Polar - funkcje Smart Coaching

Jeśli chcesz osiągnąć prawdziwy postęp w treningu, potrzebujesz profesjonalnej pomocy - dlatego firma Polar opracowała system Smart Coaching.

Polar - funkcje Smart Coaching

Bez względu na to, czy chcesz śledzić zmiany poziomu wytrenowania każdego dnia, stworzyć własny plan treningowy, ćwiczyć z optymalną intensywnością, czy otrzymywać natychmiastowe informacje o rezultacie treningu, Smart Coaching udostępnia szereg wyjątkowych, łatwych w obsłudze funkcji. Bazują one na analizie pracy Twojego serca, dzięki czemu są dopasowane do Twoich potrzeb. Funkcje te zostały stworzone po to, aby zagwarantować Ci przyjemność i motywację do treningów.

Smart Coaching - inteligentny trening z pulsometrami Polar

Unikatowe funkcje systemu Smart Coaching firmy Polar to najlepsza pomoc w prowadzeniu treningu i monitorowaniu postępów. Dowiedz się więcej o funkcjach Smart Coaching, aby wybrać te, które są najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb.

 

Smart Coaching - Monitorowanie aktywności

Smart Coaching - Activity Guide

Wskaźnik aktywności - pomaga pozostawać aktywnym przez cały dzień
Wskaźnik aktywności pokazuje poziom Twojej aktywności w ciągu całego dnia. Określa również, co musisz zrobić, aby wypełnić ogólnoświatowe zalecenia dotyczące aktywności fizycznej. Dzięki przydatnym wskazówkom, takim jak „idź na 50-minutowy spacer lub pobiegaj przez 20 minut”, możesz wybrać sposób w jaki chcesz osiągnąć założony na dany dzień cel. Realizuj cele szybciej, wykonując bardziej intensywne ćwiczenia lub wybierz bardziej umiarkowane tempo, w którym ćwiczenia rozłożone są na dłuższy czas.

Produkty z funkcją Wskaźnik aktywności:

 

Smart Coaching - Activity Benefit

Podsumowanie aktywności - wyświetla informacje o aktywności podczas każdego dnia, tygodnia oraz miesiąca
Funkcja monitoruje poziom Twojej aktywności w ciągu całego dnia i podpowiada, co należy zrobić, aby pozostać zdrowym i sprawnym. Informuje o osiągnięciu założonego na dany dzień celu i motywuje, jeśli jego osiągnięcie wymaga jeszcze trochę wysiłku. Funkcja wyświetla informacje zwrotne z każdego dnia, tygodnia i miesiąca. Postępy możesz śledzić za pomocą telefonu albo na stronie internetowej.

Produkty z funkcją Podsumowanie aktywności:

 

 

Smart Coaching - Wyznaczanie stref tętna

Smart Coaching - Energy Pointer

EnergyPointer - pomaga szybko odzyskać formę
Jeśli chcesz poprawić swoją wydolność lub schudnąć, łatwa w obsłudze funkcja EnergyPointer pokaże Ci, co jest głównym efektem treningu, dzięki czemu możesz skupić się na osiągnięciu założonych celów.

Smart Coaching - EnergyPointer

Produkty z funkcją EnergyPointer:

 

Smart Coaching - Own Zone

OwnZone - pomaga trenować z odpowiednią intensywnością
Określenie prawidłowej intensywności treningu, pozwalającej na zwiększenie wydolności, nie jest proste. Dzięki funkcji OwnZone masz pewność, że intensywność treningu zapewni poprawę Twojej wydolności aerobowej - idealnie dopasowuje ona strefę tętna do Twojej aktualnej kondycji fizycznej.

Smart Coaching - OwnZone i ZoneOptimizer

Produkty z funkcją OwnZone:

 

Smart Coaching - Zone Optimizer

ZoneOptimizer - gwarantuje odpowiednią intensywność treningu
Funkcja ta pozwala dobrać odpowiednią intensywność każdego treningu. Określenie tego samodzielnie nie jest proste. Dzięki funkcji ZoneOptimizer możesz osiągnąć założone rezultaty i cele, ponieważ idealnie dopasowuje ona pięć stref tętna do Twojej aktualnej kondycji fizycznej.

