Zegarek Suunto Traverse

Zegarek Suunto TraverseZegarek Suunto Traverse - wersja Black, White, Amber i Graphite

Firma Suunto wprowadza na rynek Suunto Traverse - outdoorowy zegarek z odbiornikiem GPS umożliwiający łatwą nawigację entuzjastom turystyki pieszej i trekkingu. Nowy model łączy tradycyjne funkcje outdoorowe z zaawansowaną nawigacją GPS / GLONASS w wytrzymałej i nowoczesnej konstrukcji. Funkcja nawigacji rozszerzona jest dodatkowo o uaktualnione mapy topograficzne dostępne w serwisie Movescount, co znacznie ułatwia planowanie trasy.

Suunto Traverse - podstawowe funkcje outdoorowe

Pragniemy zapewnić entuzjastom outdooru niezbędną podczas eksploracyjnych przygód pewność, jaką daje zegarek Suunto Traverse. Skupiliśmy się na zapewnieniu łatwej obsługi, pragnąc usunąć wszelkie ograniczenia oraz wątpliwości, które mogą przeszkadzać w czerpaniu przyjemności z przygód- mówi Petteri Hernelahti, menadżer działu Suunto Outdoor Business Line

„Dawniej przygody outdoorowe można było doświadczyć głównie podczas trudnych ekspedycji lub wysokogórskiej wspinaczki. Wraz z nowym pokoleniem aktywnych outdoorowo mężczyzn i kobiet nastąpił wzrost zainteresowania łatwiej dostępnymi formami aktywności opartymi głównie na przyjemności zdobywania nowych doświadczeń”, mówi Petteri Hernelahti, menadżer działu Suunto Outdoor Business Line. „Pragniemy zapewnić entuzjastom outdooru niezbędną podczas eksploracyjnych przygód pewność, jaką daje zegarek Suunto Traverse. Skupiliśmy się na zapewnieniu łatwej obsługi, pragnąc usunąć wszelkie ograniczenia oraz wątpliwości, które mogą przeszkadzać w czerpaniu przyjemności z przygód” - dodaje.

 

Uniwersalne funkcje nawigacji i precyzyjne informacje o lokalizacji

Suunto Traverse to prosty w obsłudze zegarek umożliwiający szybki dostęp do najważniejszych funkcji. Przystosowany jest do odczytywania informacji z dwóch dostępnych systemów nawigacji satelitarnej (GPS i GLONASS) tak, aby optymalnie prowadzić do celu w każdym miejscu na świecie. W trakcie przemieszczania można śledzić kluczowe parametry, takie jak wysokość n.p.m. oraz odległość, a także zapisywać interesujące punkty na trasie (POI). Dzięki automatycznej funkcji zapisu trasy można zawsze, w razie potrzeby, wrócić po swoich śladach.

Suunto Traverse - nawigacja po trasie

Stworzenie własnej trasy lub wgranie do zegarka już wcześniej przygotowanej umożliwia funkcja planowania tras w serwisie Movescount. Korzysta ona ze szczegółowych map topograficznych zawierających informacje, które przydają się podczas pieszych wycieczek, trekkingu czy innych aktywności outdoorowych. Wykres wysokości w serwisie Movescount umożliwia zdefiniowanie optymalnych wartości podejść i zejść już na etapie planowania trasy.

Suunto Traverse - nawigacja do punktów POI i powrót po własnych śladach

Z kolei funkcja FusedAlti podaje dokładne informacje o wysokości n.p.m., prędkości przemieszczania się w pionie oraz całkowitym przewyższeniu, łącząc informacje o ciśnieniu barometrycznym z satelitarnym pomiarem wysokości n.p.m. Czas pracy baterii zegarka Suunto Traverse podczas zapisywania przygód outdoorowych wynosi nawet 100 godzin. Alarmy, informujące na przykład o nadchodzącej burzy, mają formę wibracji, dzięki czemu łatwo je zauważyć, a dodatkowo nie zakłócają ciszy. Godziny wschodu i zachodu słońca informują o długości dnia. Kiedy zaczyna robić się ciemno, podświetlenie ekranu zegarka w trybie jasnej latarki pomaga znaleźć potrzebne przedmioty lub sprawdzić mapę.

Suunto Traverse - planowanie tras w serwisie Movescount

 

Zegarek na codzienne przygody

Suunto Traverse został zaprojektowany do użytku outdoorowego, jednak dzięki swojemu nowoczesnemu wyglądowi oraz wszechstronnym funkcjom sprawdzi się również podczas codziennych przygód. Dokładny pomiar czasu na podstawie sygnału GPS oraz automatyczne ustawianie czasu letniego pomogą zachować punktualność bez względu na to, gdzie aktualnie przebywamy.

 

Zegarek Suunto Traverse - przykladowe ekranyZegarek Suunto Traverse - przykladowe ekrany

 

Zegarek wyposażony jest w funkcję śledzenia aktywności, która zapewnia informacje na temat zrobionej w ciągu dnia ilości kroków i spalonych kalorii. Suunto Traverse jest zgodny z aplikacją Suunto Movescount App (dostępną na systemy iOS i Android), która pozwala na odbieranie połączeń, wiadomości tekstowych i powiadomień. Aplikacja Movescount App umożliwia także zmianę ustawień zegarka i przesyłanie zarejestrowanej aktywności do serwisu Movescount na bieżąco.

Dzięki nowej konstrukcji anteny zegarek wyróżnia się udoskonalonym wzornictwem i świetnie pasuje do każdego nadgarstka. Kompozytowa koperta jest lekka, natomiast wykonany ze stali nierdzewnej pierścień zabezpiecza ekran przed zarysowaniem lub zniszczeniem. Oczywiście klasa wodoszczelności to 100 m (zgodnie z normą ISO 6425). Dodatkowym atutem jest na pewno fakt, iż wszystkie zegarki Suunto Traverse są projektowane, testowane i produkowane ręcznie w Finlandii.

Porównanie Suunto Traverse z zegarkiem Suunto Ambit3 Peak umieściliśmy w naszym artykule pt. Zegarki Suunto Ambit3 Peak i Suunto Traverse - porównanie.

 

Zegarek outdoorowy Suunto Traverse będzie dostępny w Polsce od października 2015 roku w czterech wersjach - z pierścieniem ze stali nierdzewnej z wykończeniem szczotkowanym i paskiem w kolorze czarnym (wersja Black) lub białym (wersja White) oraz z pierścieniem ze stali nierdzewnej z powłoką PVD i paskiem w kolorze bursztynowym (wersja Amber) lub grafitowym (wersja Graphite).

 

Zegarek Suunto Traverse Black
Zegarek Suunto Traverse Black
 • SS021843000
 • Kabel USB
 • Zobacz naszą ofertę
Zegarek Suunto Traverse White
Zegarek Suunto Traverse White
 • SS021842000
 • Kabel USB
 • Zobacz naszą ofertę

 

Zegarek Suunto Traverse Amber
Zegarek Suunto Traverse Amber
 • SS021844000
 • Kabel USB
 • Zobacz naszą ofertę
Zegarek Suunto Traverse Graphite
Zegarek Suunto Traverse Graphite
 • SS022226000
 • Kabel USB
 • Zobacz naszą ofertę