Komputer treningowy Polar RC3 GPS Tour de France

Komputer treningowy Polar RC3 GPS Tour de France

Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy wyścigu kolarskiego Tour de France, firma Polar wprowadza na rynek limitowaną wersję popularnego komputera treningowego RC3 GPS - zegarek Polar RC3 GPS Tour de France. Na zewnętrznej stronie paska umieszczono logo wyścigu, a jego kolor nawiązuje do żółtej koszulki zakładanej przez lidera klasyfikacji generalnej i idealnie komponuje się z czarnym wyświetlaczem negatywowym zegarka.

Komputer rowerowy RC3 GPS Tour de France - wersja limitowana

Komputer treningowy Polar RC3 GPS Tour de France podaje w czasie rzeczywistym informacje na temat wysokości oparte o sygnał GPS, umożliwiając tym samym kolarzom sprawdzenie wysokości, na jakiej aktualnie się znajdują, a także informuje ich o pokonanych wzniesieniach i spadkach terenu.

Grupa kolarska Argos-Shimano - obóz szkoleniowy (Altea, Hiszpania)

Polar RC3 GPS Tour de France to oficjalne urządzenie treningowe zawodników z profesjonalnych grup kolarskich FDJ, Argos-Shimano i Euskaltel-Euskadi, m.in. kolarzy szosowych Nacera Bouhanni (FDJ), Marcela Kittela (Argos-Shimano) i Samuela Sancheza (Euskaltel-Euskadi).

Dobrze zaplanowany trening i czas na odpoczynek, odpowiednia strategia i duch współpracy w zespole, dobrze zbilansowana dieta, no i oczywiście odrobina szczęścia - to główne czynniki odpowiadające za to, aby drużyna mogła osiągnąć szczytową formę podczas wyścigu Tour de France- mówi Iwan Spekenbrink, menadżer drużyny Argos-Shimano

„Dobrze zaplanowany trening i czas na odpoczynek, odpowiednia strategia i duch współpracy w zespole, dobrze zbilansowana dieta, no i oczywiście odrobina szczęścia - to główne czynniki odpowiadające za to, aby drużyna mogła osiągnąć szczytową formę podczas wyścigu Tour de France, mówi Iwan Spekenbrink, menadżer drużyny Argos-Shimano. „Produkty firmy Polar, takie jak komputer treningowy Polar RC3 GPS Tour de France, to istotna część naszych przygotowań i możliwość dobrania odpowiedniej taktyki podczas wyścigu. Informują nas w czasie rzeczywistym, jak nasi zawodnicy sobie radzą i jak wiele mogą jeszcze z siebie dać.”

Komputer treningowy Polar RC3 GPS Tour de France

Komputer treningowy Polar RC3 GPS Tour de France to zegarek przeznaczony zarówno dla rowerzystów, jak i osób trenujących sporty wytrzymałościowe - biegaczy czy narciarzy. Wbudowany sensor GPS umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym danych o prędkości i pokonanym dystansie oraz dostęp do informacji na temat wysokości n.p.m., a funkcja Back to Start (powrót do początku trasy) pozwala na bezpieczny powrót do miejsca, gdzie rozpoczęliśmy ćwiczenia. Zapisywany przez komputer treningowy ślad umożliwia także późniejsze analizowanie i udostępnianie trasy treningu w serwisie polarpersonaltrainer.com.

Firma Polar już od ponad dwudziestu lat wspiera zawodowych kolarzy w ich przygotowaniach do wyścigu Tour de France- mówi Marco Suvilaakso, dyrektor grupy produktów marki Polar

„Firma Polar już od ponad dwudziestu lat wspiera zawodowych kolarzy w ich przygotowaniach do wyścigu Tour de France, mówi Marco Suvilaakso, dyrektor grupy produktów marki Polar. „Każdy może jednak skorzystać z inteligentnych funkcji treningowych dostępnych w naszych innowacyjnych produktach. Dlatego też z okazji setnej rocznicy wyścigu Tour de France wprowadzamy na rynek specjalną edycję komputera treningowego Polar RC3 GPS Tour de France, aby wszyscy miłośnicy jazdy na rowerze mogli teraz uzyskiwać coraz lepsze wyniki.”

Komputer treningowy Polar RC3 GPS Tour de France

Ergonomiczna obudowa z intuicyjnie rozmieszczonymi przyciskami, oddychający pasek na rękę oraz do 12 godzin ciągłej pracy bez konieczności ładowania zapewniają maksymalny komfort użytkowania. W połączeniu z nadajnikiem tętna Polar H3 i sensorem kadencji Polar CS W.I.N.D. komputer treningowy Polar RC3 GPS Tour de France staje się skutecznym narzędziem do gromadzenia danych treningowych, a także oferuje ich inteligentną analizę w czasie rzeczywistym lub po treningu w serwisie polarpersonaltrainer.com.

 

Poniżej lista akcesoriów kompatybilnych z komputerem treningowym Polar RC3 GPS Tour de France.

Nadajnik Polar H3
Nadajnik Polar H3

Wygodny nadajnik na klatkę piersiową Polar H3 odczytuje tętno ćwiczącego i przesyła bez zakłóceń dane do komputera treningowego w czasie rzeczywistym (częstotliwość 2,4 GHz W.I.N.D.).

Sensor biegowy Polar s3+
Sensor biegowy Polar s3+

Niewielki, mocowany do buta, sensor biegowy Polar s3+ bezprzewodowo mierzy prędkość / tempo, dystans i kadencję biegu oraz długość kroków, a także wyświetla wskaźnik Running Index (poziom efektywności biegu) niezależnie od tego, czy trenujesz wewnątrz budynku czy na świeżym powietrzu.