Produkty z funkcją ZoneOptimizer:

 

 

Smart Coaching - Programy treningowe

Smart Coaching - Star Training Program

Program treningowy STAR - spersonalizowany program treningowy
Program treningowy STAR został opracowany w celu zmotywowania Cię do regularnych treningów. Tworzy on spersonalizowany program treningowy na Twoim komputerze treningowym i pomaga tak dobrać intensywność i częstotliwość treningów, aby osiągnąć założony, długoterminowy cel.

Smart Coaching - Program treningowy STAR

Produkty z funkcją Program treningowy STAR:

 

Smart Coaching - Endurance Training Program

Programy treningu wytrzymałościowego - pomagają poprawić wydolność
Programy dla kolarzy i biegaczy obejmują zalecenia dotyczące rozgrzewki, ćwiczeń oraz okresu schłodzenia dla każdej sesji treningowej. Programy te dostosowane są do Twoich indywidualnych potrzeb i wydolności, co pozwala na optymalizację treningu na podstawie obserwacji nawyków treningowych oraz aktualizacji programu ćwiczeń.

Produkty z funkcją Programy treningu wytrzymałościowego:

 

 

Smart Coaching - Testy

Smart Coaching - Fitness Test

Fitness Test - precyzyjnie określa poziom wzrostu wydolności
Jeśli chcesz poprawić swoją wydolność i na bieżąco sprawdzać postępy, inteligentny test wydolności obliczy wymagane parametry w zaledwie pięć minut. Porównując regularnie wyniki testu dowiesz się, jakie postępy udało Ci się osiągnąć i o ile zwiększyła się Twoja wydolność.

Smart Coaching - Fitness Test

Produkty z funkcją Fitness Test:

 

Smart Coaching - Orthostatic Test

Test ortostatyczny - pomaga zoptymalizować trening na podstawie aktualnego stanu organizmu
Test ortostatyczny to łatwy i niezawodny test określający bieżący stan organizmu. Pokazuje w jaki sposób Twoje serce reaguje na trening i inne czynniki takie jak stres czy choroba. Regularne przeprowadzanie tego testu pomoże Ci poznać lepiej Twoje tętno i czynniki, które mają na nie wpływ. Dzięki temu możesz dostosować swój trening tak, aby organizm otrzymał odpowiednią dawkę odpoczynku wtedy, kiedy tego potrzebuje.

Produkty z funkcją Test ortostatyczny:

 

Smart Coaching - Own Relax

Test relaksacji - w szybki i prosty sposób ocenia relaksację organizmu
Wystarczy, że się położysz na pięć minut, a komputer treningowy sprawdzi stopień relaksacji Twojego organizmu. Test OwnRelax można przeprowadzić w dowolnym miejscu o dowolnym czasie - wystarczy położyć się lub usiąść wygodnie w spokojnym miejscu. Regularne przeprowadzanie testu pomoże Ci szybko określić stopień relaksacji Twojego organizmu.

Produkty z funkcją Test relaksacji:

 

Smart Coaching - Own Optimizer

Test poziomu regeneracji - pomaga ocenić aktualny stan fizyczny
Funkcja OwnOptimizer to test poziomu regeneracji, który pozwala ocenić aktualną kondycję fizyczną. Aby uniknąć przetrenowania, kluczowe jest stosowanie odpowiednich okresów odpoczynku. Regularne przeprowadzanie tego testu pomoże Ci sprawdzić swoją kondycję i określić, czy potrzebujesz więcej czasu na odpoczynek.

Produkty z funkcją Test poziomu regeneracji:

 

 

Smart Coaching - Informacje zwrotne

Smart Coaching - Recovery Status

Stan regeneracji - analizuje dane dotyczące obciążeń treningowych oraz codziennej aktywności celem określenia rzeczywistego stanu regeneracji
Poznaj swój rzeczywisty stan regeneracji analizując dane dotyczące obciążeń treningowych i czynności wykonywanych w ciągu dnia. Poznaj faktyczny stan Twojego organizmu zanim zaczniesz kolejny trening.

