Suunto Vector HR Dark Green

Zegarek Suunto Vector HR Dark Green

Firma Suunto wprowadza na rynek nową wersję kolorystyczną legendarnego zegarka sportowego Vector - Suunto Vector HR Dark Green. Nowy kolor obudowy przypadnie na pewno do gustu osobom ceniącym życie w otoczeniu przyrody, oferując tym samym jeszcze większy wybór dostępnych modeli zegarków z serii Vector.

Pierwszy zegarek Suunto Vector został wprowadzony na rynek w 1998 roku. Duża funkcjonalność, niezawodność i solidna konstrukcja sprawiają, że nadal pozostaje ogromnie popularny wśród miłośników przygód.

Suunto Vector HR Dark Green pozwala uzyskać najwyższą wydajność i nie ma znaczenia, czy już jesteś w górach, czy dopiero trenujesz, aby tam wyjechać. Wyposażony jest w najważniejsze funkcje potrzebne do podejmowania odpowiedzialnych decyzji w wysokich górach - wysokościomierz, barometr, kompas elektroniczny i monitor tętna.

Wysokościomierz
Wysokościomierz działa do wysokości nawet 9 000 m / 29 500 ft, dzięki czemu będzie skuteczny na wszystkich 14-tu ośmiotysięcznikach. Mierzy prędkość w pionie i współpracuje z monitorem tętna, zatem można na bieżąco obserwować wpływ wysokości i prędkości wchodzenia na stan organizmu. Możliwe jest ustawienie alarmu wysokości, który przypomni o zbliżaniu się do kolejnego limitu, a automatyczna pamięć 24-godzinna zapisze wysokość i prędkość wchodzenia / schodzenia w każdej godzinie, jednocześnie pozwalając określić inne interwały rejestracji. Za pomocą takiego dziennika i zapisanych w nim sumarycznych wartościach wejść i zejść można poznać i porównywać postępy we wspinaczce.

Barometr
Zegarek wyświetla ciśnienie atmosferyczne i temperaturę. Informacje te pozwalają przewidzieć nadchodzące zmiany pogody. W każdej chwili można sprawdzić wykres trendu pogody lub dane o ciśnieniu z czterech ostatnich dni, ponieważ wartości te rejestrowane są automatycznie. Gdy wysokość referencyjna jest ustawiona prawidłowo, zegarek pokazuje też ciśnienie na poziomie morza, co ułatwia odczytanie i zrozumienie ciśnienia na większych wysokościach. Trzeba pamiętać, że w górach ciśnienie atmosferyczne zmienia się wraz ze zmianą wysokości, a to komplikuje przewidywanie pogody.

Kompas
Kompas cyfrowy wskazuje kierunki główne lub kierunki pośrednie i wyświetla strzałkę kierunku N-S. Można tak ustawić kompas, aby śledził wybrany namiar - wówczas zegarek ułatwi poruszanie się w nieznanym terenie. Regulacja deklinacji umożliwia skorygowanie różnicy między północą geograficzną a magnetyczną, co dodatkowo zwiększa dokładność odczytów.

Pomiar tętna
Podczas wspinaczki trzeba uważać nie tylko na pogodę i warunki zewnętrzne. To, co dzieje się w Twoim organizmie, może przesądzić o wielkiej przygodzie lub wielkiej porażce. Ustaw wartości alarmowe tętna, aby wiedzieć, kiedy galopujące serce wyprzedza Cię we wspinaczce lub kiedy trening jest zbyt leniwy.

Suunto Comfort Belt
Pas do pomiaru tętna Suunto Comfort Belt z miękkiej tkaniny jest wyposażony w nowatorskie paski cierne, utrzymujące go na miejscu bez konieczności mocnego zaciskania. Cienkie klamerki o regulowanej długości eliminują groźbę otarcia i pozwalają zminimalizować przerwy w treningu.

Suunto Vector HR Dark Green może wyświetlać godzinę w formacie 12 lub 24-godzinnym, dysponuje kalendarzem i można zaprogramować w nim trzy alarmy każdego dnia. Ponadto zegarek wspomaga treningi, oferując pomiar czasów pośrednich, licznik odliczający wstecz i czasomierz interwałowy.

Zegarek Suunto Vector HR Dark Green
Zegarek Suunto Vector HR Dark Green
  • Pas do pomiaru tętna Suunto Comfort Belt
  • Zobacz naszą ofertę