegóły swojego treningu pomiędzy komputerem treningowym Polar M400 a serwisem internetowym i aplikacją Polar Flow za pomocą funkcji Bluetooth Smart. Po treningu aplikacja Polar Flow umożliwi Ci wgląd w skrócone podsumowanie sesji i analizę osiągnięć.

 

Funkcje Smart Coaching

Strefy tętna
Domyślne strefy tętna podzielone są na pięć stref na podstawie procentowej wartości Twojego maksymalnego tętna i opisywane są jako: bardzo niskie (50-60% HRmax), niskie (60-70% HRmax), umiarkowane (70-80% HRmax), wysokie (80-90% HRmax) i maksymalne (90-100% HRmax). Możesz także określić swoje własne strefy tętna.

Rezultat treningu
Informacje zwrotne wyświetlane niezwłocznie po zakończeniu treningu motywują do dalszej pracy. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki jest wpływ poszczególnych treningów na Twój organizm, funkcja ta poda Ci wszystkie wymagane informacje. Po każdej sesji wyświetlane jest krótkie podsumowanie, a szczegółowe dane zapisywane są w pliku treningowym lub przesyłane celem dalszej analizy do serwisu internetowego.

Test wydolności
Test wydolności Polar Fitness Test mierzy Twoją wydolność aerobową podczas odpoczynku w zaledwie pięć minut. Na podstawie uzyskanego wyniku (Polar OwnIndex) szacowana jest maksymalna zdolność Twojego organizmu do przyswajania tlenu (VO2max). Dzięki temu testowi możesz automatycznie i bez żadnego wysiłku samodzielnie zmierzyć swoją wydolność aerobową. Wystarczy tylko komputer treningowy. Test oparty jest na pomiarze tętna i jego wariacji podczas odpoczynku oraz na danych osobistych.

Inteligentny licznik kalorii
Najdokładniejszy licznik spalanych kalorii dostępny na rynku. Pozwala określić liczbę spalonych kalorii. Obliczenia powstają w oparciu o Twoje dane: masę ciała, wzrost, wiek, płeć i intensywność aktywności fizycznej.

Running Index
Wskaźnik Running Index jest określany w oparciu o tętno i prędkość zmierzone w trakcie biegu. Pozwala uzyskiwać codziennie informacje na temat poziomu wydajności, zarówno wydolności aerobowej, jak i biegowej. Zwiększenie efektywności wskazuje na ogólne zwiększenie ekonomiki biegu.

 

Funkcje związane z aktywnością

Całodobowy pomiar aktywności
Całodobowy pomiar aktywności rejestruje Twoją codzienną aktywność na różnych poziomach intensywności. Polar M400 monitoruje Twoje kroki, spalone kalorie i czas snu oraz powiadamia Cię o zbyt długim braku aktywności.

Pomiar aktywności
Dzięki pomiarowi aktywności otrzymasz zalecany dzienny cel związany z aktywnością. W ten sposób poznasz różne sposoby na jego osiągnięcie i dowiesz się, jaka była Twoja aktywność w ciągu dnia.

Kroki i dystans
Polar M400 liczy kroki zrobione w ciągu dnia. Możesz także zobaczyć dystans z poprzedniego dnia na ekranie dziennika.

Powiadomienia o bezczynności
Funkcja uaktywni się, jeśli brak aktywności będzie zbyt długotrwały.

Strefy aktywności
Strefy aktywności umożliwiają monitorowanie Twojej codziennej aktywności na pięciu różnych poziomach intensywności. Są nimi odpoczynek, siedzenie, niski, średni i wysoki. Możesz je obserwować w serwisie internetowym i aplikacji Polar Flow.

Korzyści z aktywności
Funkcja wyświetla informacje zwrotne z danego dnia, tygodnia i miesiąca, ponieważ większa aktywność fizyczna przekłada się na większe korzyści dla zdrowia. Postępy możesz monitorować za pomocą urządzenia mobilnego lub na stronie internetowej.

Czas i jakość snu
Funkcja automatycznie rozpoczyna pomiar czasu snu, gdy leżysz, a Twój organizm uspokaja się. Porównując czas spokojnego i niespokojnego snu, aplikacja umożliwia szczegółowy wgląd w to, jak Twój organizm wypoczywa w nocy oraz czy na Twój sen mają wpływ zmiany w codziennym życiu.

 

Funkcje treningowe

Profile sportowe
Funkcja umożliwia dodanie wszystkich ulubionych sportów, które uprawiasz i skonfigurowanie ustawień dla każdego z nich. Przykładowo możesz tworzyć spersonalizowane podglądy wyników dla każdego uprawianego sportu i wybrać dane wyświetlane podczas treningu: tylko Twoje tętno lub tylko prędkość i dystans - w zależności od upodobań oraz wymagań treningowych.