Sensor prędkości Polar CS W.I.N.D.
Sensor prędkości Polar CS W.I.N.D.

Sensor prędkości Polar CS W.I.N.D. bezprzewodowo mierzy przejechany dystans oraz chwilową, średnią i maksymalną prędkość / tempo podczas jazdy na rowerze.

Sensor kadencji Polar CS W.I.N.D.
Sensor kadencji Polar CS W.I.N.D.

Sensor kadencji Polar CS W.I.N.D. bezprzewodowo mierzy kadencję pedałowania, tzn. liczbę obrotów korby na minutę w trakcie jazdy na rowerze (w trakcie treningu - aktualną kadencję, po treningu - średnią i maksymalną kadencję).

 

Komputer treningowy Polar RC3 GPS Tour de France został wyposażony w następujące funkcje systemu Smart Coaching:

ZoneOptimizer
ZoneOptimizer - gwarantuje odpowiednią intensywność treningu

Funkcja ta pozwala dobrać odpowiednią intensywność każdego treningu. Określenie tego samodzielnie nie jest proste. Dzięki funkcji ZoneOptimizer możesz osiągnąć założone rezultaty i cele, ponieważ idealnie dopasowuje ona pięć stref tętna do Twojej aktualnej kondycji fizycznej.

Programy treningu wytrzymałościowego
Programy treningu wytrzymałościowego - pomagają poprawić wydolność

Programy dla kolarzy i biegaczy obejmują zalecenia dotyczące rozgrzewki, ćwiczeń oraz okresu schłodzenia dla każdej sesji treningowej. Programy te dostosowane są do Twoich indywidualnych potrzeb i wydolności, co pozwala na optymalizację treningu na podstawie obserwacji nawyków treningowych oraz aktualizacji programu ćwiczeń.

Fitness Test
Fitness Test - precyzyjnie określa poziom wzrostu wydolności

Jeśli chcesz poprawić swoją wydolność i na bieżąco sprawdzać postępy, inteligentny test wydolności obliczy wymagane parametry w zaledwie pięć minut. Porównując regularnie wyniki testu dowiesz się, jakie postępy udało Ci się osiągnąć i o ile zwiększyła się Twoja wydolność.

Running Index
Running Index - pozwala określić poziom efektywności biegu

Funkcja ta w prosty sposób pozwala monitorować efektywność biegu. Wskaźnik Running Index jest określany automatycznie w oparciu o tętno i prędkość mierzone przez komputer treningowy Polar RC3 GPS. Wysoka wartość wskaźnika oznacza większą efektywność biegu.

Licznik kalorii
Licznik kalorii - pozwala określić liczbę spalonych kalorii

OwnCal to najdokładniejszy licznik spalonych kalorii na rynku. Pozwala określić liczbę kalorii spalonych podczas treningu w oparciu o Twoją masę ciała, wiek, wzrost, płeć, maksymalne tętno (HRmax) oraz intensywność treningu.

Obciążenie treningowe
Obciążenie treningowe - pomaga w odnalezieniu idealnej równowagi pomiędzy odpoczynkiem a treningiem

Śledź swoje obciążenie treningowe na stronie polarpersonaltrainer.com. Możesz tu kontrolować całkowite obciążenie treningowe w danym momencie - czy i kiedy zrobić dzień odpoczynku, a także sprawdzić, kiedy zwiększyć intensywność treningów.

Rezultat treningu
Rezultat treningu - motywujące informacje zwrotne po zakończeniu treningu

Dzięki motywującym informacjom zwrotnym wyświetlanym niezwłocznie po zakończeniu treningu wiesz, jakie cele udało Ci się osiągnąć podczas sesji treningowej. Od poprawy wydolności aerobowej do zwiększenia prędkości biegu - bez względu na cel komputer treningowy Polar RC3 GPS pozwala lepiej analizować poczynione postępy.

 

Komputer treningowy Polar RC3 GPS Tour de France dostępny będzie w dwóch wersjach: HR i Bike. Wersja HR zawierać będzie komputer treningowy Polar RC3 GPS Tour de France, nadajnik tętna Polar H3 i kabel USB do ładowania akumulatora / przesyłania danych. W wersji Bike znajdziemy dodatkowo rowerowy sensor kadencji Polar CS W.I.N.D. i uchwyt Polar Universal Bike Mount służący do zamocowania komputera treningowego na kierownicy roweru.

Komputer treningowy Polar RC3 GPS Tour de France HR
Komputer treningowy Polar RC3 GPS
Tour de France HR
  • Nadajnik Polar H3
  • Kabel USB
  •  
  •  
  • Zobacz naszą ofertę
Komputer treningowy Polar RC3 GPS Tour de France Bike
Komputer treningowy Polar RC3 GPS
Tour de France Bike
  • Nadajnik Polar H3
  • Sensor kadencji Polar CS W.I.N.D.
  • Uchwyt rowerowy Polar Universal Bike Mount
  • Kabel USB
  • Zobacz naszą ofertę

 

Premiera nowego komputera treningowego Polar RC3 GPS Tour de France w Polsce planowana jest na 15 kwietnia 2013 roku. Wersja z nadajnikiem tętna Polar RC3 GPS Tour de France HR kosztować będzie 1090,00 zł, zaś Polar RC3 GPS Tour de France Bike - 1190,00 zł.