Produkty z funkcją Stan regeneracji bazujący na całodobowej aktywności:

 

Smart Coaching - Own Cal

Licznik kalorii - pozwala określić liczbę spalonych kalorii
OwnCal to najdokładniejszy licznik spalonych kalorii na rynku. Pozwala określić liczbę kalorii spalonych podczas treningu w oparciu o Twoją masę ciała, wiek, wzrost, płeć, maksymalne tętno (HRmax) oraz intensywność treningu.

Smart Coaching - Licznik kalorii

Produkty z funkcją Licznik kalorii:

 

Smart Coaching - Training Load

Obciążenie treningowe - pomaga w odnalezieniu idealnej równowagi pomiędzy odpoczynkiem a treningiem
Funkcja obciążenia treningowego pomaga w odnalezieniu idealnej równowagi pomiędzy odpoczynkiem a treningiem. Śledź swoje obciążenia treningowe na stronie polarpersonaltrainer.com. Możesz tu kontrolować całkowite obciążenie treningowe w danym momencie - czy i kiedy zrobić dzień odpoczynku, a także sprawdzić, kiedy zwiększyć intensywność treningów, aby utrzymać dalszy wzrost wydolności.

Produkty z funkcją Obciążenie treningowe:

 

Smart Coaching - Strength Training Guidance

Program treningu siłowego - pozwala w krótkim czasie uzyskać lepsze wyniki
Jeśli chcesz w krótkim czasie poprawić swoją siłę, ta funkcja jest dla Ciebie idealna. Zapomnij o standardowych okresach odpoczynku pomiędzy poszczególnymi seriami i zacznij korzystać z wiarygodnych wskazówek opartych na Twoim tętnie. Program treningu siłowego określa bowiem optymalne okresy odpoczynku pomiędzy seriami, pomagając poprawić Ci Twoją rzeźbę.

Smart Coaching - Program treningu siłowego

Produkty z funkcją Program treningu siłowego:

 

Smart Coaching - Running Index

Running Index - pozwala określić poziom efektywności biegu
Jeśli chcesz uzyskać najwyższą efektywność biegu, funkcja ta bardzo Ci w tym pomoże. Regularne korzystanie z tej funkcji pozwoli Ci określić efektywność biegu. Wskaźnik Running Index jest określany automatycznie w oparciu o tętno i prędkość mierzone przez sensor GPS lub sensor biegowy. Wysoka wartość wskaźnika oznacza, że możesz biegać szybciej przy mniejszym wysiłku.

Smart Coaching - Running Index

Produkty z funkcją Running Index:

 

Smart Coaching - Training Benefit

Rezultat treningu - informacje zwrotne dostępne po zakończeniu treningu
Informacje zwrotne wyświetlane niezwłocznie po zakończeniu treningu motywują do dalszej pracy. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie korzyści przynoszą różne sesje treningowe, funkcja ta poda Ci wszystkie istotne informacje. Po każdej sesji wyświetlane jest krótkie podsumowanie, a szczegółowe dane zapisywane są w pliku treningowym lub przesyłane na stronę polarpersonaltrainer.com w celu dalszej analizy.

Smart Coaching - Rezultat treningu

Produkty z funkcją Rezultat treningu:

 

 

Poniżej przedstawiamy zestawienie porównawcze funkcji Smart Coaching występujących w produktach marki Polar (kliknij na obrazek, aby otworzyć plik w formacie PDF).

Polar - funkcje Smart Coaching

Porównanie funkcji Smart Coaching występujących w:

 • pulsometrach Polar FT1, FT2, FT4, FT7, FT40, FT60 i FT80
 • komputerach treningowych Polar RS100, RS300X, RCX3, RC3 GPS, RS400, RCX5 i RS800CX
 • komputerach rowerowych Polar CS100, CS200, CS300, CS500+ i CS600X

 

Polar - funkcje Smart Coaching

Porównanie funkcji Smart Coaching występujących w:

 • pulsometrach Polar FT1, FT2, FT4 i FT7
 • opasce fitness Polar Loop
 • komputerach treningowych Polar A300, M400 i V800
 • komputerach rowerowych Polar CS500+ i V650

 

Polar - funkcje Smart Coaching

Porównanie funkcji Smart Coaching występujących w:

 • opaskach fitness Polar Loop i Loop 2
 • monitorach aktywności Polar A360
 • komputerach treningowych Polar A300, M400 i V800
 • komputerach rowerowych Polar M450 i V650