Dziennik treningowy

Cele treningowe
Wyznaczaj szczegółowe cele treningowe, np. treningi interwałowe, w serwisie internetowym Polar Flow i synchronizuj dane ze swoim komputerem treningowym Polar M400. Podczas treningu możesz łatwo korzystać ze wskazówek wyświetlanych na ekranie pulsometru. Jeśli osiągniesz wartości spoza właściwej strefy, komputer treningowy poinformuje Cię o tym alarmem dźwiękowym i wizualnym.

Automatyczne rejestrowanie okrążeń
Ustaw swój komputer treningowy Polar M400 tak, aby zapisywał okrążenia w oparciu o wcześniej ustalony dystans, np. co 1 kilometr lub milę.

Najlepsze wyniki
Monitoruje Twoje najlepsze wyniki i powiadamia Cię, kiedy pobijesz swój rekord.

Szacunkowy czas ukończenia
Kiedy wyruszysz w trasę, Polar M400 oszacuje czas jej ukończenia w oparciu o Twoją prędkość.

Autostart/stop
Po włączeniu tej funkcji komputer treningowy automatycznie rozpoczyna / kończy rejestrowanie treningu po ruszeniu / zatrzymaniu się.

Timer interwałów
W oparciu o dystans lub czas możesz ustawić dwa timery dla dowolnych ćwiczeń interwałowych. Możesz je także połączyć lub zapętlić.

Natychmiastowa analiza
Natychmiastowa analiza w aplikacji Polar Flow. Zobacz swoją trasę i graficzne przedstawienie danych treningowych.

Zaawansowana analiza treningu
Możesz łatwo przeanalizować każdy szczegół Twojego treningu w serwisie Polar Flow, poznać dokładniej swoje ćwiczenia i dowiedzieć się więcej na temat swojego organizmu.

 

Funkcje sensora GPS

Dystans

Prędkość / tempo

Wysokość n.p.m., wzniesienia i spadki terenu
Wartość ta przedstawiana jest jako wejście / zejście w górę / w dół w metrach / stopach.

Powrót do punktu startowego
Funkcja ta poprowadzi Cię najkrótszą drogą do punktu rozpoczęcia treningu. Teraz możesz odkrywać nowe, nieznane trasy wiedząc, że jesteś o jedno naciśnięcie przycisku od miejsca rozpoczęcia treningu.

 

Dane techniczne

Komputer treningowy Polar M400 - polskie menu

Waga 56,6 g

Wodoszczelność 30 m

Grubość 11,5 mm

Ekran wysokiej rozdzielczości (128 x 128)

Komunikaty dostępne w 15 językach w tym również w języku polskim

Oprogramowanie z możliwością aktualizacji

Pojemność pamięci do 30 godzin treningu z wykorzystaniem sensora GPS i pomiarem pracy serca

Wyposażony w akumulator
Do 8 godzin treningu oraz do 24 dni w trybie wyświetlania czasu z monitorowaniem codziennej aktywności.

Łatwa synchronizacja z aplikacją Polar Flow dzięki funkcji Bluetooth Smart

Kompatybilność aplikacji na urządzenia mobilne
iPad (3. i 4. generacji), iPad mini, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S lub nowszy, iPod touch (5. generacji).

Przesyłanie danych do komputera PC lub Mac za pomocą kabla micro USB
Serwis internetowy Polar Flow kompatybilny z systemami operacyjnymi Mac OS X 10.6, OS X 10.7, OS X 10.8 lub nowszym oraz Windows XP, Windows 7, Windows 8 lub nowszym.

 

Komputer treningowy Polar M400 będzie dostępny w Polsce od listopada 2014 roku w kolorze białym lub czarnym w dwóch wersjach: podstawowej i HR. Podstawowa wersja zawierać będzie komputer treningowy Polar M400 i kabel USB do ładowania akumulatora / przesyłania danych. W wersji HR znajdziemy dodatkowo nadajnik Polar H7 do przesyłania danych o tętnie. Sugerowana cena wersji podstawowej komputera treningowego Polar M400 wyniesie jedynie 590,00 zł, a wersji z nadajnikiem 790,00 zł.

Komputer treningowy Polar M400 White
Komputer treningowy Polar M400 White
  • Kabel USB
  • Zobacz naszą ofertę
Komputer treningowy Polar M400 Black
Komputer treningowy Polar M400 Black
  • Kabel USB
  • Zobacz naszą ofertę

 

Komputer treningowy Polar M400 HR White
Komputer treningowy Polar M400 HR White
  • Nadajnik Polar H7
  • Kabel USB
  • Zobacz naszą ofertę
Komputer treningowy Polar M400 HR Black
Komputer treningowy Polar M400 HR Black
  • Nadajnik Polar H7
  • Kabel USB
  • Zobacz naszą ofertę